amd-ryzen-5000g-serisi-incelemesi

AMD Ryzen 5000G Serisi İncelemesi Yorum Yap

AMD Ryzen 5000G Serisi İncelemesi:

Herkese merhaba arkadaşlar. Öncelikle sitemize hoş geldiniz. Bu gün sizlere başlıktan da anladığınız gibi AMD Ryzen 5000G Serisi İncelemesi yapacağım değerli dostlarım. Bu işlemcinin ne gibi özellikleri olduğunu ve sizlere nasıl performans vereceğini sizlere aktaracağım.

Amd şu anda gayet iyi performans veren işlemciler üretiyor değerli dostlarım. Ryzen 5000g bunlardan biri diyebiliriz. Tek parça olarak üretilen eski tasarıma sahip yeni ürünler diyebilirim. Ekran kartınız iyiyse ve güzel bir tasarım oluşturmak istiyorsanız sizler de amd ryzen 5000g performansını tatmak isteyeceksiniz. Boost yaparken gayet başarılı olan bir işlemci kendisi. Hızını artırırken hiç bir şekil de ısınmıyor ve güzel bir performans veriyor. İşlemci kutusunun içinden büyük bir fan çıkıyor ve işlemci soğutma işlevini bizler için kolaylaştırıyor.

Biz bu işlemciyi asus rog bir ana kart üzerin de test edeceğiz ve nasıl bir performans verecek bunları göreceğiz. İşlemci çekirdeği olarak 8 çekirdekli bir işlemci olduğunu biliyoruz. İşlemcimizi zorlamak istiyorsak öncelik güzel bir soğutucu kullanmamız gerekiyor. Sıvı soğutucu da olabilir bu fakat dediğim gibi eğer işlemciyi sonuna kadar kullanmak istiyorsanız güzel bir soğutma sağlamalısınız.

Oyun açından değerlendirecek olursak; low ayarlar da deniyoruz. Düşük ayarlar da sabit 60 fps veriyor fakat 1080p olduğu için bilgisayarımızı biraz zorluyor. Denediğimiz oyunlar f1 ve horza forizon gibi yüksek sistem gereksinimi gerektiren oyunlar olduğu için işlemciyi sonuna kadar zorladık. Bence gayet de güzel bir performans verdi almanızı tavsiye ederim bu işlemciyi. Fiyat olarak 5700g ile 5800g yaklaşık fiyatlar da fakat değişik özellikler gösteriyor. Sizlere sonuç olarak ve deneyimlerime karşılık olarak 5800 g almanızı tavsiye ediyorum değerli dostlarım.

Bunun yanın da değerli dostlarım yazımız bu kadardı şimdi sizlere konuyla alakasız bir şeyden bahsedeceğim. Bizlerin oluşturduğu e ticaret ve dijital pazarlama için bir site oluşturuyoruz. Sizleri de bu siteye davet ediyorum arkadaşlar gelip sizler de e ticaret nasıl yapılır ve nasıl ticaret yapabilirsiniz bunların cevaplarını almak için sizleri de digimasa bekliyorum dostlar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı