Apple Mac Studio Nedir ve Özellikleri Nelerdir? Yorum Yap

İçindekiler

Apple Mac Studio Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

 

Apple Mac Studio Nedir ve Özellikleri Nelerdir? Apple’ın Peek Performance etkinliğinde şirket, yeni bir Mac mini’yi değil, eskisinin etli kek versiyonu olan Mac Studio’yu ve güzel arkadaşı Studio Display’i tanıttı.

 

Mac Studio ve Studio Display’in her ikisi de bugünden itibaren mevcut ve Apple Mac Studio Nedir ve Özellikleri Nelerdir? 18 Mart’ta ilki 1,999 dolardan (M1 Ultra ile 3,999 dolar) ve ikincisi 1,599 dolardan başlayan fiyatlarla gönderilecek.

Mac Stüdyosu

Mac Studio 1,999 dolardan başlıyor ve Ultra ile 3999 dolardan başlıyor. 20 çekirdekli bir CPU’ya sahip yeni M1 Ultra ve M1 Max ile yapılandırılabilir.

Mac Studio yalnızca 7,7 inç genişliğinde ve yalnızca 3,7 inç yüksekliğindedir. Görünüşe göre, içindeki büyük hayranlara rağmen sessiz de. Arkada dört Thunderbolt 4 bağlantı noktası, bir RJ45 bağlantı noktası, iki USB Type-A bağlantı noktası, bir HDMI bağlantı noktası ve bir kulaklık girişi var. Ön tarafta iki Thunderbolt 4 bağlantı noktası ve bir SD Kart yuvası var.

M1 Max özellikli Mac Studio, Xeon CPU’lu Mac Pro’dan %50 daha hızlıdır. M1 Ultra ile Xeon CPU’lu Mac Pro’dan %90 daha hızlıdır. M1 Ultra ile 128 GB’a kadar RAM ve 8 TB’a kadar SSD alabilirsiniz.

Stüdyo Ekranı

Stüdyo Ekranı 1,599 ABD Doları karşılığında çalışır. 600 nit parlaklık için derecelendirilmiş 27 inç 5K ekran. 

Eğilebilir ve yüksekliği ayarlanabilir bir standa sahiptir (dahil değildir. İçinde A13 Bionic çip vardır. Üst çerçevede 12MP ultra geniş kamera vardır. Ayrıca yerleşik altı hoparlörlü bir ses sistemi ve üç mikrofonlu bir dizi vardır. 

Üç USB Type-C bağlantı noktasına ve bir Thunderbolt 4 bağlantı noktasına sahiptir. Ekran bir MacBook Pro’yu şarj edebilir. Klavye ve fareler için gümüş ve siyah renk seçeneği de var.

Mac Studio, her zaman istediğimiz güçlendirilmiş Mac Mini’dir – işte bir tanesine nasıl sahip olacağınız.

Böylece söylentilerin doğru olduğu ortaya çıktı. Mac Mini’nin artık Mini’nin daha tıknaz kardeşine bnzeyen ve M1’den 8 kat daha hızlı olan daha güçlü bir ağabeyi var.

 

Ancak tüm bu ekstra yığın, canavarca iç kısımlar için tasarım gereği var. İçeride bir M1 Ultra, minimum 32 GB RAM ve 8 TB’a kadar depolama alanı bulacaksınız. Bir ton G/Ç geri dönüşü, bir SD kart yuvası ve ön tarafta 2x Thunderbolt 4 bağlantı noktasının yanı sıra, bu, profesyonel bir iş yükü için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı