2022de-oyun-bilgisayariyla-para-kazanmanin-9-yontemi

2022’De Oyun Bilgisayarıyla Para Kazanmanın 9 Yöntemi Yorum Yap

2022’De Oyun Bilgisayarıyla Para Kazanmanın 9 Yöntemi

2022’De Oyun Bilgisayarıyla Para Kazanmanın 9 Yöntemi Birisi bir oyun bilgisayarı ile para kazanamazsınız dediyse, bu tamamen yanlıştır. Çoğu ebeveyn, zamanlarının çoğunu bir oyun bilgisayarında oyun oynayarak geçirdikleri ve derslerine fazla odaklanmadıkları için çocukları için endişelenme eğilimindedir.

Ama çocuklarının bir oyun bilgisayarı yardımıyla üzerinde oyun oynayarak para kazanabileceklerini bilmiyorlar. Mesela PewDiePie, onu hepimiz biliyoruz. İşin ilginç yanı, gerçek adının Felix Arvid Ulf Kjellberg olması ve çoğu kişinin bundan haberi bile yok. O zamana kadar en popüler YouTuber’lar.

İçindekiler

Oyun Bilgisayarıyla Nasıl Para Kazanılır

Şu anda PewDiePie diğerlerine kıyasla çok para kazanıyor. Bunun nedeni, PC’de video oyunları oynarken sadece birkaç kişi para kazanmayı bildiğinde bunu yapmaya başlamasıdır. Burada size bir oyun bilgisayarı ile para kazanmanın bazı güvenilir yöntemlerini açıklayacağız.

Oyun Oynama Eğitimleri Oluşturun

Ayrıca, kanalınızda video oyunlarının nasıl oynanacağına ilişkin eğitimler oluşturabilir ve yükleyebilirsiniz. Kanalınızı tıklayan her kişiyle, akış web sitesi ve kanalınız para kazanacaktır. Örneğin, reklamcılar videolarda reklam göstermesi için Google’a ödeme yapar. 

Adsense hesabı açmak istiyorsanız YouTube hesabınızı bağlamanız gerekir . Ayrıca banner veya video reklamların görüntülenmesini isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz. Video oyunları öğreticisi ile para kazanmak için videolarınızda binlerce görüntüleme elde etmelisiniz. Bir oyun bilgisayarıyla veya video oyunları oynayarak nasıl para kazanılabilir diye düşünenlere verilebilecek en güzel cevap bu.

Kalite Güvence Test Uzmanı olarak çalışın

Video oyunları, programlama dilleri kullanılarak geliştirilir ve bir oyun bilgisayarına istedikleri şekilde çalışmasını söyler. Bunu yapmak için oyun şirketlerinin çoğu, oyunları için neyin iyi neyin iyi olmadığını ve hangi şeylerin oyunları için iyi çalışabileceğini tavsiye edecek bir kalite güvence test uzmanına ihtiyaç duyar.

Oyun geliştiricileri ve tasarımcıları, oyunlarını, izleyicilerinin veya kullanıcılarının bir oyun ve tasarımı hakkında nasıl hissedeceklerini ve bazı teknik sorunları olsa bile bilmeleri gerekir. Güç kaynağını veya kablolamayı test etmeyecekler. Oyunları yeni bir oyuncakla aynı şekilde test edecekler ve yeni veya yükseltilmiş oyuncuların bir oyundan ne kadar eğlence ve keyif alacakları.

Kaliteyi test eden kişi oyunu en üst düzeyde oynamayacak, ancak farklı yapılara, tasarımlara sahip oyunlar oynayacak ve birçok kez açıklayacak hiçbir şey bulamadıkları ve oyundan keyif aldıklarını bildirecekleri zamana kadar. Kalite güvencesinde çalışmayı ve farklı teknik veya basit sorunları çözmek için ödeme almayı düşünebilirsiniz. 

Oyunun belirli bir programında herhangi bir hata veya sorun buldularsa, geliştiricilerin bunu anlaması ve kaldırmaya çalışması için tekrarlanabilir olması gerekir. QA’nın çoğu sözleşmeyle çalıştığı için kısa sürede zengin olmayı bekleyemezsiniz. Ancak yine de asgari ücretli bir işten çok daha fazlasını kazanabilirsiniz.

Profesyonel Oyuncu Olun

Bu da oyun oynayarak para kazanmanın yollarından biridir. Gerilim çocuklarından endişe duyan ebeveynler, bilmeleri gereken en önemli şeylerden biri olan oyunları oynarlar. Bugünlerde profesyonel oyuncular dünyanın her yerindeki farklı yarışmalara katılıyorlar ve International Dota 2 şampiyonası, Intel Extreme Masters ve Major League oyun devresinin sponsor olduğu etkinliklerden milyonlarca dolar değerinde ödüller kazanıyorlar. 

MLG, oyun etkinliklerini yayınlamak ve yayınlamak için ülke genelinde bir dizi oyun arenası inşa etti. Hatta internette keşfedilmemiş ve en iyi oyunculardan bazılarını aramak için toplulukları ve izcileri var. Siz de bu tür yarışmalara katılmak istiyorsanız, o zaman kendinizi iyi bulduğunuz bir oyun seçmelisiniz ve sonra uzmandır. Ondan sonra hem takım oyuncusu hem de yetenekli bir oyuncu olarak itibar kazanmanız gerekiyor. Ardından spor oyunlarına da katılmaya başlayabilirsiniz.

Çevrimiçi Yayıncı veya Şovmen Olun

“PewDiePie” hakkında bilgisi olmayan herhangi bir YouTuber veya oyuncuyu nadiren bulacaksınız. Ama düşünmemiz gereken şey onun nasıl bu kadar popüler olduğu. Başlangıçta, oyun oynayarak ve video oyunları oynarken kendi videolarını yükleyerek başladı. Adını, “Pew, Pew” gibi “atıcı” sesiyle aynı şekilde telaffuz edileceğini düşünerek, elektronik lazer atışlarının sesi olduğunu düşünerek seçti.

İlk başlarda kendisini “PewDie” olarak adlandırarak başladı ancak o YouTube kanalının kimlik bilgilerini kaybetti ve ardından “PewDiePie” adıyla başka bir YouTube kanalına başladı. Justin Bieber’ın şarkı söylediği videoları YouTube’a yüklediğinde de bulunduğunu biliyor olabilirsiniz. İnsanların eğlence aradığı bir YouTube kanalına kendi videolarınızı yüklemeye başlamak için yalnızca bir video kamera veya akıllı telefon gerekir. YouTube’un güzelliği budur.

AdroidPIT’in yayıncılarına kaliteli ve profesyonel donanıma sahip olmalarını tavsiye ettiği söylendi. Önerilerine göre, birinde video oyunları oynamak ve diğer sistemlerde hayranlara yanıt vermek için iki oyun bilgisayarı olmalıdır. Aynısını yapmak istiyorsanız, akış hızına yardımcı olabilecek iki sisteme bağlanmak için bir grafik kartınız olmalıdır.

Ayrıca yayıncı sayısı her geçen gün arttıkça oynanış biçiminize ve ekipmanınıza göre güçlü bir kişiliğe sahip olmanız gerektiğini de unutmamalısınız. Çünkü sonuçta, sadece sessizce oturup kendiniz için oyun oynamak için değil, çok sayıda insanı eğlendirmek zorundasınız. Öncelikle oyun oynarken videonuzu kaydetmeli ve PewDiePie gibi YouTube kanalınıza yüklemelisiniz.

Bir oyun bilgisayarı ile para kazanmak ve yeni bir YouTube kanalı başlatmak için bir Google hesabınızın olması gerekir. Ardından YouTube’dan İçerik Stüdyosu’nu ziyaret edin. Şimdi size bir YouTube kanalının nasıl oluşturulacağı ve ardından videoların nasıl yükleneceği konusunda size uygun bir şekilde rehberlik edeceğiz. Ardından, kanalı oluşturmak istiyorsanız kanal oluştur’a tıklamanız yeterlidir.

YouTube kanalınıza video yüklemek istiyorsanız, “Video Yöneticisi”ni ziyaret edin ve sağ üst köşede “yükle” düğmesi görüntülenecektir. Bu butona tıkladıktan sonra gitmekte fayda var. Ayrıca hayranlarınız için canlı yayın yapma seçeneği de bulacaksınız.

Video Akışı-Twitch-bir oyun bilgisayarı ile nasıl para kazanılır - TheGamingPCs

Ücretsiz Hisse Senedi/Kripto Alın ve Nakit Çıkışı Yapın

Ayrıca bazı kripto borsalarını ve aracı kurumları kullanmayı da düşünebilirsiniz. Bunların çoğu size bazı ücretsiz hisse senetleri veya farklı kripto para birimlerinden bazı madeni paralar sunacaktır. Ancak bunun için bazı basit görevleri tamamlamanız veya bazı soruları yanıtlamanız yeterlidir. Hisseleri kapattıktan sonra, paranızın tamamını istediğiniz zaman çekebilirsiniz. Bu aynı zamanda bir oyun bilgisayarı ile para kazanmanın yollarından biridir.

Bunu yaparak zengin olamayacağınızı biliyoruz. Ancak bu tür programların çoğu, tek bir aracı kurumdan en azından 10 dolarlık hisse alacağınız şekilde inşa edilmiştir ve 100 dolardan fazla hisse senedi potansiyeline sahiptir. Örnekleri Coinbase, Robinhood ve Hi uygulamasını içerir.

Cryptocurrency-Nakit-out-na-nasıl-bir-oyun-PC ile-para-kazanılır - TheGamingPCs

Twitch Ortağı Olun

Twitch, videolar için iyi bir canlı akış platformudur ve Amazon tarafından 2014 yılında 970 milyon dolara satın alınmıştır. Twitch, o zamanlar Amerika Birleşik Devletleri’ndeki dördüncü en büyük internet trafiği kaynağı olarak kabul edildi. Ayrıca ortaklarına her 1.000 reklam görüntülemesi için 3 dolar ve her abone için ayda 5 dolar ödeyen bir ortak programı vardır ve bunu Amazon yönlendirme bağlantılarıyla birleştirerek hem gelirlerini hem de izleyicilerini kolayca oluşturabilirsiniz.

Twitch’in daha fazla oyuncu tarafından video akışı yapmak ve oyun oynamak için YouTube’dan daha fazla kullanılmasının nedenlerinden biri de budur. İlk olarak, belirli bir oyuna odaklanmaya çalışmalısınız çünkü bu, kitlenizin kanalınıza odaklanmasına yardımcı olacaktır. O zaman güvenilir ve tutarlı bir program sürdürmeniz gerekir. Oyunlar dışında, izleyicilerinizi eğlendirmek için arkadaşlarınızla da etkileşim kurabilirsiniz.

Twitch’in ortak programı, içerik oluşturucuların, akışlardan elde edilen reklam gelirleriyle platformu paylaşmasına olanak tanır. Kanalın aylık aboneliklerinden de pay alırsınız. Ortakların en az 500 izleyicisinin olması gerektiği bir zaman da vardı. Ayrıca, küçük kanalların bir miktar gelir elde etmesine yardımcı olmak için bir ortaklık programı da başlatıldı.

Bir oyun bilgisayarıyla nasıl para kazanılır Twitch - TheGamingPCs

Sponsorlara Ulaşın

Twitch veya YouTube’da yayınınız için çok sayıda takipçiniz olduğunda, daha fazla gelir elde etmek için kesinlikle sponsorlarla iletişime geçmek isteyeceksiniz. Bu, geçmişte televizyon yapımcılarının programları için sponsor bulmaya çalışmasıyla aynı şey.

Sponsor bulmak istiyorsanız, önce onları etkilemeniz gerekir. Bir sonraki adımda, beğendiğiniz markaları veya işletmeleri aramanız gerekiyor ve onlar da size sponsor olmak isteyebilirler. Ayrıca ürünlerini kullanmak isteyip istemediğinizi de düşünmelisiniz. Ardından sponsor olmak istediğiniz bir şirket bulun ve kanalınızın onlar tarafından fark edilmesini isteyin.

Sosyal medyayı bu amaçla kullanabilirsiniz ve bunun için en iyi yöntemlerden biri de budur. Onlara hiçbir şey satmayacağınızı bilmelisiniz, aksine onları ürün veya hizmetlerine değer katabileceğinize ikna edeceksiniz.

Oyun Oynamak için Ödeme Alın

Bazı insanlar için şok edici olabilir ama gerçek şu ki, oyunlarını oynamanız için size para ödeyen birkaç web sitesi var. Ancak doğrudan nakit olarak değil, InboxDollars, Swagbucks ve Banatic gibi ön ödemeli kartlara veya hediye kartlarına dönüştürebileceğiniz madeni paralar veya jetonlar gibi kripto para birimleri şeklinde ödenmez.

Size sadece ücretsiz olarak oyun oynamayı değil, aynı zamanda incelemenizi de öneren bazı web siteleri var. InboxDollars gibi, pazarlamacıların potansiyel müşterilerine erişmeleri için InboxDollars’ın da bir miktar reklam geliri paylaştığı bir hizmettir.

Oyun-bilgisayarıyla-ödeme-nasıl-para kazanma-için-oynayın - TheGamingPC'ler

Oyun Testçisi olarak çalışmak

Oyun Testçisi ile Kalite Güvencesi testçisi arasındaki temel fark, bir Oyun Testçisinin oyunu bozmak için elinden gelenin en iyisini yapması veya kullanıcıların bu oyunu oynamasının nasıl eğlenceli olmayacağını anlamanın farklı yollarını bulmasıdır. Öte yandan, bir Kalite güvence testçisi, oyun geliştiricileri tarafından istenen belirli bir kalite düzeyini zaten karşılayan bir oyunla ilgilenmelidir.

2022’De Oyun Bilgisayarıyla Para Kazanmanın 9 Yöntemi

Digimas.net

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı