Çocuğunuzun İlk Bilgisayarını Yapın veya Satın Alın? İşte Dikkate Alınması Gereken Faktörler Yorum Yap

Çocuğunuzun İlk Bilgisayarını Yapın veya Satın Alın? İşte Dikkate Alınması Gereken Faktörler

Çocuklar çok hızlı büyüyor. Bir gün, Bubble Guppies’i açmanız için bileğinizi çekiyorlar ve bir sonraki gün, onlara rehin verdiğiniz 2003 dizüstü bilgisayarın Crysis’i yüklediklerinde nasıl patladığını ve onlara gerçek bir satın alma zamanı geldiğinde sızlanıyorlar. oyun bilgisayarı.

Çocuğunuzun hayallerindeki oyun donanımını elde etme yolundaki ilk adım, neye ihtiyaçları olduğunu bulmaktır. Çocuklar bilgisayarları muhtemelen sizinkinden tamamen farklı bir şekilde kullanırlar, bu nedenle parçaları ve konfigürasyonları farklı olacaktır.

Üst düzey, pahalı bir iş istasyonu, elektronik tabloları ve veritabanlarını alev alev yanan bir öfkeyle yakabilir, ancak grafik kartı, Call of Duty : Warzone oynarken saygın bir kare hızı sağlayamayabilir . Bu nedenle, çocuğunuza ne tür oyunlar oynamak istediğini ve bilgisayarının neye ihtiyacı olduğunu sorun.

Çocuğunuz benimki gibiyse , “Bu 7000 dolarlık Ipason kabul edilebilir, baba ” gibi bir yanıt verir . Gülmeyi bitirdiğinizde, bazı gerçekçi finansal beklentiler belirleyebilirsiniz.

 

Bir ihtiyaç değerlendirmesiyle başlayın

500$-600$ aralığında bir “başlangıç” bilgisayarı almak mümkün olsa da , bu tür bir makine, Facebook’unuzu kontrol etmek için AAA oyunları oynamaktan daha uygundur. Bu nedenle, çocuğunuz, diyelim ki Aramızdan daha pahalı oyunlar çalıştırmak istiyorsa, orta seviye bir oyun bilgisayarı için 800 ila 1000 dolar arasında bir ödeme yapmayı bekliyorsa, bu bir monitör, klavye, kulaklık veya fare olmadan olur.

Genel olarak, oyun donanımları söz konusu olduğunda, ödediğinizin karşılığını alırsınız: Daha pahalı bir grafik kartı, oyunları daha yüksek kare/saniye hızında çalıştırır. On altı GB RAM daha pahalıya mal olacak ama genellikle piyasadaki mevcut AAA video oyunlarını oynamak için gerekli.

Çocuğunuzun ne kadar PC’ye ihtiyacı olduğunu kontrol etmenin basit bir yolu, çocuğunuzun oynamak istediği oyunu çalıştırmak için minimum özelliklere bakmak ve ardından bir sonraki seviyeye geçmektir. Bir sebepten dolayı minimum gereksinimler olarak adlandırılıyorlar ve hiç kimse onu zar zor kaldırabilecek bir makinede oyun oynamak istemiyor.

Çocuğunuzun makinesi için bir fiyat noktasına karar verdikten sonra önemli bir karar vermelisiniz : Kendi makinenizi mi yapmak istiyorsunuz yoksa önceden yapılmış bir makine mi satın almak istiyorsunuz ?

İnşa Etmek

Önceden oluşturulmuş bir savaş istasyonu satın almak yerine sıfırdan bir bilgisayar inşa edip etmemeye karar vermek kişisel dürüstlük gerektirir. Bilgisayar oluşturma eğlenceli bir ebeveyn/çocuk projesi gibi görünebilir, ancak özellikle yeniyseniz, hızlı bir şekilde bozulabilir. Bu yüzden, bir anakart ve güç kaynağı için bir yere göndermeden önce, kendinize gerçekten kendin-yap tarzı bir insan olup olmadığınızı ve çocuğunuzun gerçekten kendi-yap tarzı bir çocuk olup olmadığını kendinize sorun. Sıfırdan bir bilgisayar kurmak tatmin edici bir deneyim, hatta yaratıcı bir kendini ifade etme eylemi olabilir, ancak unutmayın: Bu bir sermaye-P Projesi olacak, böylece yola başlamadan önce neye bulaştığınızı daha iyi bilirsiniz. .

Kendinize, yanıt vermeyen bir anakartın sorunlarını gidermek için harcayabileceğiniz on saatin ve yedek parçayı beklemek için harcadığınız zamanın, bunun yerine Adventure Time’ı birlikte izlemek için daha iyi olup olmayacağını sorun .

Kendinizinkini yapmaya karar verirseniz, özellikle daha önce yapmadıysanız, doğru zihniyetle girmelisiniz. Çocuğunuzun Minecraft oynamasının biraz zaman alabileceğini bildiğinden emin olun .

Küçük Susie veya Mortimer’ı araştırmak, problem çözmek, sıkıntı ve hayal kırıklıklarının üstesinden gelmek ve ebeveyn-çocuk projelerini çok “eğlenceli” yapan diğer tüm “karakter oluşturma” şeyleri için harcayacağınız zamana önceden hazırlayın.

Kendinizinkini inşa etmek hala iyi bir fikir gibi geliyorsa, biraz araştırma yaparak başlayın. İnternet, görüşler, bilgiler ve adım adım talimatlar sunan yardımcı teknoloji meraklılarıyla dolu, bu nedenle bazı makalelere göz atın , bazı YouTube kanallarına abone olun ve bir veya iki mesaj panosu okuyun . Tavşan deliğinden aşağı düş.

Bir bilgisayarın dört ana bileşenini okuyarak başlayabilirsiniz, böylece her birinin ne yaptığı ve nasıl bir araya geldikleri hakkında bir çalışma bilgisine sahip olursunuz.

  • CPU
  • Anakart
  • grafik kartı
  • Depolamak

 

Bu kılavuzlar, elbette, çok büyük bir buzdağının sadece görünen kısmıdır, ancak başlamadan önce teknolojiye ne kadar aşina olursanız, fena olmayan bir PC oluşturma deneyimine sahip olma olasılığınız o kadar artar.

Önceden oluşturulmuş bir satın alma

Şahsen ben parçalardan PC yapan bir adam değilim. Yaklaşık on yıl önce onunla olan tek deneyimim bir kabustu. Sonunda harika çalışan ve benzer bir hazır bilgisayardan marjinal olarak daha ucuz olan bir bilgisayar elde ettim, ancak onu oluşturmak için harcanan zaman, telefonla teknik destek için harcanan saatler düşünüldüğünde Cehennem ve üçü bir arada. -kahrolası zaman sabah erimeleri. şey. olmaz. sadece. Çalış , bir daha yapmam.

Ben de bir daha herkese uyan bir bilgisayar almam.

Neyse ki, bilgisayar satın almak artık Circuit City’den hazır bir Dell ile daha önce hiç duymadığınız üreticilerin tanımlanamayan parçalarla dolu bir kutu arasında bir seçim değil. Bir ara adım var: Çocuğunuzun oyun ihtiyaçları için özelleştirilmiş , zaten kurulu ve 120 FPS’de Apex Legends oynamaya hazır bir bilgisayar sipariş edebilirsiniz .

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı