autocad-solidworks-icin-laptop-secimi

Autocad Solidworks için Laptop Seçimi Yorum Yap

İçindekiler

Autocad Solidworks için Laptop:

Herkese merhaba değerli dostlarım bugün sizlerle beraber Autocad Solidworks için Laptop Seçimi konulu bir istişare yapacağız. Size ne tür laptoplar almalısınız bunun için bir kaç önerilerde bulunacağım. Şimdi sizin de vaktinizi çalmadan ilk laptopumuza yavaşça geçebiliriz.

Bugün tercih yaparken dikkat etmemiz gereken kriterlerin başında ram geliyor ram çok önemli. Ramin yanı sıra ekran kartı da çok önemli. Bize en az 32 gb ram desteği lazım uygulama bizden bunu istiyor. İntel i5, i7, i9 gibi iyi bir işlemcisi olması gerekiyor. Bunların yanı sıra 4 gb minimum ekran kartı gerektiriyor.  İşletim sistemi olarak da freedos tercih edin çünkü freedos olmayan bir laptop gerçekten gereksiz bir fiyat artışında oluyor. Maksimum 50 liralık bir işletim sistemi yükleme eylemine 500-600 lira ek fiyat konuluyor bu yüzden siz freedos tercih edin.

  • Lenovo gaming 3

Bu bilgisayar solidworks için belirttiğim minimum özellikleri taşıyor. Bu bilgisayardan biraz daha yüksek özellikler de cihaz tercih edersen senin işine gelir. Alacağımız cihazı her zaman alamıyoruz bir sefer alacağız bu yüzden nokta atışı yapmamız lazım. Özelliklerini inceleyecek olursak 32 gb ram bulunuyor. Bunun yanı sıra gtx 1650 ti bir ekran kartı var bu da yeterli. İ7 10th gen bir işlemcisi var bu özellik de giriş seviyesinde solidworks yapman için yeterli olacaktır değerli dostum. Fakat şunu da belirteyim bu bilgisayarı alırsan kasma donma çok nadir de olsa görebilirsin.

  • Monster semruk 

Bu bilgisayarımız gerçekten pahalı ama bir o kadar da yüksek özellikli bir bilgisayar. Monster serisinin en pahalı bilgisayarlarından birisi sitemizde ana saydaki reklamlardan inceleyebilirsiniz monster reklamlarını. Bu bilgisayar sizin aklınıza gelebilecek bütün autocad işlemlerinizi rahatça yapabilir içerisinde 64 gb ram 2 tb ssd ve i9 gibi işlemciler bulunuyor bunların yanı sıra rtx3060 ekran kartı ile sizin hayal ettiğiniz bütün işlemleri çok rahat yapacaktır. Almanızı kesinlikle tercih ediyorum kasma donma yaşamayacaksınız ve çok da güzel bir oyun performansı var bunu da belirtmiş olalım. Eğer yazımız hoşunuza gittiyse bir diğer sitemiz olan digimasa sizi davet ediyorum. İyi günler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı