2022de-en-ucuz-oyun-dizustu-bilgisayarlari2022de-en-ucuz-oyun-dizustu-bilgisayarlari

2022’de CAD İçin En İyi 12 Dizüstü Bilgisayar Yorum Yap

2022’de CAD İçin En İyi 12 Dizüstü Bilgisayar

Bilgisayar destekli Tasarım, 2B ve 3B çizim , manuel mekanik çizim ve belirtilen ölçümlere dayalı olarak makinelerin tercihli ölçeklenmesini içeren, kaynak açısından daha yoğun profesyonel alanlardan biridir. Bu profesyonel zevkin karmaşıklığı en iyi şekilde güçlendirilmiş bir bilgisayar veya masaüstü yerine yeni bir dizüstü bilgisayar tarafından ele alınırken, işleme , görüntü çizimi , 3D modelleme ve simülasyonların vb . çeşitli yönlerini yönetmek için yeterli işlem gücüne sahip ilgili bir dizüstü bilgisayar satın almayı düşünebilirsiniz. .

Sistem gereksinimleri söz konusu olduğunda, CAD uygulamalarının çoğu (özellikle modelleme ve çizim ile ilgili olanlar) CPU yoğundur ve tek çekirdek yeterliliğini kullanır. Popüler görüşün aksine, GPU, bağlılıklarınız KeyShot ve Ansys gibi işleme ve simülasyon merkezli kaynaklara yönelik olmadıkça endişelenmeniz gereken kısıtlayıcı kaynak değildir.

Daha sonra, CAD uygulamalarının grafik merkezli faaliyetleri her zaman bir tartışma konusu olmuştur ve genellikle görüntülerin ve projelerin görünüm alanı oluşturma niteliklerini belirlemektedir. Bunlar, belirli bir dereceye kadar 3B modellemeyi, ardından fotogerçekçi ve gerçek zamanlı 3B görünüm alanı oluşturmayı ve simülasyonları içerir. 3D modelleme ve grafik tasarımından farklı olarak , CAD düzenlerinin ayrıntılı olması gerekmez ve bu nedenle doku işleme her zaman büyük bir VRAM yığını ve birinci sınıf bir GPU gerektirmez .

CAD yazılım modülleri söz konusu olduğunda, her profesyonel zevk ve uzmanlık düzeyi için seçenekler mevcuttur. Ancak, tercih edilen uygulamaya odaklanmadan önce, CAD ve Maya, Blender , Cinema 4D ve daha fazlası gibi 3F animasyon, doku oluşturma ve daha fazlasını destekleyen Dijital İçerik Oluşturma araçlarının öğelerini ayırmanız gerekir .

Daha çok matematiksel olarak hesaplanmış tasarımlar ve taslaklarla ilgileniyorsanız, SolidWorks , FreeCAD, AutoCAD , Creo Parametric ve VectorWorks oyunda daha çok tercih edilen uygulamalardır. Bu nedenle, belirtilen uygulamalardan birini veya her birini çalıştırabilen bir dizüstü bilgisayar satın almayı planlıyorsanız. Dikkate alınması gereken birkaç husus vardır.

Yeni başlayanlar için, AutoCAD kullanımı ve ilgili çizim ve 3D modelleme süreçleri çoğunlukla tek iş parçacıklı olduğundan, delicesine güçlü bir işlemci elde etmek için zaman ayırmanız gerekir . Ayrıca, AutoDesk’in karışıma Maya ve VRay gibi üçüncü taraf DCC işleme kaynaklarıyla daha hızlı işleme çıktıları sağlamak için çok iş parçacıklı süreçleri yavaş ama istikrarlı bir şekilde dahil etmesiyle, en az dört çekirdekli bir işlemciye güvenmek tavsiye edilir.

Okuyucular, minimum sistem gereksinimlerine sahip dizüstü bilgisayarların, gerçek zamanlı ve fotogerçekçi işlemeye minimum güven ile çoğunlukla 2D çizimlere ve temel 3D modellemeye karşılık geldiğini anlamalıdır. Bununla birlikte, Fusion 360 , SolidWorks ve daha fazlasını kullanarak profesyonel CAD ve CAM görevlerini yerine getirmek söz konusu olduğunda, önerilen özelliklere veya daha yüksek özelliklere sahip makineler yeterli donanıma sahiptir .

Digimas.net

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı