Dell Precision Optimizer ile İş İstasyonunuzdan Maksimum Verimi Alın! Yorum Yap

merhaba bugün workstation optimizer konuşacağız bu webcastimiz de dell türkiyeden yaman abi bizlere konuk olacak sağolsun gelirim anlatırım dedi kendisi birazdan bizimle dell optimizer hakkında konuşacak.

 

yaman abi: kısaca optimizer dan bahsedelim optimizer ın asıl görevi makinenin fabrika ayarında bize sunduğu verimi daha yüksek seviyelere çıkaracak bir yazılım.

dell precision optimizer ücretsiz olarak ürünlerimizle birlikte verildi ama geçen sene dell precision optimizer premium diye bir ürün çıktı bu ürün yapay zeka ile çalışan bir ürün premium sürüm her türlü programda üst seviye verime çıkartıyor bunu nasıl yapıyor siz çalışırken sizin çalışma şeklinizi dinliyor nasıl kaynaklar kullandığınızı tespit edip ayarlarını ona göre düzeltiyor. premium olan versiyonu ücretli yazılımdı eskiden 175 dolar gibi bir ücrete satılıyordu kısa süre önce 1 cent e indirdiler bunun amacı optimizer sadece precision ürünlerde değil artık tüm kurumsal dell ürünlerinde çalışacak olması fakat precision da bir artısı daha var yoğun depolama kullanılan yazılımların performanslarını ayrı yapay zekayla ekstra verim sunacak. eğer aldığınız üründe diyecek olduğum özellkler varsa şunları da yapıyor kamera ile sizin vücut yapınızı tanıyor siz oturunca sizin ayarlarınızda devam ediyorsunuz siz değilde başkası oturuyorsa bilgisayarınızı sizin ayarlarınızı kilitliyor.

express şarj desteği varsa 1 saat gibi bir sürede pil kapasitesinin %80 e kadar dolmasını sağlıyor akıllı ses özelliği varsa çevremizdeki görültüleri istenmeyen sesleri minimum derecede azaltıyor maksimum ses deneyimi yaşamanızı sağlıyor. application ları inceleyerek en hızlı açma tekniğini sunuyor.

 

biraz kendi deneyimlerimden bahsedeyim ben 5 yıldır dell precision optimizer premium  kullanıyorum yaman abi nin dediği gibi 1 cent e aldım dijital olarak bize ulaşıyor kullandığım sürüm 6,3,2 premium version aralarında ki en önemli fark ISV ler çok fazla sertifikasyonları var. dell ve bağımsız yazılım programlarının birleştiği mühendislik harikası çalışma sonucu optimizer ın içinde yüklü hazır profiller var diyelim ki premium almadınız sorun değil dell precision optimizer siz adobe a veya başka bir programa girdiğinizde sizi uyarıyor bizim hazır yüklü ayar profillerimiz var bunu yüklemek ister misiniz profili yüklerseniz kullandığınız ayarlar değişiyor yazılım sayesinde almış olduğunuz donanımlara hükmetmeye başlıyoruz burada premium un farkı kullandığınız ürünleri kullanım süresinde öğreniyor ayarları size özel yapıyor bunun yanında günlük kullanım analizlerini de çıkartıyor veya sistem raporu alabilirsiniz sistem hatalarını bulabilirsiniz batarya analizlerini elektrikte ve batarya da kaçar saat çalıştığınızı gösteriyor reliability report ile programların bilgisayarın doğru kapanıp kapanmadığını gösteriyor.

bir güzel özelliği de şu sccm web console dan her bilgisayara ayrı genel merkezi sistemden ona göre düzenleyebilirsiniz mesela grafikle işi olan çalışanınıza veya muhasebe ile ilgili çalışanınıza alacak olduğunuz sistemi iş koluna uygun düzenleyebilir verimi daha da arttırabilirsiniz.merkezi olarak çalışanlarınız hangi programda ne kadar süre geçirdiğini görebiliyorsunuz.ücretsiz denebilecek kadar uygun fiyata 1 cent e performansınızı %300 lere kadar arttırabiliyorsunuz.

test yaptım 1.52 saniyelik video da ben 23 saniye kazandım optimizer da program kapalıyken render sürem 5.22 idi açıkken 4.59 saniyede render işlemimi tamamladım bunu 1 saatlik videolara yayın %16 %20 seviyelerde verim aldım.

bilgehan hoca: bu ürünler bir ihtiyaç üzerine çıktı. bir önce ki incelemelerde tower serisini incelemiştik bildiğiniz gibi ağır olmasından bahsettik bu cihazlar çok güçlü cihazlar bu yüzden hava kanalları içindeki malzemenin kalitesi daha ağır daha sağlam olmak zorunda burada mühendislik başarısı var hava soğutma kanalları iyi seviyede çalışıyor kullanıcının ihtiyacı varsa iş verenin bunu alıp kullanıcıyı mutlu etmesi lazım mutlu olan kullanıcının verimi artar . %10 %20 lik performans kazancı şu açıdan da önemli kullanıcı elinde ki işi bitirip daha hızlı şekilde bir sonra ki işe geçmesi açısından da daha önemli.sadece kasa değil laptoplara baktığımızda ekranlar da özel o camlar bir sürü testen geçiyor bu workstationların gücüne alışınca kesinlikle vazgeçemeyeceksiniz

 

tower 7820 yi benchmark testine soktum 5 saatlik bir testti hiç fan sesi gelmedi yani termal tasarımı çok iyi çok kaliteli tower kasalar çok sessiz çalışıyor.

 

Bizden bu kadar diyelim herkese sağlıklı ve güzel günler diyelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı