AMD Radeon Pro WX Serisi Tükeniyor

AMD Radeon Pro WX Serisi Tükeniyor Yorum Yap

AMD Radeon Pro WX Serisi Tükeniyor

AMD Radeon Pro WX Serisi Tükeniyor AMD, yakın zamanda, şirketin gelişmiş Polaris mimarisine sahip, bugüne kadarki en güç verimli ve uygun fiyatlı iş istasyonu grafik kartlarını piyasaya sürdü. Yeni AMD Radeon Pro WX Serisi, Pro WX 4100 , WX 5100 ve WX 7100 olmak üzere 3 grafik kartından oluşur .

Bu en yeni grafik kartları, AMD’nin bugüne kadar ürettiği en gelişmiş, VR’ye hazır, enerji açısından verimli profesyonel iş istasyonu grafik çözümleridir . Yakın tarihli bir basın açıklamasına göre (AMD tarafından organize edilmiştir), bu AMD Radeon Pro WX Serisi grafik kartları, CAD (bilgisayar destekli tasarım) görevleri için kesinlikle daha iyi bir performans ve daha fazla verimlilik sağlayacaktır.

AMD Radeon Pro WX7100’ün Tasarım ve Üretim ile Eğlence ve Medya iş akışlarında yavaş yavaş ortaya çıkan inanılmaz teknoloji olan Sanal Gerçeklik (VR) desteğine de güçlü bir vurgu yapıldı . Yeni Polaris tabanlı GPU’lar ayrıca DisplayPort 1.4 konektörü, AMD’nin TrueAudio Next VR odaklı ses işleme sistemi ve HEVC kodlama ve kod çözme (Yüksek Verimli Video Codec) aracılığıyla 5K çözünürlüklü HDR (yüksek dinamik aralık) monitörler için destek sunar.

AMD’nin sözcüsü Ogi Brkic’e göre – “Bu Radeon Pro WX Serisi grafik kartları, tasarım ve içerik yaratmanın bütünsel yaklaşımına doğru güçlü ve devrim niteliğinde bir değişim getiriyor.” Bu kartlar, yaratıcıları tam yaratıcı özerklikle kesişme noktalarını keserek olağanüstü içerikler hazırlama konusunda güçlendirmek için tasarlanmıştır. Açıkçası, bu inanılmaz fırsat, kullanıcıların “sadece tescilli araçları kullanarak genel kısıtlamaların tuzaklarından kaçınarak yeni nesil içerikleri” kolayca oluşturmalarını sağlayacaktır.

Bu grafik kartları Polaris 10 ve Polaris 11 tabanlı mimariyi alıyor ve şirket bu teknolojiyi iş istasyonu pazarına uygun hale getiriyor. Ayrıca AMD Radeon Pro WX Range grafik kartlarının şirketin mevcut FirePro W serisinin devamı olduğunu unutmayın. Şimdi tek tek grafik kartlarına ve temel özelliklerine yakından bakalım.

AMD Radeon Pro WX 7100 Serisi:

Bu seri, tek yuvalı iş istasyonu için dünyanın en hızlı ve en güçlü grafik kartları olarak öne çıkıyor. Bu grafik kartı, hem tasarım mühendisliğini hem de eğlence ve medya iş akışlarını yönetebilir. AMD, WX 7100’ümüzü profesyonel VR içeriği oluşturma için nihai iş istasyonu çözümü olarak tanıtıyor. Bu kartlar artık VR hazır çözümlerimizde mevcuttur.

Polaris 10 GPU tarafından desteklenen bu kart, 2304 akış işlemcisi, 32 ROP, 8GB ultra hızlı GDDR5 bellek ve 128 TMU içeren üstün bir yapılandırmayla birlikte gelir. Bu özelliklerle – bu seri, günümüzün iş yükleri için çok önemli olan çok ihtiyaç duyulan performansı kolayca sağlar. Bunun dışında, kullanıcı artık Radeon Pro WX 7100 serisi, 4K ekranlar ve AMD’nin LiquidVR Teknolojisi ile gerçekten sürükleyici ve ultra yüksek çözünürlüklü bir görsel deneyimin keyfini çıkarabilir . Ayrıca LiquidVR Teknolojisinin tasarım gerçekçiliğini desteklemek için tasarlandığını ve ultra sürükleyici bir VR varlığını sürdürdüğünü unutmayın.

Kart ayrıca daha iyi bilgi işlem performansı için inanılmaz derecede yüksek saat hızlarıyla (5 TFLOP’tan fazla) gelir. Yerleşik dördüncü nesil GCN GPU mimarisi (Graphics Core Next), aritmetik talimatları ve grafik işlemlerini paralel olarak gerçekleştirebilir. Ayrıca, daha ayrıntılı ve en üst düzeyde renk hassasiyeti için 10 bit rengi bile destekler.

En İyi 5 Temel Özellik:

 1. AMD LiquidVR Teknolojisi: “Sanal Gerçeklik” özelliğine sahip, akıcı görsel efektlerin ve ultra yüksek kare hızlarının keyfini çıkarmanızı sağlar.
 2. Ekran Desteği : En fazla 2 ayrı 5K çift kablolu ekranı çalıştırabilir.
 3. Çoklu GPU Desteği: 4 adede kadar WX 7100 grafik kartını tek bir masaüstünde birleştirebilir ve kişisel süper bilgi işlem için harika bir işlem gücünden daha fazla yararlanabilirsiniz.
 4. Ultra Hızlı Bellek: Kullanıcılara harika bir hız ve yanıt verebilirlik sağlar.
 5. Enerji Verimliliği: Benzersiz güç izleme ve yönetim teknolojilerine sahip bu seri, yalnızca 130 watt’lık bir güç tüketimine sahiptir.

AMD Radeon Pro WX 5100 Serisi:

Oyun motorları, örneğin Unity ve Unreal, günümüzün sürükleyici bilgisayar çağının ayrılmaz bir parçası haline geldi. Ayrıca, bu oyun motorları kendilerini Autodesk, SOLIDWORKS ve Siemens PLM gibi geleneksel CAD uygulamalarıyla başarılı bir şekilde entegre ettiler. Ve bu grafik kartı serisi, nihai oyun motoru devrimi için özel olarak tasarlanmıştır.

En yeni Polaris GPU mimarisine, 1792 akış işlemcisine ve 8 GB GDDR5 GPU belleğine sahip bu grafik kartı, kendi yaratıcılığınızı ortaya çıkarmak için kusursuz bir güç ve harika özellikler sunar. Performans açısından, bu seri en yakın rakibinden çok daha üstündür (AMD tarafından NVIDIA Quadro M2000’den yaklaşık %41 daha fazla performans sağladığı iddia edilmektedir ).

Bunun dışında, görsel deneyiminizi geliştirmek için bu grafik kartını herhangi bir 5K ekrana bağlayın ve gelişmiş detaylandırma ve renk hassasiyeti düzeylerinin keyfini çıkarın.

Bu kartın saat hızları daha düşüktür ( WX 7100 serisinden ), ancak önyükleme için herhangi bir ek veya harici güç konektörü gerektirmez. Ayrıca, 8 GB GDDR5 GPU belleği ve 256 bit bellek arabiriminin size çoğu iş akışı için bol miktarda bant genişliği sağladığını unutmayın! Böylece büyük montajları ve veri kümelerini rahatça yükleyebilir ve ardından bunları anında değiştirebilirsiniz.

İlk 3 Temel Özellik:

 • 1. Performans: 3,9 TFLOP’a kadar sahip olan bu grafik kartı, Video Efektleri ve İşleme, Kod Dönüştürme, Sinyal İşleme ve diğer Dijital İşleme uygulamaları gibi herhangi bir tek hassas işlemi gerçekleştirmek için gereken süreyi hızlandırır.
 • 2. DirectGMA ve SDI Desteği: Bu grafik kartı ayrıca CPU bant genişliği ve gecikme darboğazlarını ortadan kaldırarak GPU’lar ve diğer üçüncü taraf cihazlar arasındaki iletişimi verimli bir şekilde optimize eder. Böylece CPU kullanımını azaltır ve yüksek verim sağlar.
 • 3. Enerji Verimliliği: Yaklaşık 75 Watt TDP güç tüketimine sahiptir. Ayrıca, yerleşik PowerTune teknolojisi, GPU güç kullanımını dinamik olarak iyileştirir ve ayrıca genel güç tüketimini (boştayken) önemli ölçüde azaltır.

AMD Radeon Pro WX 4100 Serisi:

Bu seri, CAD profesyonellerinin talep ettiği orta sınıf uygulamalar için mükemmel performans sağlar. CAD profesyonellerinin, tasarımcılarının ve yaratıcılarının sürekli artan taleplerini göz önünde bulundurarak bu seri, çoğunlukla esnek, şık ve küçük form faktörlü iş istasyonları için uygundur.

Dünyanın en hızlı düşük profilli iş istasyonu grafik kartları olan bu seri, tek hassas işlemleri gerçekleştirmek için gereken süreyi kolayca hızlandıran yaklaşık 2,4 TFLOPS bilgi işlem performansı sunar. Bu kart 1024 akış işlemcisine sahiptir. Ancak herhangi bir harici güç konektörü ile gelmiyor ve enerji ihtiyaçları için tamamen PCI yuvasına güveniyor.

Bunun dışında 4GB GDDR5 belleğe ve 128 bit bellek arayüzüne sahip. Şimdi, temel özelliklerine bir göz atın.

İlk 3 Temel Özellik:

 • 1. 4K/5K Ekran Desteği: İyi görsel efektler sunmak için – bu grafik kartı hem 5K hem de 4K ekranları çalıştırabilir.
 • 2. 10-Bit Renk: AMD Radeon Pro WX serisinin tamamı , 10-bit renk desteği sağlar. Ve bu Radeon Pro WX 4100 serisi de bir istisna değil! 10 bit rengini kullanarak renk açısından kritik görevleri kolayca gerçekleştirebilirsiniz.
 • 3. Enerji Verimliliği: Yaklaşık 50 watt güç tüketimine sahiptir.

AMD Radeon Pro WX Serisi grafik kartları, VR içerik oluşturma, yüksek çözünürlüklü işleme, hesaplamalı mühendislik, petrol ve gaz arama ve tıbbi görüntüleme ve yaşam bilimlerine devrim niteliğinde çözümler getiriyor. Daha ince ayrıntı düzeyi ve birinci sınıf çözünürlükler sunan bu grafik kartları, grafik ve 3D tasarım tabanlı uygulamalara ilerlemeler getirecektir.

Digimas.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı