En İyi Revit Bilgisayarını Yapılandırma Yorum Yap

En İyi Revit Bilgisayarını Yapılandırma

Autodesk Revit, mimarlar, yapı mühendisleri ve inşaat için tasarlanmıştır. Bu inanılmaz güçlü yazılımdan en iyi şekilde yararlanmak için yalnızca ihtiyaçlarınıza göre en iyi şekilde yapılandırılmış en iyi donanıma ihtiyacınız olacak. Velocity Micro’da yirmi yılı aşkın süredir Revit için optimize edilmiş iş istasyonları inşa ediyoruz. Büyük OEM rekabetinin çoğuna karşı bizi benzersiz kılan şeylerden biri, yatırımınızın performansını en üst düzeye çıkararak, özel iş akışınız için gereken birincil bileşenlere odaklanmanıza olanak tanıyan özel yapım seçeneklerimizdir.

 

Aşağıdaki gönderi, en iyi Revit bilgisayarını yapılandırırken hangi bileşenlere odaklanılacağına dair bir genel bakış sağlayacaktır.

Revit için en iyi işlemci hangisidir?

İşlemci seçimi büyük ölçüde Revit yazılımını tam olarak nasıl kullandığınıza bağlıdır. İş akışınız işleme yerine modelleme ve tasarım için Revit kullanmaktan oluşuyorsa, ProMagix HD60’ta bulunan 10/11. Nesil Intel Core i7 ve i9 gibi daha düşük çekirdek sayısına ve daha yüksek çekirdek hızına sahip bir işlemciye odaklanmanızı öneririz. Bu uygulamalar tipik olarak tek iş parçacıklıdır, yani birden fazla CPU çekirdeğinden yararlanılmayacaktır.

 

Buna karşılık, Revit tasarımlarının Vray ile yerel olarak oluşturulması çok iş parçacıklı bir işlemdir, yani daha fazla çekirdeğe (ve birden çok işlemciye) yatırım yapmak daha hızlı sonuçlar verecektir. Bu nedenle, iş akışınız işleme içeriyorsa, Intel Xeon gibi çok çekirdekli işlemciler veya tek bir işlemcide 128 adede kadar iş parçacığı içeren ProMagix HD360MAX veya AMD Threadripper tabanlı ProMagix HD80A gibi çift CPU’lu bir iş istasyonu öneririz.

Revit için en iyi GPU nedir?

Yine, bu sizin özel uygulamalarınıza bağlıdır. Çoğu kullanıcı için, NVIDIA’nın Quadro GPU’larının Geforce yerine verimliliğini ve hassasiyetini öneriyoruz. Bütçeye bağlı olarak, Quadro P2200 sağlam bir seçenektir, ancak Quadro RTX 4000’in ek işlem çekirdekleri ve GPU belleği, daha iyi genel performans ve daha hızlı işlemeler sağlayacaktır. Octane Render ile işleme için, A6000 gibi daha sağlam bir Quadro veya hatta birden fazla Geforce GPU, hızlandırılmış performans sağlayacaktır.

En iyi Revit bilgisayarı için ECC RAM gerekli mi?

ECC, bellekle ilgili çökmeleri önlemek ve bilimsel hesaplamalar ve bazı durumlarda 3D işleme gibi uygulamalar için başka bir hassasiyet düzeyi sağlamak üzere tasarlanmış Hata Düzeltici RAM’dir. Revit kullanarak modelleme ve tasarım için ECC, çok az fayda sağlayacak veya hiç fayda sağlamayacaktır. Yine de işleme için, ECC kullanırken marjinal iyileştirme ve birkaç damlalık çerçevesi görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı