autodesk-autocad-icin-onerilen-bilgisayar-is-istasyonu

Autodesk AutoCAD için Önerilen Bilgisayar İş İstasyonu Yorum Yap

Autodesk AutoCAD için Önerilen Bilgisayar İş İstasyonu

Autodesk AutoCAD için Önerilen Bilgisayar İş İstasyonu: Autodesk AutoCAD, dünyaya ilk kez 1982’de tanıtıldı, ancak yaşına rağmen, alaka düzeyi ve popülaritesi dünya çapındaki profesyoneller arasında hala inanılmaz derecede güçlü. Kullanıcı dostu arayüz ve güçlü özellikler, onu 2B tasarım iş akışları için endüstri lideri bir araç haline getirdi ve daha yakın zamanda kapsamını/cazibesini yeni pazarlara ve kullanıcılara genişletmek için güçlü 3B tasarım yeteneklerini tanıttı.

Autodesk AutoCAD’de yeniyseniz veya deneyimli bir mühendisseniz, üretkenliğinizi en üst düzeye çıkarmak ve tutarlı, sorunsuz bir deneyim sağlamak için uygulamadan en iyi şekilde yararlanmak için doğru bilgisayara sahip olmak çok önemlidir. Bu makalede, paranızın karşılığını olağanüstü bir değerle sunarken mükemmel performans sunan mükemmel AutoCAD İş İstasyonunu oluşturmak için mevcut en son teknolojilerin hepsini keşfediyoruz.

Autodesk AutoCAD için en iyi işlemci hangisidir?

AutoCAD içinde öncelikli olarak 2D veya 3D tasarımlarla çalışıyor olsanız da, yüksek saat hızları çok önemlidir. AutoCAD esas olarak tek iş parçacıklı bir uygulamadır ve bu nedenle bugün piyasada bulunan üst düzey işlemcilerde yaygın olarak bulunan çok sayıda çekirdek ve iş parçacığından faydalanmayacaktır.

İş İstasyonlarınızın performansını ve bütçesini en üst düzeye çıkarmak için Intel Core i7 veya i9 işlemci serisi veya en yeni AMD Ryzen 7 veya 9 işlemciler arasından seçim yapmanızı öneririz . Bu serilerin her ikisi de kullanıcılara para için inanılmaz bir değer ve bugün mevcut olan en iyi saat hızları sunarak onları AutoCAD kullanıcıları için öne çıkan seçenekler haline getiriyor.

3B tasarım iş akışlarını zorluyorsanız ve tasarımlarınızı CPU ile işlemeyi planlıyorsanız, daha fazla çekirdek ve iş parçacığı size fayda sağlayacaktır. CPU işleme, çok iş parçacıklı bir işlemdir ve ek çekirdek ve iş parçacıklarından önemli ölçüde yararlanır. Bu senaryoda, daha hafif işleme iş yükleri için AMD Ryzen 9 İş İstasyonlarını ve daha ağır işleme kullanıcıları için AMD Ryzen Threadripper’ı öneriyoruz . AutoCAD’de işleme gibi uygulamalarda çok iş parçacıklı iş akışları için. Intel yerine AMD tabanlı iş istasyonunu öneririz. AMD Ryzen daha fazla çekirdek ve iş parçacığı, paranızın karşılığını daha iyi sunar ve 2D ve 3D tasarım iş yüklerinizi rahatça idare eden yüksek saat hızlarını korur.

AutoCAD için Intel Xeon Tabanlı İş İstasyonu satın almalı mısınız?

Intel Xeon, profesyonel özellikleri ve güçlü güvenilirliği nedeniyle geleneksel olarak İş İstasyonları için tercih edilen işlemciydi. Ancak son yıllarda Intel ve AMD’nin tüketici işlemcileri çarpıcı bir şekilde yükseldi ve deneyimlerimize göre güvenilirlik Xeon işlemcilere o kadar yakın ki ek maliyeti haklı çıkaramayız. Ayrıca, AutoCAD için ECC bellek desteği gibi ek özelliklerin kullanılması gerekli değildir ve Intel Core ve AMD Ryzen işlemcilerde sıklıkla bulunan daha güçlü frekanslar, AutoCAD kullanıcılarına çok daha fazla fayda sağlar.

Geri Arama İsteği
Danışmanlık İste

Autodesk AutoCAD için en iyi grafik kartı hangisidir?

2B tasarım çalışması, İş İstasyonları grafik kartlarınız için çok fazla çaba gerektirmez. İstikrarlı ve güvenilir bir platformu garanti etmek için profesyonel bir grafik kartı kullanmanızı öneririz. Autodesk Bağımsız Sistem Satıcısı (ISV) , sistem uyumluluğunu ve güvenilirliğini en üst düzeye çıkarmak için NVIDIA Quadro grafik kartı serisini onaylar . Quadro’nun sürücüleri de Autodesk ürünlerini çalıştırmak için son derece optimize edilmiştir. Son kullanıcılar için mümkün olan en iyi performansı sağlar.

Bu nedenle, 2B iş akışları için en az 2 GB VRAM’e sahip düşük ila orta sınıf bir NVIDIA Quadro grafik kartı öneririz. 3B modeller üzerinde çalışmayı veya Autodesk Inventor gibi başka bir 3B tasarım uygulamasını kullanmayı planlıyorsanız, 5 GB+ NVIDIA Quadro grafik kartı öneririz.

Autodesk AutoCAD için ne kadar belleğe ihtiyacım var?

Autodesk, sistem belleği konusunda çok talepkar değildir ve 8GB kadar küçük bir bellekte çalışabilir. Ancak, kullanıcıların İş İstasyonlarını en az 16 GB ile yapılandırmalarını öneririz. Kullanıcılar genellikle AutoCAD’den daha fazla uygulamaya sahiptir ve 16 GB’a kadar olan artış, sisteminizin ihtiyaç duyduğu kaynaklara ve geleceğe yönelik boşluklara sahip olmasını sağlar.

Çok fazla belleğe sahip olmak performans artışı sağlamaz ve büyük oranlarda bütçeleri hızla tüketebilir, ancak çok az belleğe sahip olmak sistemin performansını ciddi şekilde etkileyebilir. Son derece büyük projeler üzerinde çalışmayı planlıyorsanız veya daha yüksek bellek gereksinimleri olan diğer uygulamaları kullanmayı planlıyorsanız, tüm Workstation Specialists sistemlerinin en az 32-64 GB ile uyumlu olduğundan emin olun.

AutoCAD için En İyi Depolama Yapılandırması?

Depolama sürücüleri, artık piyasada bulunan birçok farklı teknoloji ve form faktörü ile daha karmaşık hale geldi. Seçimleri basitleştirmeyi amaçlıyoruz.

Katı Hal Sürücüleri (SSD) teknolojisi son derece hızlıdır ve uygulamalarınızı, aktif proje dosyalarınızı ve işletim sisteminizi kurmak için en iyi yerdir. SSD’ler, hızlı önyükleme süresini ve sorunsuz/duyarlı iş akışlarını garanti eder. Bütçeniz varsa, SATA tabanlı bir SSD, yüksek performanslı bir AutoCAD İş İstasyonu için mükemmel bir şekilde uygun olmasına rağmen. NVMe SSD’ler şu anda piyasadaki en hızlılardır.

Ayrıca uzun vadeli toplu depolama için ikincil bir geleneksel Sabit Disk Sürücüsü (HDD) öneriyoruz çünkü paranızın karşılığını açık arayla en iyi şekilde sunuyorlar. Bütçenizi uzun vadeli depolama için ikincil bir SSD’ye uzatabilirseniz, bu mümkün olan en iyi performansı sunacaktır.

Digimas.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı