ekran-karti-alirken-nelere-dikkat-edilmeli-2-el

Ekran Kartı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? (2.El ) Yorum Yap

2.El Ekran Kartı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Herkese merhaba arkadaşlar sitemize hoş geldiniz. Bu gün sizler ile 2.El Ekran Kartı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? başlıklı konumuz ile karşınızdayım. Sizlere 2. el ekran kartı alırken nelere dikkat etmelisiniz, ne gibi tercihler de bulunmalısınız bunları konuşacağız. Şimdi sizlerin de vaktini almadan yazımıza geçelim.

Malum artık 0 ekran kartı alamıyoruz maalesef. Bitcoin, etherium gibi madenler bulunduğu için ekran kartı fiyatları bunlarla doğru orantılı şekilde fiyatların da bir artış gözüküyor. 2. el bir ürün alırken de alacağımız kişiye dikkat etmeliyiz. Öncelikle 2. el piyasasın da çok şüpheci olmalısınız çünkü sizlere A deyip B satma olasılıkları mevcut çünkü resmi bir yerden alış veriş yapmıyorsunuz. İsim değiştirip sahte ekran kartı satan kişiler olabiliyor. Bu yüzden deneyip almanızı öneririm. İkinci olarak siz alacağınız ekran kartının her şeyini bilmeniz gerekmektedir. Yani ekran kartını elinize alıp şöyle kırık fanı var mı falan gibisinden kontrol etmeniz gerekiyor sizler açısından daha iyi olacaktır. Ana unsurlar olarak fanlar dönüyor mu, düzgün bir şekilde hareket sağlıyor mu bunları gözlemlemeniz lazım.

Bilgisayarı ilk açtığınız zaman bakmanız gereken şey gpu-z yani ekran kartının kimliği diyebiliriz. Bütün özelliklerini ve hangi markadan geldiğini falan belirtiyor. Bunların yanı sıra ekran kartınızı stres testine sokup da deneyebilirsiniz. Belli başlı bir kaç program var webde araştırıp bulabilirsiniz. Bu uygulamaları açarken ekran kartı ısınıyor mu veya zorlanıyor mu bunları gözlemlemeniz ve kendinize göre bir çıkarım yapmanız lazım. Bunların yanı sıra ekran kartınızı ağır bir oyun da denemelisiniz, eğer ki hafif bir oyun da denerseniz alacağınız performansın tam verimini anlayamayabilirsiniz. Ekran kartımızın kendi skalasın da ki kartlar ile arasındaki performans nasıl bunları da belli başlı programlar ile tespit edebilirsiniz. Eğer bütün söylediğimiz bütün özellikleri geçiyorsa ve içinize siniyorsa gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. Kötü satıcılar olduğu gibi gerçekten ikinci el kaliteli kartlar da satan kişiler vardır kesinlikle.

Bir diğer sitemiz olan digimasa sizleri de bekliyoruz arkadaşlar. Görüşmek üzere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı