cad workstation pc

CAD, Autocad, Solidworks, Revit, Inventor için En İyi İş İstasyonu PC / Dizüstü Yorum Yap

Autocad, Solidworks, Inventor, Revit veya diğerleri gibi CAD yazılımı için en iyi bilgisayar veya dizüstü bilgisayar hangisidir?

Yine de CAD Yazılımı nedir ve CAD için yüksek performanslı bir PC oluşturmak için ne tür Donanım Bileşenleri oluşturmanız gerektiğine dair güvenilir bilgiler bulmak neden bu kadar zor ?

CAD yazılımı nedir ve ne değildir?

Bu blogda, Cinema 4D , After Effects ya da Video Düzenleme ve 3D Modelleme ve Render için en iyi DCC Bilgisayarları (Dijital İçerik Oluşturma) Yazılımını oluşturma hakkında konuşan makalelerin bazılarını zaten okumuş olabilirsiniz .

Mesele şu ki, Cinema 4D, Maya, 3DS Max veya Blender, CAD Yazılımı gibi Yazılımları düşünmüyorum.

Bunun nedeni, söz konusu Uygulamaların, zorunlu olarak yüksek hassasiyete ihtiyaç duymayan, ancak bir Görüntü veya Animasyonu inandırıcı veya fotogerçekçi göstermesi, fakat matematiksel olarak doğru görünmesi için görsel amaçlarla İçerik Yaratma’yı hedef almasıdır.

Çünkü, Sinema Salonlarında otururken ve bir VFX Film izlerken, Dünya üzerinde dolaşan Uzay gemisi oldukça inanılır, ancak Matematiksel olarak doğru ve mümkün ise, buradaki sorun aslında değil .

Cinema 4D, Maya ve benzerleri gibi DCC Yazılımlarında bir diğer önemli faktör, temel olarak Eğrilere değil Çokgenlere dayanmasıdır .

Evet, eğriler ve NURBS Nesneleri oluşturmanıza izin veren araçlar var, ancak asıl iş genellikle belirli bir Poligon çözünürlüğünde bir nesneyi inanılır ve pürüzsüz hale getirmek için yeterli olan çokgenlerle yapılır .

Image-Source: Autodesk CAD Yazılımı yine de matematiksel olarak kesin içerik oluşturma biçimlerini hedef alıyor.

Gerçek hayat özelliklerini simüle eden içerik. Örneğin, bir SpaceX Booster Motorundaki bir roket nozülünün oldukça yüksek bir matematiksel hassasiyete modellenmesi çok önemlidir , aksi takdirde, Roket fırlatmadan sonra çok uzun süre dayanamayabilir. Hiç başlatırsa.

Nurbs vs Polygons - CAD için en iyi bilgisayar

Görüntü Kaynağı: Autodesk

Bu yazının uğruna, çokgen 3D Yazılımları “DCC” ve Hassas Yazılımları “CAD” olarak adlandıralım .

CAD Yazılımları birçok formda gelir ve Markalar, bazıları açık kaynak, bazıları pahalı değildir.

CAD Uygulamaları için en iyi bilgisayarı kurma hakkındaki bu makalede , bunlar arasında en popüler olanlardan bazıları olduğu için Autocad, Solidworks, Inventor ve Revit’e odaklanacağım .

Tabii ki, hepsi çok benzer şekilde çalışma eğiliminde olduğu için teori ve Parça Önerileri’nin birçoğu diğer CAD Yazılımlarına da uygulanabilir.

CAD Uygulamaları Donanımı nasıl kullanır?

DCC Uygulamalarındaki 3D Modellemeye ve Rendering’e çok benzeyen CAD Software, özellikle aktif çalışma için CPU ve GPU’daki yüksek saat donanımına dayanıyor .

Aktif iş anlamı, iş istasyonunuzun önünde oturuyorsunuz ve aktif olarak bir projeyi modelliyor ve çalışıyorsunuz.

Bunlar dediğim katıldığı görevleri ve onlar etkileşim ve her zaman mevcut olması gerek aksi takdirde proje ilerleme yok.

Diğer görev türü ise katılımsız görevdir . Bu, Rendering ve Simulation önbelleğe alma ve diğer işleme görevleri gibi şeyleri içerir .

Bu görevler kendi başlarına çalışır ve işlenmesi genellikle birkaç milisaniyeden uzun sürer (genellikle saatler ve günler).

İşlenmesi günler süren görevler, geliştiricilerin daha önce çoklu işlemeye hazır olmaları için hedef alma olasılıkları yüksektir. Ve tabii ki, birden fazla çekirdek tarafından çalışılması mümkün olduğunda, çok daha hızlı bir şekilde işlenebilirler .

Daha fazla Çekirdeğin çok iş parçacıklı iş yüklerinde performansı nasıl artırabileceğine dair bir fikir edinmek için bu Tekli VS Çok Çekirdekli Performans ölçeklendirmesine bakın:

Cinebench Çok Çekirdekli Ölçeklendirme

Image-Source: 3djuego.com

Bu tür görevler için, yüksek çekirdekli bir saate gerek kalmadan maksimum Çekirdek sayısına ihtiyacınız olacak .

Tabii ki, her ikisine de sahip olmak, yüksek bir çekirdek saate ve çok sayıda çekirdeğe sahip olmak en iyisidir, ancak her zaman mümkün değildir.

Özetlemek gerekirse : Aktif Çalışma ve yapışma performansınız yüksek saatli bir CPU ve GPU gerektirir , oysa Rendering ve Processinggibi paralelleştirilebilir işlerçok fazla Çekirdeğe ihtiyaç duyar .

Autocad Hangi Bilgisayarda Çalışır?

Öyleyse bunu gerçek bir Donanıma uygulayalım. Zaten bir PC için hangi parçalara ihtiyacımız var ve CAD’in en hızlı şekilde çalışmasını sağlayan bileşenler neler:

CAD Yazılımı için En İyi İşlemci (CPU)

Autocad, Solidworks, Inventor ve Revit’te CPU performansını ölçen bu benchmarklarda görebileceğiniz gibi, eğilim oldukça açık.

Bir CPU IPC değeri ne kadar yüksek olursa , ilgili CAD Yazılımında o kadar iyi performans gösterir .

IPC - CAD için En İyi Bilgisayar

Image-Source: guru3d.com

IPC (Döngü Başına Talimatlar) elbette üretici tarafından açıkça reklamı yapılmayan bir şeydir, bu yüzden Boost saatini bir gösterge olarak alalım.

Bir CPU’nun Turbo Boost Saati, bir CPU’nun IPC göstergesini, Boost Clock’ların CPU’larda tanıtılması ve CPU Performansını kolayca satın alıp karşılaştırmamıza olanak sağlamasıyla muhtemelen en yakındır .

CPU’lar önceden tanımlanmış bir Baz Saatinde saatlidir ve tüm Çekirdekleri olan tüm CPU bir güç veya sıcaklık sınırını aşmadığı sürece otomatik olarak bir Çekirdek veya çoklu çekirdeği daha yüksek bir Saat’e hızlandırabilir .

Cinebench Skorları - CAD için Dizüstü Bilgisayar

Image-Source: guru3d.com

Yukarıdaki Cinebench Benchmark’ta, tek çekirdekli performans, CPU’nun otomatik olarak bekleyeceği maksimum saatlerde ölçülmüştür.

Bir örnek verelim : Bir Intel i7 8700K CPU’nun baz saati 3,6 GHz ve 4,7 GHz Boost Clock’u var.

Bu özel durumda CPU, 4,7GHz’e kadar 1 Core, 4,6GHz’e kadar 2 Core 3C: 4,5GHz, 2-5C: 4,4GHz’e ve 4,3GHz’e kadar tüm 6 Çekirdeğe hızaşırtabilir.

Bu, şu anda sadece bir CPU’nun 1 Çekirdeğini kullanan bir Yazılımda çalıştığımızda , bu CPU Çekirdeği, reklamı yapılan maksimum Turbo Boost Saati’nde çalışabilir ve çalışacaktır.

Saat ne kadar yüksek olursa Performans o kadar iyidir.

Sonlu Elemanlar Analizi Meshing’in Mucit Karşılaştırmalarına bakınız. Yüksek Turbo Boost Saatli Yüksek Çekirdekli Saatler tamamen kazanıyor (Aşağı daha iyi) :

En İyi CAD Bilgisayarı - Inventor Benchmark

Resim-Kaynak: Autodesk-Forum

Pugetsystems.com tarafından yapılan bazı Revit Benchmarkları. Yine, Tek İplikli İş Yüklerinde Yüksek Çekirdekli Saat (IPC) kazanır , Rendering, More Cores gibi çok iş parçacıklı iş yüklerinde kazanır.

4,5GHz Boost Clock, 4 Core, 8 Threads olan i7 7700K’ya göre performans

CAD için İş İstasyonu - Revit Benchmark

Image-Source: Pugetsystems.com

Bu Autocad 2D ve 3D Performance Benchmarkları, Cadalyst Benchmark Tool ile alınmış ve her zaman yüksek çekirdekli saatlerin nasıl kazandığını göstermektedir .

CAD için En İyi Bilgisayar - Cadalyst Benchmark Autocad

Resim Kaynağı: tomshardware

CAD için En İyi Bilgisayar - Cadalyst Benchmark Autocad

Resim Kaynağı: tomshardware

Ve Solidworks için son bir CPU Benchmark , daha önce gördüklerimizi doğruladı:

CAD için En İyi Bilgisayar - Solidworks Benchmark

Resim Kaynağı: tomshardware

Turbo Boost ve IPC çok önemlidir, çünkü birçok görev paralelleştirilemez .

Bir Yazılımın Kodu eski olduğundan ve uzun zamandır güncellenmediğinden veya optimize edilmediğinden veya bağımlılıklar gibi şeylerden dolayı bazı Görevler paralelleştirilemediğinden .

Bağımlılıklarla ilgili bu örneği düşünün: Revit’teki bir Evi modelliyorsunuz ve Sahnenizin Hiyerarşik Kategoriler’de güzel bir şekilde optimize edilmesini sağlıyorsunuz.

Biraz şuna benziyor:

 • Ev Duvar Ekstrüzyonu
  • Oda 1
   • Pencere Boole
    • Kenar eğim
     • Kenar Eğimindeki Vida Boole’ları

Şimdi House Wall Extrusion’ı biraz daha kalınlaştıracağız. 5 Farklı Nesnemiz var ve (bu durumda) 5 Çekirdekli bir CPU’ya sahip olmanın Ev Çekirdeği Ekstrüzyonunun kalınlaşmasını hızlandıracağını düşünüyoruz, çünkü her çekirdek bir nesne üzerinde çalışabilir , değil mi?

Bu işleri hızlandırır mıydı?

Bu, ancak ne yazık ki, Nesnelerin hiyerarşik bir zincirde oldukları gibi birbirlerine bağlı oldukları için, CPU’nun ilk önce en üstteki Hierarchie’den geçmesi ve sonra altlarına geçmesi gerekecektir .

Boolean’lerin vidası, Edge Bevel’in işlenmesi bitmeden önce zaten hesaplanabiliyor. Bağımlılıklar yüzünden. Tek bir CPU-Core tüm hiyerarşi zinciri boyunca kendi başına çalışacaktır.

Tek bir işlemcinin önce Kalın Duvar Ekstrüzyonunu hesaplaması gerekecek, bundan sonra Pencere Boolesi, ardından Pencere Boolesi’ndeki Kenar Eğimi, ardından bu Boolean Kenarındaki Kenar Eğimi ve bunların tümü adımlandıktan sonra hesaplanabilecektir. İşlemci, Kenar Eğiminde bulunan Boolean vidalarını hesaplayabilir.

Ve bu kolay anlaşılması için yapılmış oldukça basit bir örnek. Genellikle bir CAD Yazılımında neler olup bittiğini çok daha karmaşık.

Çok uzun lafın kısası: CAD Uygulamalarında duyarlı ve hızlı bir Viewport ile mümkün olduğunca hızlı çalışabilmek için bir veya daha fazla çekirdek üzerinde optimal olarak güzel bir Boost Clock’a sahip yüksek bir saat işlemcisine ihtiyacımız var .

Yalnızca IPC ve Core- Clock’lar göz önüne alındığında, şu anda aktif olarak projeler üzerinde çalışırken CAD Uygulamaları için en iyi CPU, Turbo’nun bir Çekirdekte 5 GHz’e Çıkmasını Sağlayan Intel i9 9900K’dır .

Bazı daha iyi koşucular:

 • AMD Threadripper 1900X
 • AMD Ryzen 2700X
 • Intel i7 8700K, 8086K
 • Intel i9 9900X
 • Intel i7 7740X

Bunların hepsi size sorunsuz bir çalışma deneyimi sağlayacak olan yüksek hızlı CPU’lardır.

Peki ya Xeon?

Xeon’la ne ilgin var? CAD Yazılım Üreticileri Sitelerinde çok sık tavsiye ediliyor gibi görünüyor, bu yüzden iyi performans göstermeli, değil mi ?

Eh, Xeon’daki şey, genellikle Güvenilirlik, Dayanıklılık ve Destek ve Performans için yüksek bir Fiyatla işlem yapmanızdır .

Intel Xeon’lar i7 veya i9 CPU’lardan (veya bu konuda elbette AMD CPU’ları) çok daha pahalıdır, saatleri düşüktür, IPC düşüktür ve Turbo Boost Saatleri düşüktür.

AMA , XEON’lerde bazı durumlarda CAD yazılımınızı biraz daha kararlı hale getiren ECC Bellek Desteği (Hata Düzeltme belleği) vardır.

Ayrıca, çoğu zaman pahalı CAD Yazılım Üreticileri, yalnızca bir XEON’a sahip olduklarında (tavsiye ettikleri ve tabii ki de desteklemesi gerektiğini) yalnızca bir ana veya HEDT CPU değil, destek sunarlar.

Bu nedenle, kesinlikle güvenilirliğe ihtiyacınız varsa ve sistemleriniz için acil desteğe ihtiyacınız varsa, oradaki en iyi CAD uygulamaları için Xeon Rotasına gitmeniz gerekir .

Ardından, güvenilirlik üzerindeki performansa değer veriyorsanız ve forumlara sorarak veya sorular sorarak kendinizi destekleyebilirseniz, Intel i7, i9 veya AMD Ryzen / Threadripper CPU’ları gibi yukarıda belirtilen bir performans CPU’su almanız gerekir.

CAD Yazılımı için En İyi Grafik Kartı

Bu Quadro-Geforce tartışmasını bir kez ve herkes için tartışalım.

Benchmarklar yazımı destekleyecek: Geforce GTX veya RTX Kartları neredeyse tüm CAD Benchmark’larında daha hızlı. Autocad, Mucit, (Solidworks = özel durum), Adını değiştir.

AMA , yine, CPU’larda olduğu gibi, Quadro Kartların da sunabileceği başka şeyler var.

Çeşitli CAD uygulamalarındaki bazı özellikleri etkinleştiren ve aynı zamanda Monitörleriniz için 10Bit Color desteği sunan Mainstream meslektaşlarına göre farklı Sürücüleri var.

Ayrıca yine Destek sorusu ihmal edilmemelidir.

Birçok CAD Uygulama Üreticisi, yalnızca Donanım Önerileriyle eşleşen Donanımınız varsa ve bu genellikle Xeon + Quadro veya bir AMD Radeon Pro WX karşılığıdır.

Kendinize sorun, performansta istikrar ve profesyonel desteğe değer veriyor musunuz, Quadro / WX ile gidin.

Eğer sadece kendi İş İstasyonunuzsa, endişelenmek zorundasınız ve kendinize yardımcı olabilir ve mümkün olan en hızlı deneyimi isteyebilirsiniz ve biraz para kazanmak istersiniz (çünkü Quadros çok daha pahalıdır) bir Geforce GTX veya RTX GPU ile birlikte gelir .

Benchmarklarda görüldüğü gibi, bir Nvidia RTX 2080Ti hemen hemen her yerde çizelgelerin üzerinde yer almakta, ancak 2080 RTX ve 2070 RTX gibi daha düşük seviyeli kartlarla yakından takip edilmektedir.

Quadro Benchmark CAD Bilgisayarı

Image-Source: Pugetsystems.com

Yaklaşık 4000 $ ‘a mal olan Quadro P6000 gibi High-End Kartları bile AutoCAD’de 1200 $ RTX 2080Ti ile rekabet edemiyor.

Quadro Benchmark CAD Bilgisayarı

Resim Kaynağı: gamersnexus.com

Bu, Solidworks’ün Quadro kartlarından çok faydalandığını söyledi . Bu yazılımın, Nvidia Quadros’un sunduğu ek Özelliklerden yararlanmak için iyi bir şekilde optimize edildiği görünüyor. Pugetsystems’ın en yeni Benchmark’larına göz atın:

Solidworks GPU Performansı

Resim Kaynağı: Pugetsystems

En küçük Quadro’lar bile güçlü bir 1080Ti’den çok daha hızlı görünüyor.

Artık bir CAD Bilgisayarın en tartışmalı Bölümlerine sahip olduğumuzdan, bazı standartlara geçmeyi sağlıyor:

CAD Uygulamaları için En İyi Anakart

Farklı Anakartlar performansınızı o kadar fazla etkilemeyecek, ancak aldığınız Anakartın ihtiyacınız olan tüm özellikleri desteklediğinden ve takacağınız Donanımla eşleştiğinden emin olmalısınız.

Elbette, Ana Kart Soketini daha önce seçtiğiniz CPU ile eşleştirmelisiniz. Bir i7 8700K için LGA 1151 Anakart, Ryzen 2700X işlemci ve benzeri bir AM4 Ana Kart alın.

CAD için MSI Anakart

Resim kaynağı: tweakpc.de

Dikkat etmeniz gereken diğer özellikler, Grafik Kartlarını takabileceğiniz PCIe Yuvaları miktarı, USB konektörleri, desteklenen RAM ve RAM Yuvaları ve M.2 gibi Depolama Aygıtları sayısı olabilir. Kullanabileceğiniz yuvalar.

Halen CAD uygulamaları için önerdiğim Intel i9 9900K için ASUS Prime Z390-A ATX 1151 gibi bir LGA 1151 v2 Ana Kartına ihtiyacınız olacak.

CAD Yazılımı için En İyi RAM (Bellek)

CAD Çalışması Cinema 4D veya Maya gibi 3B Uygulamalarda çalışmaya benzer .

Gerekli RAM miktarı, projelerinizin ve modellerinizin ne kadar karmaşık olduğunave aynı anda kaç tane açtığınıza bağlıdır.

Elbette bir başka faktör de, herhangi bir zamanda kaç farklı Uygulama açtığınızdır.

Örneğin, Windows 10’u çalıştırmak ve Chrome, bir Posta Programı, Photoshop ve Illustrator gibi bazı diğer DCC Yazılımları ve CAD Yazılımınızla birlikte bir Word-İşleme Uygulaması olması, yalnızca bir taneye sahip olduğunuzdan çok daha fazlasını RAM’inizden alacaktır. Uygulama bir anda açık.

Ancak , aradığımız kullanım kolaylığı ve CAD Uygulamalarımızı kullanabilmemiz için diğer Uygulamaları kapatmamız aklımızda olan şey değil.

Daha hafif CAD çalışmaları için en az 16GB RAM satın almalısınız . Evet, 8GB ile kurtulabilirsiniz, ancak çok hızlı bir şekilde kötüleşebilir, bu yüzden güvenli tarafta olmak daha iyidir!

Daha karmaşık montajlarla , 16 GB’ın üzerinde 32 GB RAM’e doğru eğilmelisiniz .

CAD Uygulamaları için Bilgisayar için Corsair RAM

Resim Kaynağı: Corsair

Para Nesne değilse, elbette, bir kez ve herkes için çözmesi gereken 64 GB RAM’e geçin.

Xeon CPU yoluna gidiyorsanız, bazı hesaplama hatalarını düzelten ve CAD Yazılımınızı biraz daha dengeli hale getirebilecek ECC RAM alabilirsiniz.

Tavsiye edebileceğim i7, i9 veya Ryzen / Threadripper Dizilişi gibi Mainstream veya HEDT CPU’ları için iyi ECC olmayan RAM, her türlü ebatta gelen Corsair LPX DDR4 Vengeance RAM’i içerir.

As RAM içinde Saat Hızı bir performans etki unsuru olarak genellikle çok azdır , genellikle DDR4-2400MHz olan en ucuz başlayabilir ve isterseniz oradan yol kadar çalışacak.

ECC RAM ile ilgili olarak, Kingston ile Kingston ValueRAM DIMM 16 GB DDR4-2400 ECC RAM’deki gibi iyi deneyimlerim oldu.

CAD Çalışması İçin En İyi SSD / HDD / Depolama

Montajlar ve diğer Proje Dosyaları, özellikle karmaşık projelerde oldukça büyüyebilir ve tüm projeleri birden fazla revizyonda saklamak için yeterli alana sahip olmanın yanı sıra, verileri depolamak ve verileri okumak ve yazmak için hızlı bir sürücü kullanmaktan memnuniyet duyarsınız. Cihaz.

CAD amaçları dahil birçok PC kullanıcısı için şu anda en iyi depolama aygıtı türü NVME M.2 SSD’lerdir .

Bu, Geçici Olmayan Bellek Express M.2 (form faktörü) Katı Hal Sürücüsü anlamına gelir ve temelde daha ileri düzeyde geliştirilmiş bir SSD’dir.

 1. daha küçük ol
 2. daha hızlı bir arayüz kullanın ve
 3. veri okuma ve yazmada çok daha hızlı olmak.

samsung_970_evo

Herhangi bir kabloya ihtiyaç duymadan anakarta takabileceğiniz bir NVME SSD. Bir şeker çubuğundan daha küçüktür ve normal bir SATA SSD’den 5 kat daha hızlıdır ve hatta mekanik bir HDD’den 25 kat daha hızlıdır .

Farklı boyutlarda gelen bir Samsung 970 EVO M.2 SSD almanızı öneririm.

Tabii ki, NVME Sürücüleri HDD’lerden veya SATA SSD’lerden biraz daha pahalıdır ve genellikle en iyi plan her ikisini de almaktır.

Aktif projeler, uygulamalar ve işletim sistemi için daha küçük bir NVME SSD . Ve Yedekleme ve Arşivleme için büyük bir HDD.

CAD Çalışması İçin En İyi Durum

Elbette, Bilgisayar Kasası, CAD Yapınızın performansını hiçbir şekilde etkilemeyecektir. Belki de hava akışı açısından, ancak CAD Çalışması CPU’nuzu veya GPU’nuzu bu kadar hızlı bir şekilde aşırı ısındırma eğiliminde olmadığındangenellikle ihmal edilebilir .

Her çeşit Renkte, Boyutta ve Her Türlü Markada birçok Durum Var.

Burada yanlış yapabileceğin bir şey yok. Bileşenleriniz için yeterince büyük, genellikle ATX Midi-Tower veya daha üstü olduğundan emin olun.

Geri dönmeye devam ettiğim güzel bir dava sessiz ol! Silent Base 601 turuncu , profesyonel göründüğü için ve CAD için daha iyi bilgisayarı en iyi hale getirecek bazı gürültü azaltma özelliklerine sahiptir.

bequiet PC Kasa 601

Resim Kaynağı: sessiz ol

CAD için en iyi PSU

Güç Kaynağı Ünitesi , Bileşenlerinizi Güçlendirebilmek için yeterli Watt değerinesahip olmalıdır .

Seçtiğiniz Bileşenlerin gerçekte ne kadar Watt’a ihtiyaç duyduğundan emin değilseniz,  bequiet’in Web Sitesinde Wattage-Calculator’ü kullanmak için bunun kolay olduğunu görün.

Dikkat edilmesi gereken bazı güvenilir markalar, bir süredir başarılı bir şekilde kullanabildiğim ve test edebildiğim Corsair, beQuiet ve Seasonic.

Bilgisayarınızı gelecekte donanım eklenmiş bileşenlerle veya hep birlikte yeni bileşenlerle yükseltmeniz durumunda , ihtiyaç duyulan PSU’dan biraz daha güçlenmeniz akıllıca olacaktır .

Bu şekilde , PSU’larınızı birkaç yıl daha uzun süre boyunca farklı yapılar arasında tutabilirsiniz , çünkü PSU’lar genellikle eski değildir ve gelecek yıllarda Donanım ile her zaman uyumludur.

Bu makalede bir araya getirdiğimiz Yapı için Intel i9 9900K, Asus Z390-A Anakart, 32GB RAM, Samsung 970 EVO SSD, Seasonic Focus Plus Gold 650W gibi 650 Watt PSU (veya üstü) öneririm ATX 2.4, ancak tercih edebileceğiniz birçok kişi var.

Bitmiş PC Yapıları

Bu, CAD Çalışması için harika bir Bilgisayar için gereken Ana Donanım Bileşenleri için geçerlidir!

Autocad, Solidworks, Inventor, Revit ve diğerleri gibi CAD uygulamaları ile iyi çalışacak olan, farklı fiyat noktalarındaki bazı tamamlanmış inşaatlara göz atalım .

Bunların Performans oluşturma olduğunu ve Güvenilirlik / Destek Oluşturma olmadığını unutmayın. Büyük bir Şirket’teki CAD Bilgisayarlardan sorumluysanız, güvenilirlik ve destek için performans ticareti yapmak isteyebilirsiniz, ancak bu elbette size bağlıdır.

Performans Geliştirmeleri: CAD için En İyi Bilgisayarlar

CAD, AMD için En İyi Performanslı Bilgisayar ~ 700 $

 • CPU:  AMD – Ryzen 5 1600 3.2 GHz 6 Çekirdekli İşlemci
 • CPU-Cooler: Zaten CPU ile birlikte
 • Anakart:  MSI – B350 PC MATE ATX AM4 Anakart
 • Bellek:  Corsair – Vengeance LPX 16 GB (2 x 8 GB) DDR4-2400 Bellek
 • Depolama:  Samsung – 860 Evo 500GB 2,5 ″ Katı Hal Sürücüsü
 • GPU:  MSI – GeForce GTX 1050 2GB Ekran Kartı
 • Vaka:  Deepcool – DUKASE WHV2 ATX Orta Kule Çantası
 • Güç Kaynağı:  Corsair – CX 500W 80+ Bronz Sertifikalı Yarı Modüler ATX

PCPartPicker parça listesi

Bazı derleme notları:

BIOS güncellemesi yapacak kadar deneyimliseniz , bu anakart üzerinde BIOS güncellemesiyle çalışacak olan AMD Ryzen 2600’ü göz önünde bulundurmalısınız . Hala ikinci Nesil Ryzen CPU istiyor ancak BIOS’unuzu flaş etmek istemiyorsanız, bunları destekleyen bir 400 Serisi Chipset ile devam edin.

Biraz daha para ayırabiliyorsanız, bir Nvidia GTX 1060’a yükseltmeyi düşünün.

CAD, AMD için En İyi Performanslı Bilgisayar ~ 1500 $

 • CPU:  AMD – Ryzen 7 2700X 3.7 GHz 8 Çekirdekli İşlemci
 • CPU-Cooler: Zaten CPU ile Birlikte
 • Anakart:  Asus – Prime X470-Pro ATX AM4 Anakart
 • Bellek:  Corsair – Vengeance LPX 32 GB (2 x 16 GB) DDR4-3000 Bellek
 • Depolama:  Samsung – 970 Evo 500GB M.2-2280 Katı Hal Sürücüsü
 • GPU:  Asus – GeForce GTX 1060 6 GB 6 GB Turbo Ekran Kartı
 • Vaka:  Fraktal Tasarım S – ATX Midi Kulesi
 • Güç Kaynağı:  Corsair – RMx 650W 80+ Altın Sertifikalı Tamamen Modüler ATX

PCPartPicker parça listesi

Bazı derleme notları:

Bu, üzerine kurabileceğiniz temel bir AMD yapısıdır. Dava profesyonel görünümlü, minimalist ve sessiz. Optik sürücüler için yer yoktur, DVD / CD Sürücüleriniz için farklı bir Kasaya ihtiyacınız olacaktır.

AMD Ryzen 2700X, mükemmel Çok Çekirdekli ve iyi Tek Çekirdekli performansa sahip ikinci Nesil Ryzen CPU’ların en hızlısıdır. Tüm AMD Ryzen CPU’ları genellikle birlikte gelen CPU soğutucularıyla birlikte gelir, bu nedenle burada fazladan Soğutucuya gerek yoktur.

Bu yapıya, size en üst düzeyde Depolama Performansı sağlayacak bir Samsung 970 EVO M.2 NVMe Sürücü ekledim. Asus Turbo Serisi GPU’lar Blower Stili GPU’lardır, yani Çok Fazla GPU Yapımında çok fazla Soğutma performansı kaybetmeden bunları üst üste koyabilirsiniz.

CAD için En İyi Performanslı Bilgisayar, Intel ~ 1900 $

 • CPU: Intel – Core i9-9900K 3.6GHz 8 Çekirdekli İşlemci
 • CPU-Cooler:  sessiz olun! – Dark Rock 3 67.8 CFM Akışkan Dinamik Rulman CPU Soğutucu
 • Anakart: ASUS Prime Z390-A ATX 1151
 • Bellek:  Corsair – Vengeance LPX 32 GB (2 x 16 GB) DDR4-3000 Bellek
 • Depolama:  Samsung – 970 Evo 500GB M.2-2280 Katı Hal Sürücüsü
 • GPU: Asus – GeForce RTX 2070 8 GB Turbo Ekran Kartı
 • Vaka:  Fraktal Tasarım S – ATX Midi Kulesi
 • Güç Kaynağı:  Corsair – RMx 650W 80+ Altın Sertifikalı Tamamen Modüler ATX

Bazı Yapı notları: Bu, üzerine kurabileceğiniz temel bir yapıdır. Dava profesyonel görünümlü, minimalist ve sessiz. Optik sürücüler için yer yoktur, DVD / CD Sürücüleriniz için farklı bir Kasaya ihtiyacınız olacaktır.

Intel işlemcilerin ek CPU Soğutucularına ihtiyacı var, bu yüzden BeQuiet’ten mükemmel bir CPU Hava Soğutucu ekledim. Hava Soğutucuları, yalnızca bir Fan’a sahip olduklarından, genellikle AIO veya Su Soğutma çözümlerinden daha sessizdir. Biraz daha aşırı overclock yapmayı planlıyorsanız, farklı bir işlemci soğutma çözümü almayı düşünebilirsiniz.

Güvenilirlik İnşa: CAD için En İyi Bilgisayar

CAD, Intel XEON / Nvidia Quadro için en iyi güvenilirlik bilgisayar ~ 6350 $

 • CPU: Intel Xeon W-2145, 8x 3,70 GHz
 • CPU-Cooler: sessiz olun! Dark Rock Pro 4
 • Anakart:  ASUS WS C422 Pro / SE
 • Bellek: 2x (veya 4x) Kingston Server Premier DIMM 16GB, DDR4-2666, CL19-19-19, ECC’ye göre (KSM26RS4 / 16HAI)
 • Depolama: Samsung – 970 Evo 500GB M.2-2280 Katı Hal Sürücüsü
 • GPU: PNY Quadro P6000, 24 GB GDDR5X, DVI, 4x DP
 • Vaka: Fraktal Tasarım S – ATX Midi Kulesi
 • Güç Kaynağı: Corsair Professional Serisi Platin AX760 760W

Bu, daha seçici Yazılım Üreticilerinden destek alma potansiyeli olan CAD Uygulamaları için mükemmel bir Güvenilirlik / Dayanıklılık / Stabilite Bilgisayarıdır. Xeon ECC RAM Desteği alır ve Quadro, birçok CAD Uygulamasında ve 10bit Monitör Renkli çıktısında ek Özelliklere sahip Sürücüler sunar. Fiyat etiketi kesin, ama bugünlerde güvenilirlik için ödediğiniz para.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı