ASUS ROG, yeni Radeon RX 6800M Yorum Yap

ASUS ROG, yeni Radeon RX 6800M

ASUS ROG, yeni Radeon RX 6800M GPU’lara sahip Strix G15 ve G17 Advantage Edition oyun dizüstü bilgisayarlarını piyasaya sürdü

 

ASUS Republic of Gamers (ROG) ve AMD, Ryzen 9 5900HX CPU’larla eşleştirilmiş AMD Radeon RX 6800M GPU’ları kullanan dünyanın ilk dizüstü bilgisayarları olan ROG Strix G15 ve G17 Advantage Edition Windows 10 oyun dizüstü bilgisayarlarının piyasaya sürülmesiyle uzun süreli ortaklıklarını genişletti .

Orijinal Crosshair anakart olan ilk ROG ürününün yaratılmasından bu yana ASUS, her oyuncuyu güçlendirmek için AMD ile yakın işbirliği içindedir. Bu yeni oyun dizüstü bilgisayarları, üst düzey Ryzen ve Radeon işlemcilerle AMD bileşenlerini ikiye katlıyor, böylece oyuncular yarışmalar, akışlar, eğlenceler ve aradaki her şey arasında hücum edebiliyor.

Strix G Advantage Edition oyun dizüstü bilgisayarları, Radeon RX 6000 Mobil Serisinin amiral gemisi çipini kullanan ilk kişilerdir ve çok çeşitli oyunlarda ipeksi pürüzsüzlükte grafikler için yeterli güç sağlar. Bu yeni grafik işlemciler, daha gerçekçi görseller ve daha derine daldırma sağlamak için ışın izleme, hesaplama ve geleneksel efektleri birleştiren bir AMD RDNA 2 mimarisi üzerine inşa edilmiştir.

 

Dizüstü bilgisayarlar, önceki nesle göre %7’ye kadar daha küçük ayak izine sahip taşınabilir kasaya ciddi bir oyun gücü sığdırıyor. Daha büyük 90Wh piller, 12 saate kadar video oynatma ile yolda uzun ömür sağlarken, hızlı şarj sizi yalnızca 33 dakikada %50’ye geri getirebilir. Type-C şarj desteği, 100 W’a kadar daha küçük bir USB-C adaptörüyle web’de gezinme ve video akışı gibi günlük etkinlikleri gerçekleştirme esnekliği sağlar. Duvar prizlerinden kurtulmak için USB güç paketlerinden de şarj edebilirsiniz.

ROG Intelligent Cooling, oyunculara daha uzun süre oynamak ve daha fazla çoklu görev yapmak için gereken sürekli gücü sağlamak için performansı artırır. Hava akışını daha da artırmak için bu dizüstü bilgisayarlar, ROG’nin imza niteliğindeki kendi kendini temizleyen soğutma sisteminin yeni bir sürümünü kullanıyor. Soğutucularda ve fanlarda toz birikmesi zamanla soğutmayı yavaş yavaş tehlikeye atar, bu nedenle bu cihazlar, güvenilir uzun vadeli performans sağlamak için parçacıkları kasanın dışına yönlendirir. Gelişmiş soğutma teknolojisi, yüzey sıcaklıklarını azaltmak için klavyenin altına stratejik olarak havalandırma delikleri yerleştiren CoolZone tasarımıyla klavyeye kadar uzanır. Advantage Edition’da, bu sıcaklıkları gerçek zamanlı olarak izleyen ve sistemin tuşları 40 santigrat derecenin (104 F) altında tutmak için ayarlamalar yapmasına izin veren yeni bir IR sensörü ile eşleştirilmiştir.

Oyuncular, rekabete hazır 300Hz/3ms Full HD ekran paneli veya daha yüksek çözünürlüklü WQHD 165Hz/3ms ekran arasında seçim yapabilir, her ikisi de AMD sinerjisini ultra akıcı grafik çıkışı sağlayan FreeSync Premium teknolojisiyle tamamlar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı