lenovo-thinkpad-butun-ozellikleri

2021’de programlama için en iyi dizüstü bilgisayarlar Yorum Yap

2021’de programlama için en iyi dizüstü bilgisayarlar:

2021’de programlama için en iyi dizüstü bilgisayarları arıyorsanız doğru yere geldiniz.

Kodlama için bir dizüstü bilgisayar seçmek, bol miktarda güç sunan ve kodunuzu hızlı ve kolay bir şekilde oluşturmanıza, derlemenize ve test etmenize olanak tanıyan bir cihaz seçmek anlamına gelir. Bu nedenle, programlama için en iyi dizüstü bilgisayarlar, Intel veya AMD’den modern bir işlemciyle veya programlama için yeni bir MacBook satın alıyorsanız Apple ile birlikte gelir.

Geçen yıldan beri Apple, MacBook’larına güç sağlamak için kendi M1 yongalarını kullanıyor ve programcılar için mükemmel bir donanım parçası olduğu kanıtlandı. Apple ayrıca, yakın zamanda piyasaya sürülen yeni MacBook Pro 14 inç (2021) ve MacBook Pro 16 inç (2021) modellerinde bulunabilen daha güçlü M1 Pro ve M1 Max yongaları ile M1 yongasını geliştirdi. Bu çipler kodlama için daha da iyidir ve bu yeni MacBook’ları programlama için şimdiye kadar test ettiğimiz en iyi dizüstü bilgisayarlardan bazıları haline getirir.

Modern bir CPU’nun yanı sıra, çoklu görev yapmanıza yardımcı olacak bol miktarda RAM’e sahip bir dizüstü bilgisayar istiyorsunuz. Kendini entegre bir geliştirme ortamı (IDE) uygulamasında kodlamak o kadar fazla bilgi işlem gücü gerektirmezken , kullandığınız dizüstü bilgisayar ne kadar güçlüyse, karmaşık projeleri derlemede o kadar iyi olacaktır. İş akışınızı hızlandırarak programlamaya (veya daha fazla projeye) daha fazla, beklemeye daha az zaman harcayabilirsiniz.

Programlama için en iyi dizüstü bilgisayarlar, aynı zamanda, uzun süreler boyunca çalışmak için rahat olan büyük, yüksek çözünürlüklü ekranlara sahip olmalıdır. Çözünürlük ne kadar yüksek olursa, bir kerede o kadar fazla kod görebilirsiniz, bu da kaydırmayı azaltır.

Kodlama için harika bir dizüstü bilgisayar, üzerine çok fazla kod yazacağınız için rahat ve hızlı yanıt veren mükemmel bir klavyeyle birlikte gelir. Ayrıca, oyun geliştirme yapıyorsanız, test ederken oyununuzu oynayabilecek bir dizüstü bilgisayar isteyeceksiniz, bu nedenle grafik kartı olan bir dizüstü bilgisayar düşünmeye değer.

Ayrıca, dizüstü bilgisayarınızı en iyi aksesuarlarla tamamlamak da iyi bir fikirdir. En iyi klavye , en iyi fare ve en iyi monitör için kılavuzlarımıza göz atın .

İle Kara Cuma 2021 pop up başlayabilirsiniz 26 Kasım gelen, böylece artık çevresinde alışveriş için mükemmel bir zaman ve bu sayfadaki dizüstü bilgisayarlar için bazı mükemmel fırsatlar görmelisiniz bizim yerleşik fiyat karşılaştırma aracı çok iyi bulmanıza yardımcı olabilir Fiyat:% s.

Programlama için şu anda mevcut olan en iyi dizüstü bilgisayarlar:

01. MacBook Pro 16 inç (2021)

ÖZELLİKLER
CPU: Apple M1 Pro 10 çekirdekli – M1 Max 10 çekirdekli
Grafikler: Tümleşik 16 çekirdekli – 32 çekirdekli GPU
RAM: 64 GB’a kadar
Ekran: 16,2 inç Liquid Retina XDR ekran
Depolama: 8 TB’a kadar

Apple’ın büyük MacBook Pro 16 inç’i şu anda paranın satın alabileceği programlama için en iyi dizüstü bilgisayar. 2019’daki Intel destekli modelin yerini alan MacBook Pro 16 inç (2021), Apple’ın güçlü M1 Pro veya M1 Max yonga seçenekleriyle birlikte gelir ve bunlar, en karmaşık kodu bile derleme ve çalıştırma işini kısaltır.

MacBook Pro 16 inç, kodu hızlı bir şekilde derlemekle kalmaz, oyununuzun veya programınızın çeşitli ürünlerde nasıl çalıştığını görmenize olanak tanıyan benzetilmiş. Aygıtlar da dahil olmak üzere test ortamlarında kodunuzu çalıştıracak kadar güçlüdür. xCode’un MacBook Pro 16 inç’teki performansından inanılmaz derecede etkilendik, bu nedenle Mac veya iOS uygulamalarında uzmanlaşmış bir geliştiriciyseniz, bu mükemmel bir seçimdir. Geniş 16 inçlik ekran muhteşemdir ve kod sayfalarına bakmayı kolaylaştırır ve ProMotion uyarlanabilir yenileme hızı, kodda gezinmenin sorunsuz ve duyarlı olduğu anlamına gelir.

Geliştirilmiş klavye, gün boyunca fişe takmanıza gerek kalmadan kodlamaya devam etmenizi sağlayacak inanılmaz pil ömrü olduğundan, bu dizüstü bilgisayarın kodlama becerisine yönelik bir başka büyük destektir.

02. Dell XPS 15 (2020)

ÖZELLİKLER
CPU: 10. nesil Intel Core i5 – i7
Grafikler: Intel Iris Plus Grafikleri – Nvidia GeForce GTX 1650 Ti
RAM: 8GB – 64GB
Ekran: 15,6″ FHD+ (1920 x 1200) IPS – UHD+ (3840 x 2400)
Depolama: 256GB – 1TB SSD

Dell XPS 15 (2020), bizim görüşümüze göre şu anda Windows 10 (veya Windows 11) dizüstü bilgisayar isteyenler için programlama için en iyi dizüstü bilgisayar. Önceki XPS dizüstü bilgisayarlarda olduğu gibi, bu 15 inçlik güzellik, çarpıcı bir tasarımı, mükemmel yapı kalitesini ve bir dizüstü bilgisayarda bulabileceğiniz en güçlü mobil bileşenlerin bazılarını bir araya getiriyor.

İnce ve hafiftir; bu, yalnızca programlama için birinci sınıf bir dizüstü bilgisayar gibi göründüğü ve hissettirdiği anlamına gelmez, aynı zamanda yanınızda taşıması da rahattır. Yüksek çözünürlüklü 15,6 inçlik ekranı, üzerinde çalışmak için harikadır ve üst düzey işlemcilerle (ve hatta bazı yapılandırmalarda grafik kartlarıyla), Dell XPS 15 inanılmaz derecede hızlı kod derleyebilir ve bu da onu programcılar için ideal hale getirir. Ayrıca, Nvidia’nın GPU’lu bir modelini seçerseniz, oyunlarınızı kodlarken test edebilirsiniz.

Belki de en iyisi, pil ömrü mükemmel, yani bu güçlü dizüstü bilgisayarı kullanmak istiyorsanız bir masaya bağlı olmanıza gerek yok.

03. MacBook Pro 14 inç (2021)

ÖZELLİKLER
CPU: Apple M1 Pro 8 çekirdekli – M1 Max 10 çekirdekli
Grafikler: Tümleşik 14 çekirdekli – 32 çekirdekli GPU
RAM: 64 GB’a kadar
Ekran: 14 inç Liquid Retina XDR ekran
Depolama: 8 TB’a kadar

Bazı kodlayıcılar dizüstü bilgisayarlarında daha büyük 16 inç veya 17 inç ekrana sahip olmanın programlamayı daha rahat hale getirdiğini görebilirken, diğer insanlar bu dizüstü bilgisayarları kolayca taşınamayacak kadar büyük ve hantal bulabilir. Bu nedenle, yeni 14 inç MacBook Pro, programlama için daha kolay taşınabilir olan güçlü bir dizüstü bilgisayar isteyen herkes için mükemmel bir seçimdir.

16 inçlik modelle aynı olan yeni M1 Pro veya M1 Max Apple yongaları seçeneğiyle destekleniyor ve bu, daha büyük dizüstü bilgisayarla benzer bir performans düzeyi sunduğu anlamına geliyor. Dolayısıyla, programlama için inanılmaz derecede güçlü bir dizüstü bilgisayar istiyorsanız, ancak kolayca taşınabilir bir şey istiyorsanız, performanstan ödün vermeden bu dizüstü bilgisayarı seçebilirsiniz.

Daha küçük boyut, bir SD kart yuvası, bir HDMI bağlantı noktası ve üç Thunderbolt 4 bağlantı noktası dahil olmak üzere aynı sayıda bağlantı noktasıyla birlikte geldiğinden, Apple’ın 16 inçlik modele eklediği yeni tasarım öğelerini kaçırdığı anlamına gelmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı