Özel Bir Render Çiftliğinin Size Zaman Kazandırması

Autodesk MAYA İçin Önerilen Bilgisayar İş İstasyonu Yorum Yap

Autodesk MAYA İçin Önerilen Bilgisayar İş İstasyonu

Autodesk MAYA İçin Önerilen Bilgisayar İş İstasyonu: Autodesk Maya, yaratıcı endüstrilerde 3B bilgisayar animasyonu, modelleme, simülasyon ve işleme oluşturma konusunda endüstri lideridir. Güçlü ve zengin özelliklere sahip Autodesk Maya, Hollywood, Oyun Geliştirme ve Mimari gibi çok çeşitli sektörlerin ihtiyaçlarını karşılama esnekliğine sahiptir.

Bu özellikler, doğru çalışması için yalnızca güçlü bilgisayar donanımı değil, aynı zamanda özellikle iş akışınıza ve uygulamanıza odaklanan iyi dengelenmiş, uyarlanmış bir çözüm gerektirir. İş için doğru araca sahip olmak, Maya projelerinizde önemli miktarda zaman kazandırabilir.

Autodesk Maya için mükemmel İş İstasyonunu nasıl yapılandıracakları konusunda müşterilere yardımcı olma ve tavsiyelerde bulunma konusunda yılların deneyimine sahibiz ve aşağıda bu bulguları paylaşıyoruz.

Danışmanlık ekibimizden biriyle özel ihtiyaçlarınız ve gereksinimleriniz hakkında doğrudan konuşmak isterseniz, bugün sales@wksmail.com veya (+44) 0800 180 4801 adresinden bizimle iletişime geçin.

Autodesk Maya için en iyi CPU hangisidir?

Autodesk Maya’da modelleme her zaman herkesin iş akışının önemli bir parçasıdır ve bu ağırlıklı olarak tek iş parçacıklı bir görevdir, yani yalnızca tek bir çekirdek üzerinde çalışacaktır. Sonuç olarak, optimum Maya performansı için yüksek saat hızına sahip bir işlemci seçmek çok önemlidir. Maksimum modelleme performansı için AMD Ryzen işlemci tabanlı bir iş istasyonu veya Intel’in Core işlemcileri üzerine kurulu bir sistem öneririz . Bu işlemci türlerinin her ikisi de olağanüstü tek çekirdek performansına sahiptir ve paranızın tam karşılığını verir.

İş akışınız sadece modellemenin ötesine ve işleme veya simülasyona genişlerse, daha fazla çekirdek gerekli hale gelir. Modelleme için yüksek saat hızına sahip birçok çekirdek/iş parçacığı sunan iyi dengelenmiş bir işlemci artık gerekli olacaktır. AMD Ryzen Threadripper , mükemmel çekirdek hızını korurken çok sayıda çekirdek ve iş parçacığı sağlar ve bu da onu Autodesk Maya için en çok önerilen İş İstasyonu çözümümüz haline getirir.

Autodesk Maya için en iyi GPU hangisidir?

Autodesk, hem profesyonel NVIDIA Quadro grafik kartları serisini hem de AMD’nin Radeon Pro serisi grafik kartlarını tam olarak onaylar. Bu sertifika, grafik kartınızın Autodesk Maya’nın tüm yönlerinde beklendiği gibi performans göstereceğini garanti eder ve sonuç olarak bir sonraki Maya İş İstasyonunuz için şiddetle tavsiye edilir.

Tüketici sınıfı, NVIDIA GeForce serisi, Autodesk tarafından test edilmiştir ancak profesyonel alternatiflerle aynı düzeyde sertifikalandırılmamıştır. Düşük maliyetler için yüksek performansın onları çok çekici kıldığı GPU oluşturmayı planlamıyorsanız, bir Maya İş İstasyonunda NVIDIA GeForce kullanmaktan kaçınmanızı öneririz.

Geri Arama İsteği
Danışmanlık İste

Autodesk Maya için ne kadar bellek var?

Müşterilerimize Autodesk Maya için genellikle 16-32 GB’ın yeterli olduğunu öneriyoruz. Aynı anda başka bir uygulama çalıştırmayı planlıyorsanız veya projeleriniz özellikle zorluysa, 64GB sizin için iyi bir seçenek olacaktır.

Çok fazla bellek, sisteminizin genel performansını iyileştirmez ve işlemcinizi veya grafik kartınızı yükseltmek çok daha iyi bir fon dağılımıdır. Öte yandan çok az bellek, sisteminizin performansı üzerinde çarpıcı bir etkiye sahiptir. Projelerinizde mevcut bellek gereksinimlerinizi ölçmek için mevcut İş İstasyonunuz üzerinde çalışırken Windows Görev Yöneticinizi izlemenizi öneririz.

En iyi depolama yapılandırması?

Yüksek hızlı bir NVMe Katı Hal Sürücüsü (SSD), Maya İş İstasyonunuz için en iyi performansı sunar. NVMe SSD’ler, bugün piyasada bulunan en hızlı depolama seçenekleridir ve İşletim Sisteminizi/uygulamalarınızı kurmak ve aktif proje dosyalarınızı depolamak için mükemmeldir. Bu sürücüler bütçenizi aşıyorsa, SATA tabanlı SSD’ler de yeterli performansı sunacaktır.

Ayrıca müşterilerimize uzun vadeli toplu depolama için ikincil bir geleneksel Sabit Disk Sürücüsü (HDD) kullanmalarını öneriyoruz. HDD’ler, SSD’lerden çok daha yavaştır, ancak çok daha düşük bir fiyata çok daha büyük depolama kapasiteleri sunarlar.

Ağ CPU/GPU oluşturma

Dahili Arnold Renderer motorunda ağ oluşturma veya V-Ray Next , Maxwell Render veya Redshift gibi 3. taraf seçenekleri için İş İstasyonunuza çok benzer özellikler öneririz. Bir CPU işleme grubu için birçok çekirdek ve iş parçacığı gereklidir. Intel Xeon ve AMD Eypc , 7/24 çalışma rafa monte sunucu ortamları için idealdir.

Autodesk MAYA İçin Önerilen Bilgisayar İş İstasyonu

Digimas.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı