autodesk-inventor-icin-onerilen-bilgisayar-is-istasyonu

Autodesk Inventor İçin Önerilen Bilgisayar İş İstasyonu Yorum Yap

Autodesk Inventor İçin Önerilen Bilgisayar İş İstasyonu: Inventor, Autodesk’in 2D ve 3D modellerinizin tasarımı, simülasyonu ve görselleştirilmesi için güçlü araçlar içeren bilgisayar destekli bir tasarım (CAD) uygulamasıdır. Program, mühendislik ve ürün tasarımı sektörleri arasında oldukça popülerdir ve küçük ölçekli projeler geliştiren kişilerden devasa tasarımlar üzerinde çalışan büyük ekiplere kadar düzenli olarak kullanılmaktadır.

Autodesk Inventor gibi güçlü bir uygulama, verimli bir şekilde çalışması için özel ve yüksek düzeyde optimize edilmiş İş İstasyonu donanımı gerektirir. Bir Autodesk Inventor kullanıcısıysanız ve iş akışınızı kolaylaştırmak için hangi bilgisayar İş İstasyonu yapılandırmasına ihtiyacınız olduğunu bilmek istiyorsanız, bu makale tam size göre.

İş İstasyonları Uzmanlarında, belirli zorluklarını ve bütçelerini karşılamak için Inventor kullanan müşterilerle çok yakın çalışıyoruz. Aşağıda, Autodesk Inventor iş akışlarını hızlandırmak için yüksek düzeyde optimize edilmiş bir İş İstasyonu çözümü üretmek için gereken genel gereksinimleri vurgularız.

Yüksek Frekanslı İşlemci

Bir sonraki İş İstasyonunuz için bir işlemci seçerken göz önünde bulundurmanız gereken iki ana özellik vardır. Öncelikle, bir işlemcinin kaç tane çekirdek ve iş parçacığına sahip olduğu. Çekirdekler ve iş parçacıkları, bir işlemcinin aynı anda kaç görevi gerçekleştirebileceğini gösterir.

Dikkate alınması gereken ikinci faktör, işlemci çekirdeklerinin frekansıdır. Bir işlemcinin frekansı (saat hızı olarak bilinir), her bir çekirdekte görevlerin ne kadar hızlı gerçekleştirildiğini gösterir.

Autodesk Inventor, ağırlıklı olarak tek iş parçacıklı bir uygulamadır, yani birçok çekirdek ve iş parçacığından yararlanamaz. Sonuç olarak, düşük çekirdek sayılarına ve yüksek saat hızlarına sahip bir işlemci seçmek kritik önem taşıyor. Bunu yaparak, nispeten az sayıda mevcut çekirdeğin performansını en üst düzeye çıkarabilir ve buna karşılık Autodesk Inventor performansınızı en üst düzeye çıkarabilirsiniz.

Müşterilerimize, saat hızı 5GHz civarında olan bir işlemciye dayalı bir İş İstasyonu seçmelerini öneriyoruz. Hem  AMD Ryzen İş İstasyonları serimiz  hem  de Intel Core İş İstasyonu serimiz bu gereksinimi mükemmel bir şekilde karşılamaktadır .

Profesyonel Grafik Kartları

Sisteminizdeki Grafik Kartı, Autodesk Inventor içinde 2D ve 3D modellerinizi oluşturmaktan ve görüntülemekten sorumludur.  Bu görev için profesyonel NVIDIA Quadro veya  AMD Radeon Pro grafik kartı serilerini şiddetle tavsiye ediyoruz  . Küçük montajlar üzerinde çalışıyorsanız, 5GB VRAM’li bir grafik kartı uygun olacaktır. Daha büyük projeler 8GB VRAM gerektirecektir ve çok yoğun projeler üzerinde çalışıyorsanız 16GB VRAM ideal olacaktır.

Geri Arama İsteği
Danışmanlık İste

Müşteriler genellikle NVIDIA GeForce ve AMD Radeon grafik kartı seçeneklerini değerlendirir ve bu anlaşılabilir bir durumdur. Tüketici sınıfı grafikler çalışacak ve muhtemelen fiyat için daha iyi performans sağlayacaktır; ancak, bunları Inventor İş İstasyonları için önermediğimizi unutmayın.

Autodesk, Inventor uygulamanızın kaya gibi sağlam ve son derece kararlı olmasını sağlamak için profesyonel grafik kartı serilerini onaylamak için kapsamlı testler yapar. Tüketici sınıfı bir grafik kartı kullanırken Inventor’da herhangi bir sorun yaşarsanız, Autodesk’ten veya grafik kartı üreticisinden destek alamazsınız. Ayrıca, bu Bağımsız Sistem Satıcısı (ISV) test süreci sırasında Autodesk, uygulamanın performansını hızlandırmak için yüksek düzeyde optimize edilmiş sürücülerin geliştirilmesine yardımcı olmak için grafik kartı üreticileriyle yakın işbirliği içinde çalışır.

Sistem belleği

Uygulamalarınızın ve projelerinizin verimli bir şekilde çalışması için yeterli sistem belleğine (RAM) sahip olmak çok önemlidir. Yeterli değil ve İş İstasyonunuz, performansı önemli ölçüde azaltacak bir yedek olarak çok daha yavaş sabit sürücülerinizi kullanacak.

Öte yandan, RAM pahalı olabilir ve çok fazlası hiçbir performans avantajı sağlamazken bütçenizi hızla tüketir. Neyse ki, Autodesk Inventor sistem belleği üzerinde aşırı derecede yoğun değildir. Bu nedenle müşterilerimize projelerinin boyutuna göre genellikle sadece 16-32 GB RAM öneriyoruz. Bu sistemde sıklıkla başka uygulamalar kullanıyorsanız, daha fazlası gerekebilir. Mevcut sisteminiz ve Inventor projeleriniz üzerinde çalışırken Windows Görev Yöneticisini izlemek, ne kadar RAM’e ihtiyacınız olduğunu belirlemenin mükemmel bir yolu olabilir.

Depolama Sürücüleri

Katı Hal Sürücüleri (SSD), geleneksel sabit sürücülerden çok daha hızlıdır ve sonuç olarak birincil depolama sürücünüz için önerilir. İşletim Sisteminizi, Uygulamalarınızı kurmanızı ve mevcut proje dosyalarınızı bu sürücüde saklamanızı öneririz.

Şu anda İş İstasyonlarında yaygın olarak kullanılan iki tür SSD vardır. SATA tabanlı SSD’ler ve NVMe SSD’ler. Her ikisi de Autodesk Inventor için yeterli performansı sağlar ve hangisinin sizin için doğru olduğunu bütçe belirlemelidir. NVMe sürücüleri, hafif bir primle SATA sürücülere göre daha iyi performans sunar.

Ayrıca uzun süreli depolama için ikincil bir geleneksel Sabit Disk Sürücüsü (HDD) öneririz. Bir SSD’den daha yavaş olmalarına rağmen, GB başına çok daha düşük bir fiyata çok büyük depolama kapasiteleri sunarlar.,

Autodesk Inventor İçin Önerilen Bilgisayar İş İstasyonu

Digimas.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı