workstation pc

2019’un En İyi İş İstasyonları Yorum Yap

2019’un En İyi İş İstasyonları. İhtiyaç. Daha. Güç! 4K’da büyük miktarda veriyi kesmek veya büyük dosyaları video düzenlemek için bir canavar dizüstü bilgisayarına , yani bir iş istasyonuna ihtiyacınız olacak . İş istasyonları, grafik yoğun uygulamaları çalıştırmak isteyen profesyonel kullanıcıları hedef almaktadır . Bir oyun dizüstü bilgisayarı ile bir iş istasyonu arasındaki en önemli fark GPU’dur , çünkü öncelikli oyun performansı yerine tasarım ve 3B oluşturma gibi görevler için optimize edilmiştir. İş istasyonlarında , çoğu oyun dizüstü bilgisayarında bulacağınız tipik Core i7 yerine Intel Core i9 veya Intel Xeon işlemci gibi daha güçlü CPU’lar da var. 

İş akışınızı Adobe Premiere veya Blender gibi uygulamalarda hızlandırmak için, iş istasyonunuzun çok iyi bir işlemciye (Intel’in Xeon serisi gibi) ihtiyacı var; canlı, renkli bir ekran; ve güçlü bir GPU.

En iyi iş istasyonunu tedarik etme arayışı zayıf bir görev olmasa da, ihtiyaçlarınız ve bütçeniz için en iyi sistemi seçmenize yardımcı olacağız.

Bir iş istasyonunun maliyeti nedir?

İş İstasyonları 1000 $ civarında başlar, ancak bu fiyattaki birçok model, video düzenleme veya 3D modelleme gibi görevler için gereken grafik kartlarından yoksundur. Ve büyük olasılıkla bu fiyat aralığında bir 1080p ekrana sahip olacak, bu nedenle eğer çalışmanız yüksek çözünürlüklü fotoğraf ve videoları düzenlemeyi içeriyorsa, 4K’lık bir model için bahar yapmak isteyebilirsiniz.

Nvidia GTX 1050 Ti veya daha üstü gibi bir oyun GPU’su ile bazı işleri halledebilirsiniz , ancak Nvidia’nın Quadro GPU’sı gibi medya oluşturma için özel olarak optimize edilmemişlerdir. Gerçek bir iş yapmak istiyorsanız, Quadro GPU ve renkli, yüksek çözünürlüklü bir ekrana sahip bir iş istasyonuna ihtiyacınız olacak. At IFA 2019 , bir övünme için ilk iş istasyonu gördü Quadro RTX 6000 GPU . Bir iş istasyonu olarak ikiye katlayabilen iyi bir oyun donanımı  , canlı OLED ekranından dolayı Gigabyte Aero 15’tir . Aralarından seçim yapabileceğiniz vahşi birkaç OLED dizüstü vardır .

Dell Precision 7730 ile gitmeye karar verirseniz birkaç yüz dolar tasarruf edebilirsiniz   (1,809 $; 771 $ indirim). Aksesuar dünyasında, yeni iş istasyonunuzla bir verimlilik faresi , bir  web kamerası kapağı  veya hatta rahat bir ofis koltuğu almak isteyebilirsiniz  . Ancak normal dizüstü bilgisayarınızı bir iş istasyonuna dönüştürmek istiyorsanız, bir eGPU almayı  düşünün . İş istasyonunuz kanepeniz ise, bir tur masası almayı düşünün .

Büyük, canlı bir ekrana veya uygun bir elektrik santraline ihtiyacınız olsun, işte şimdi satın alabileceğiniz en iyi iş istasyonları.

HP ZBook Studio x360 G5, iş istasyonlarının kralıdır. Askeri dayanıklı alüminyum dişlerde silahlıdır ve tamamen güçlü bir Intel Xeon işlemci ve Nvidia Quadro grafikleriyle donatılmıştır. Bunun arasında, muhteşem 4K ekranı, 0,8 inçlik ince fiziği ve dokunsal klavyesi, istediğiniz makine. Diğer bir önemli özellik ise, 4.096 basınç hassasiyeti, eğim kontrolü ve özelleştirilebilir üç düğme sunan ZBook Pen (69 $). Bunun üzerine, bu HP 9 saatin üzerinde pil ömrünün biraz üzerinde bir miktar alır. Mükemmel her şey dahil yaratıcı hız iblisi.

Artıları: Üstün tasarım; Muhteşem 4K ekran; Askeri düzeyde dayanıklılık; Harika klavye ve ekran kalemi; Mükemmel performans ve grafikler; Uzun pil ömrü
Eksileri: Kapak esnetir; Lackluster web kamerası; Pahalı

Anahtar Özellikler – Ekran: 15.6-inç, 1080p veya 4K | CPU: Intel Core i5-8300H ile Intel Xeon arasındaki E-2186M | GPU: Intel UHD 630 – Nvidia Quadro P1000 | RAM: 8GB – 32GB | Depolama: 256GB SSD – Çift 2TB SSD’ler | Pil Ömrü: 9:06 | Ağırlık: 4,9 pound

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı