Asus TUF Gaming VG289Q: Bütçeye uygun 4K Yorum Yap

Asus TUF Gaming VG289Q: Bütçeye uygun 4K

Asus TUF Gaming VG289Q: Bütçeye uygun 4K: Asus, TUF Gaming VG289Q ile 4K pazarının altını oymak ve kitlelere 4K oyun sunmak istiyor. İncelememizde, fiyatının iki veya üç katı olan diğer 4K ekranlara karşı nasıl durduğunu görmek için oyun monitörünü kapsamlı bir teste tabi tuttuk.

Not: Bu inceleme, devam eden en iyi 4K monitörler derlememizin bir parçasıdır . Rekabet, monitörde nelere dikkat etmeniz gerektiği ve satın alma önerileri hakkında daha fazla bilgi edinmek için oraya gidin.

Asus TUF Gaming VG289Q: Özellikler

Asus TUF Gaming VG289Q IPS monitör, 3840×2160 piksel çözünürlüğe sahip. DCI-P3 renk alanının yüzde 90’ına ulaşır ve genişletilmiş bir dinamik aralığı görüntülemek için HDR10 teknolojisini destekler. Oyun monitörü, ilgili uyarlamalı senkronizasyon teknolojileri desteği aracılığıyla hem Nvidia hem de AMD grafik kartlarıyla senkronize edilebilir. 

Ekran boyutu 28 inç
Yerel çözünürlük 3840×2160
Panel tipi IPS / 16:9
Yenileme hızı 60Hz
Uyarlanabilir senkronizasyon FreeSync ve G-Sync
Limanlar 1 DisplayPort, 2 HDMI, 1 analog ses jakı
Ayak ayarı Yükseklik, eğme, döndürme, döndürme
VESA montajı Evet, 100x100mm
Hoparlörler Numara
HDR Evet, HDR10
Fiyat 400 dolar

ROG monitör serisine kıyasla Asus, fiyatı düşük tutmak için TUF oyun serisindeki bazı ekipmanları küçülttü. Örneğin, LED ışık şeritleri gibi çoğu kırmızı gövde parçası eksik. Ayrıca, belirgin bir USB bağlantı noktası eksikliği bulacaksınız ve monitörde tümleşik hoparlörler bulunmuyor.

Asus TUF Gaming VG289Q: Görüntü kalitesi

Asus TUF Gaming VG289Q’nun genel görüntü kalitesi ortalamanın üzerinde. Özellikle, oyun oynarken zengin kontrast ve iyi parlaklıkla birlikte doğal renk üretimi etkileyicidir.

Oyun monitörü, özellikle yüksek çözünürlüklü ve ayrıntılı grafiklere değer veren oyuncular için uygundur. 28 inç ekran, IPS panelinin 5 milisaniyede nispeten yavaş tepki süresi nedeniyle hızlı ve duyarlı oyunlar için daha az uygundur. 

Oyun testimizde Asus TUF Gaming VG289Q hatasız oyun performansıyla olağanüstü bir deneyim sundu. Nvidia ve AMD grafik kartlarıyla senkronizasyon da sorunsuz çalışıyor. Siyah değerli parlaklık, mavi ışık azaltma ve titreşimsiz teknoloji gibi çeşitli teknik işlevler de iyi oyun performansına katkıda bulunur.

digimas.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı