En Güçlü Oyun Bilgisayarı Nedir? Yorum Yap

En Güçlü Oyun Bilgisayarı Nedir?

 

En Güçlü Oyun Bilgisayarı Nedir?

Oyun bilgisayarları tüm şekil ve boyutlarda gelir. Bileşenleri ve ayarları sonsuz bir şekilde değiştirebilirsiniz, ancak en güçlü oyun bilgisayarı hangisidir?

En Güçlü Oyun Bilgisayarı

Başlamadan önce, gücün biraz öznel olduğunu belirtmek önemlidir. Örneğin, maksimum hız aşırtma elde etmek için LN2 (sıvı nitrojen) kullanmazsanız, PC’nizin en güçlü olmadığını söyleyenler olacaktır. Bu argümanda haklılık payı var ancak bu alıştırmanın hatırına ana akım tüketici bileşenlerine bağlı kalacağız. Yani, LN2 yok, 32 çekirdekli CPU yok, çoğu insanın günlük yaşamlarında kullandığı ana akım şeyler.

En Güçlü Oyun Bilgisayarı Bileşenleri

CPU – CPU için, 5.1GHz’e hız aşırtmalı Intel Core i7-8700K ile gideceğiz. AMD, Ryzen 2 Platformu ile büyük ilerlemeler kaydetmiş olsa da, oyun söz konusu olduğunda 8700K hala kraldır.

Anakart – Asus Rog Maximus X Hero, tercih ettiğimiz anakart olacak. Kolay hız aşırtma ve hızlı bellek desteği ile mükemmel özellikler sunar

Depolama – Depolama için RAID’de çift 2 TB Samsung 970 Pro ekleyeceğiz. Bu, yıldırım hızında hızlar ve neredeyse anında yükleme süreleri sağlayacaktır.

RAM – 4x16GB Corsair Vengeance LPX DDR4-4133MHz RAM çubukları bu sistemdeki belleği yönetir. 1100 $ gibi yüksek bir fiyatla ucuz değil ama sistemimizde en yüksek performansı elde etmemize izin verecek.

Grafikler – Bunun gibi bir sistemdeki en önemli bileşen grafik kartı veya kartlardır. Çift 3000 $ Nvidia Titan V GPU’yu seçtik. Gerçekten bundan daha güçlü olamaz. Çoklu GPU uyumluluğundan uzaklaşıldığında, ana akım oyun sistemlerinde çift grafik kartını geçmenin pek bir değeri olmadı.

Güç Kaynağı – Güç için Corsair AXi Serisi tamamen modüler 1500W 80 plus Titanium PSU’yu seçtik. Bu kesinlikle aşırıya kaçıyor, ancak sistemi önümüzdeki yıllarda hiçbir sorun olmadan uğultu halinde tutacak.

 

Bileşen seçimimiz hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda farklı olarak ne yapardınız bize bildirin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı