En İyi AutoCAD Bilgisayarını Yapılandırma Yorum Yap

En İyi AutoCAD Bilgisayarını Yapılandırma

 

Dünyadaki en popüler Bilgisayar Destekli Tasarım (veya CAD) yazılımı muhtemelen AutoDesk’in AutoCAD‘idir. Gerçekten, AutoCAD ile özellikle karmaşık tasarımlarla çalışırken yalnızca donanımınız ile sınırlı olacaksınız. Ancak, görünüşte sonsuz sayıda bileşen seçeneği arasından, mümkün olan en iyi AutoCAD Bilgisayarını yapılandırmak için hangisini seçmelisiniz? Seçenekleri incelerken okumaya devam edin.

 

İşlemci

AutoCAD uygulamaları, ister 2B tasarımlar ister 3B modeller olsun, neredeyse yalnızca tek iş parçacıklıdır, yani uygulama tek bir işlem çekirdeğinde çalışır ve birden fazla çekirdek veya iş parçacığından faydalanmaz. Bu nedenle, AutoCAD için bir Xeon yerine Core i7 gibi yüksek çekirdek hızına ve daha düşük çekirdek sayısına sahip bir işlemci öneriyoruz. AutoCAD için yüksek çekirdekli bir iş istasyonu satın almak sadece para kaybı olacaktır.

i7 ve Xeon hakkında daha fazla bilgi edinin

GPU

Seçtiğiniz GPU, belirli AutoCAD uygulamalarınıza bağlıdır. 2D tasarım için giriş seviyesi Quadro veya Geforce kartıyla gayet iyi idare edeceksiniz. Ancak 3D modellerin işlenmesi için P2000 gibi orta sınıf bir Quadro öneriyoruz.

Veri deposu

AutoCAD, diğer bazı tasarım uygulamaları gibi bir bellek domuzu değildir (size Adobe Creative Cloud bakıyorum) olabilir, ancak RAM’i tamamen göz ardı etmemek önemlidir. Çoğu CAD kullanıcısı için 16 GB kaliteli DDR4 RAM yeterlidir, ancak ileri düzey kullanıcılar 32 GB’a yükseltmenin kesinlikle bir faydasını görmelidir. Çoğu kullanıcı için ECC gerekli değildir.

SSD

Bu blogda katı hal sürücülerinin övgülerini uzun süredir söylüyoruz, özellikle de genel tepki süreleri ve önyükleme süreleri için. Bir SSD, tasarımı veya oluşturma sürelerini doğrudan hızlandırmayabilir, ancak genel olarak sisteminizin daha hızlı hissetmesini sağlar. Bütçeniz izin veriyorsa Crucial MX300 ve hatta Samsung 960 Pro yatırıma değer. Şiddetle tavsiye edilir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı