amd-mi-intel-mi

AMD Mİ? INTEL Mİ? Yorum Yap

AMD Mİ? INTEL Mİ?

Hepinize merhaba arkadaşlar sitemize hoş geldiniz. Öncelikle arkadaşlar bildiğiniz gibi amd ve intel arasın da bir çekişme olsa da intel her zaman daha iyi diye biliyor fakat, biz bu gün bunların cevaplarını tamamen vereceğiz. Sizler ile beraber AMD Mİ? INTEL Mİ? sorusunu cevaplayacağım. Şimdi sizlerin de vaktini almadan yazımıza geçebiliriz.

İntel de Amd de gerçekten çok başarılı ürünle üretiyor. Aslına bakacak olursak amd ryzen serisini çıkarınca amd gerçekten de yükselişe geçti. Çünkü ryzen serisi çekirdek sayısını arttırdı. Daha gelişmiş ürünleri daha uygun fiyattan satarken intel ise daha az çekirdekli işlemcileri daha yüksek fiyatlarda satışa sunmaya başladı. Bundan yaklaşık 2-3 sene önce intel amdyi gerçek anlamda sollamıştı fakat şuan ikisinin de iyi yanları bulunuyor. Bazı insanlara göre hala intel çok daha iyi fakat bence objektif olmadıkları için böyle diyorlar çünkü amd üzerine koyarak gelişen bir şirket.

İntel serisinin işlemcileri de gayet hızlı ve işlemci hızları yüksek fakat fiyat olarak amdnin baya bir az üzerin de oluyor bu yüzden de amd tercih etmek bazı yerlerde avantajlı oluyor. Bir diğer amd avantajı ise bütün ekran kartlarından soğutucu çıkıyor intellerden böyle bir şey çıkmıyor. Bunların yanı sıra bu gibi bilgileri ve e ticaret , dijital pazarlama gibi işleri öğrenmek için bir diğer sitemiz olan digimasa da sizleri davet ediyorum.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı