fortnite-icin-en-iyi-oyun-bilgisayari-fortnite-icin-onceden-olusturulmus-bilgisayar

Fortnite Için En İyi Oyun Bilgisayarı | Fortnite Için Önceden Oluşturulmuş Bilgisayar Yorum Yap

Fortnite Için En İyi Oyun Bilgisayarı | Fortnite Için Önceden Oluşturulmuş Bilgisayar

Fortnite Için En İyi Oyun Bilgisayarı |  Etrafınızda nadiren Fortnite hakkında bilgisi olmayan birini bulamazsınız çünkü şu anda oyun endüstrisindeki en popüler ve rekabetçi espor oyunlarından biridir. İstatistiklere göre Fortnite, Twitch‘in en çok oynanan veya izlenen ikinci oyunu. Sadece Fortnite, neredeyse 65 milyon dolarlık diğer tüm espor oyunlarına kıyasla en fazla para ödülünü teklif etmedi.

Bu gerçeklere ve rakamlara daha yakından bakarsak, espor pazarının harika bir şekilde patladığını öğreneceğiz. Çoğu oyuncu artık oyun konsollarına kıyasla oyun bilgisayarlarını tercih ediyor. Bu nedenle, Fortnite için en ucuz oyun bilgisayarının ne olduğunu açıklayacağız . Aşağıdaki makalede, Fortnite için en iyi oyun bilgisayarlarından birini oluşturmak için ihtiyacınız olan her şeyi açıklayacağız .

İçindekiler

Fortnite Sistem Gereksinimleri ile Oyun Bilgisayarı Derlemesi

Olağanüstü bir oyun deneyimi için yalnızca en iyi donanıma sahip olmakla kalmayacak, aynı zamanda bazı yararlı PC oluşturma ipuçları ve püf noktaları da alacaksınız. Bu nedenle, Fortnite için bu PC oluşturma kılavuzunu okumaya devam edin.

Şu anda Fortnite, piyasadaki en zorlu oyunlardan biri değil, bu da Fortnite için yüksek performanslı bir PC yapısı oluşturmak için büyük miktarda bütçeye ihtiyacınız olmadığı anlamına geliyor. Bu oyun bilgisayarı sadece mükemmel bir oyun performansı sunmakla kalmayacak, aynı zamanda her türlü başka oyunu da çalıştırabilecek. Ayrıca, merkezinde bazı çoklu görevleri yapmanıza izin verecek AMD Ryzen var.

CPU veya İşlemci: AMD Ryzen 5 3600

Bu oyun bilgisayarı yapısı için AMD Ryzen 5 3600’ü seçtik çünkü yalnızca mükemmel bir oyun performansı düzeyi elde etmekle kalmayacak, aynı zamanda birkaç yıl önce piyasaya sürülmesinden bu yana düşük bir fiyat etiketine sahip olacaksınız. 6 çekirdeğin tamamında 3.6Ghz saat hızı sunar, bu da bu işlemcinin Fortnite oyununu oynamak için gerekenden daha fazla güç sağlayacağı anlamına gelir. 12 iş parçacığına sahip olduğu için bu oyun bilgisayarında çoklu görev ve akış gerçekleştirebilirsiniz . Kutudan çıkar çıkmaz Ryzen 5 3600’ün 4.2 Ghz’lik bir yükseltme saat hızı vardır.

Özellikler

Çekirdek: 6/12 Konu

Hız: 3.6GHz/4.2GHz

TDP : 65W

Soket: AM4

AMD-Ryzen-5-3600- Fortnite İçin En İyi Oyun Bilgisayarı - TheGamingPC'ler

GPU veya Grafik Kartı: ZOTAC Gaming GTX 1660 Super

Fiyat ve performans açısından mükemmel bir kart arıyorsanız, ZOTAC Gaming GTX 1660 piyasadaki en iyi grafik kartlarından biridir. Buna bazı ek kartlar da eklendi, bu da artık paranıza daha fazla değer kattığı anlamına geliyor. Bu GPU, mükemmel bir soğutma seçeneği ile 6 GB VRAM’a sahiptir. Bu GPU, 1440p’de aynı performansın yanı sıra her iki 1080p’de yüksek FPS ile yayınlamak için yeterli yeteneğe sahiptir. VR desteği ile harika bir çok yönlüdür. Sonunda, parasının karşılığını veren en iyi GPU’lardan biri olduğunu söyleyebiliriz ve Fortnite oyuncuları bu grafik kartıyla mükemmel bir oyun deneyimi yaşayacak.

ZOTAC-Gaming-GTX-1660-Süper - AMD-Ryzen-5-3600-Fortnite için En İyi Oyun Bilgisayarı Oluşturma - TheGamingPC'ler

RAM kitleri: Corsair Vengeance LPX

Dünyanın en iyi RAM kitlerinden birini arıyorsanız, Corsair Vengeance LPX DDR4 3000MHz’i onlarda bulamayabilirsiniz, ancak bu oyun bilgisayarı yapımı söz konusu olduğunda işini oldukça şaşırtıcı yapmak için yeterli yeteneğe sahip. Bildiğimiz gibi burada sadece Fortnite oyunundan bahsediyoruz, yani 16GB RAM’e bile ihtiyacınız yok. Ancak bazı insanlar, özellikle 8GB RAM kitlerinin maliyetini düşündüğümüzde, bunun iyi bir yatırım olacağını düşündüğümüzü iddia ediyor.

3000 MHz’de bunun en hızlı seçeneklerden biri olmadığını biliyoruz, ancak RAM gereksinimlerinin iki katı olması nedeniyle bu oyun bilgisayarı için fazlasıyla yeterli.

Özellikler

Form Faktörü: ATX

Yonga seti: B450

Soket: AM4

Corsair-Vengeance-LPXZOTAC-Gaming-GTX-1660-Super - AMD-Ryzen-5-3600-Fortnite için En İyi Oyun Bilgisayarı - TheGamingPCs

Anakart: GIGABYTE B450 AORUS PRO WIFI

Gigabyte B450 AORUS PRO WIFI, en iyi oyun anakartlarından biri olarak kabul ediliyor çünkü kullanıcılarına sunduğu hemen hemen her şeyi çok uygun fiyatlarla sunuyor. Ayrıca, CPU’nuzu yükseltmeye karar verdiyseniz, birinci, ikinci ve üçüncü nesil Ryzen desteğiyle BIOS güncellemeleri hakkında endişelenmenize gerek yok. Bunun dışında, mükemmel bir yapı kalitesi, Wi-Fi ile 3600MHz RAM’i destekler ve hatta çelik PCI-e şeritlerini destekler.

Özellikler

Yonga seti: B450

Form Faktörü: ATX

Soket: AM4

GIGABYTE-B450-AORUS-PRO-WIFICorsair-Vengeance-LPXZOTAC-Gaming-GTX-1660-Süper - AMD-Ryzen-5-3600-Fortnite için En İyi Oyun Bilgisayarı Oluşturma - TheGamingPC'ler

Katı Hal Sürücüsü: SanDisk SSD PLUS 480GB

Bu oyun bilgisayarı, bu oyun bilgisayarının en güzel yanlarından biri olan bir SSD’ye sahiptir. SSD, yeni oyun bilgisayarı yapıları için çok daha hızlı, daha hafif ve güvenilirdir. Bu aynı zamanda veri depolamanın en etkili yollarından biridir. Fiyatından daha fazlasını sunduğu performans ve özelliklere bakarsak biraz daha pahalı olabilir.

Sandisk 480GB SSD, en uygun fiyatlı seçeneklerden biri olan bu oyun bilgisayarı yapısında bulunur. 16GB olan Fortnite’ın gereksinimlerini düşünürsek 480GB SSD fazlasıyla yeterli. Birkaç oyuna ve hatta bir medya kitaplığına bakmak için yeterli alana sahip olacaksınız.

Özellikler

Arayüz: SATA SSD

Kapasite: 480MB

Okuma/Yazma: 535MB/445MB

SanDisk-SSD-PLUS-480GB-GIGABYTE-B450-AORUS-PRO-WIFICorsair-Vengeance-LPXZOTAC-Gaming-GTX-1660-Süper - AMD-Ryzen-5-3600-Fortnite için En İyi Oyun Bilgisayarı-Yapımı - Oyun Bilgisayarları

Bilgisayar Kasası: NZXT H510

Şu anda, NZXT’nin H510’u, düşük maliyetli bir fiyat etiketi ile piyasada bulunan en iyi mid-tower PC kasalarından biri olarak kabul ediliyor. NZXT, bazı yüksek standart özellikler uygular ve PC kasalarına kalite ekler. Sadece oldukça pahalı bir PC kasasından bekleyebileceğiniz bazı üstün estetiklere sahiptir.

Bu PC kasasındaki her şey, kullanıcı göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. Kutudan çıkar çıkmaz mükemmel hava akışına sahip bu oyun bilgisayarını kurmak bir zevk ve ayrıca bileşenlerini görüntülemek için bir görüntüleme penceresine sahip. Bu PC kasası sadece mükemmel kaliteye sahip olmakla kalmıyor, aynı zamanda uygun bir fiyat etiketi ile geliyor.

Özellikler

Boyutlar: 460 x 210 x 428 mm

Tür: Orta Kule

Fanlar: 2 x Aer 120mm

Anakart Desteği: Mini-ITX,ATX,mATX

Güç Kaynağı: EVGA 600 BQ

En kaliteli güç kaynağını aldığınızdan emin olmak için EVGA’dan bir PSU seçtik. 600W’lık bu güç kaynağı, uygun fiyata ve yüksek kalitede bazı mükemmel özelliklerle oluşturulmuş bu oyun bilgisayarı için mükemmel bir seçenek olacaktır. Zamanı geldiğinde, kullanıcılarına da iyi miktarda yükseltme sağlar.

Fortnite İçin Önceden Hazırlanmış Oyun Bilgisayarı

Şimdiye kadar, bu oyun bilgisayarının oyun ihtiyaçlarınızı karşılamak için yapılıp yapılmadığı konusunda net bir fikriniz olduğunu umuyoruz. Bazı insanlar için oyun bilgisayarı kurmak zahmetli olabilir. Aynı durum sizde de varsa endişelenmenize gerek yok. Sizi oyun PC’nizi oluşturma zahmetinden kurtarmak için Fortnite için en iyi önceden oluşturulmuş oyun PC’leri seçeneklerinden birine sahibiz. İşte önceden oluşturulmuş en iyi Fortnite oyun bilgisayarları seçimimiz.

CYBERPOWERPC Xtreme VR Önceden Hazırlanmış Oyun Bilgisayarı

Fortnite için önceden oluşturulmuş en iyi oyun bilgisayarı için en iyi seçimimiz budur.

Özellikler

İşlemci: i5-10400F

Ekran Kartı: GTX 1660 Süper

RAM: 8GB DDR4

Depolama: 500GB SSD

Fortnite Oyun Bilgisayarı Yapım Satın Alma Rehberi

Verim

Performansın gücü, bir oyun bilgisayarı oluştururken her zaman hatırlamamız gereken temel faktörlerden biridir. Bu fiyata üretilen oyun bilgisayarı, orta-yüksek ayarlarda 1080p’de 100FPS alır ve bu harika. Bir miktar daha fazla para yatırarak performansının iki katına çıkabileceği söylendi.

İnsanların çoğunluğu için 240 FPS en üstte olurdu. Fortnite için 250+ FPS desteğine sahip böyle bir oyun bilgisayarının satın alınmasını haklı çıkarmanın en iyi yolu, onu 240 Hz’lik bir monitörle eşleştirmek. Bu bizim hiç düşünmediğimiz bir şey ama çoğu insan bunu yapmaktan hoşlanacak. Bu yüzden bütçe yolunu seçtik. Bu oyun bilgisayarı yapısının henüz mükemmel bir oyun deneyimi sunmak için yeterli yeteneğe sahip olduğuna karar verildi. Her şey düşünüldüğünde Fortnite’ta 1080p epik ayarlarda 60FPS görmeyi bekleyebiliriz.

Paranızın Karşılığında Aldığınız Bilgisayar

Fortnite için bir oyun bilgisayarı oluşturmak için 500 ila 600 dolar arasında bir bütçeyle gitmeye karar verdik. Tahminimize göre, bu miktar tüm grafik ayarlarında iyi bir FPS elde etmek için gereken her tür büyük donanım parçasını barındırmak için yeterlidir. Bu, sadece bu bütçeye bağlı kalacağınız anlamına gelmez, ancak yalnızca Fortnite için bir PC almak istiyorsanız, bu bütçeyi aşan her şey aşırıya kaçacaktır.

Bütçe

Oyun bilgisayarı kurarken dikkat etmeniz gereken en önemli alanlardan biri de bütçedir. Fortnite için harcamak için yalnızca küçük bir bütçe gerektiren bir oyun bilgisayarı yapmak istiyorsanız ve başarılı bir şekilde mükemmel bir oyun bilgisayarı oluşturabileceksiniz. Ancak öte yandan, oyun bilgisayarının yalnızca birkaç parçasını yükseltmek istiyorsanız, düşündüğünüzden biraz daha fazla harcama yapmanız gerekebilir.

Bütçe hakkında izlemeniz gereken bazı yararlı ipuçları:

  1. Belirli bir bütçenizin olması gerekir.
  2. GPU’yu satın almak için çok para gerekiyor.
  3. Fazladan para harcamadan bilgisayarınızın performansını artırmak istiyorsanız, hız aşırtma bunu yapmanın en iyi yollarından biridir.

Geleceğe Hazırlama ve Yükseltme

Bu oyun bilgisayarını yalnızca Fortnite için ürettiğimizden, gelecekte kolayca yükseltilebilecek bileşenleri kullanmaya her zaman değer. Belki şimdi sadece Fortnite’ı arıyorsunuz ama bundan sonra hangi yöne gideceğimizi bilmiyoruz. Fortnite, yüksek yoğunluklu bir oyun değildir, yani onu çalıştırmak için büyük miktarda güç gerektirmez.

Yeni bir şey denemek istiyorsanız, iyi bir oyun için sisteminizi yükseltmeniz gerekebileceği söylendi. Bu oyun bilgisayarını bazı yeni teknolojilerle donatmak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık, böylece yükseltme yapmakla ilgilenirseniz. Herhangi bir soruna neden olmaz. Anakartı kolayca daha fazla RAM barındırabilir, ekstra genişleme için çok sayıda PCI-e lense sahiptir ve en yeni Nesil Ryzen işlemcileri destekler.

Donanım Hız Aşırtma

Yeni başlayanlar hız aşırtma kavramını anlamayabilir, ancak doğru kullanırsanız en değerli araçlardan biri olabilir. Fazladan bir miktar para harcamadan PC donanımınızın performansını kolayca artırabilirsiniz. Bu süreç tamamen risksiz değildir. Voltajlar, saat hızları ve ekstra performans zamanlamaları, PC yapınızdan manuel olarak artırılabilir.

Teknik bir işlem gibi görünse de hız aşırtma nedeniyle Ryuzen Master gibi bazı kullanışlı araçlar sayesinde oldukça kolay hale geldi. PC’nin donanımı tamamen overclock edilemese de. Her zaman donanımınızı göz önünde bulundurmanız ve bunun için gitmeyi planlıyorsanız hız aşırtabileceğinden emin olmanız gerekir. Yapımız, hız aşırtmada kullanılan tüm parçaların desteklendiğinden emin olmak için oldukça dikkatli bir şekilde seçilmiştir. Bu, onunla gidiyorsanız yükseltme yapmanız gerekmediği anlamına gelir.

Fortnite Oyun Bilgisayarı Kurma Kolaylığı

Bazı ekstra parçalar almak, özellikle bilgisayarın bazı parçalarını takmanın ne kadar zor olacağını düşündüğünüzde, bazı inşaatçıların kafalarını kaşımalarına neden olabilir. İlk yapınıza başlamanın en iyi yollarından biri, onu olabildiğince basit tutmaktır.

Yapım kolaylığı nedeniyle bu dava elle seçilmiştir. Bu oyun bilgisayarı yapısından mükemmel düzeyde bir yapı kalitesi elde edeceksiniz ve önceden yüklenmiş fanlara sahip. Bu oyun bilgisayarı yapısında bazı iyi yönlendirme seçenekleri vardır, bu da herhangi bir kablo yönetimi sorunu olmayacağı anlamına gelir.

İlişkili:

  • 700 Doların Altındaki Oyun Bilgisayarı
  • 800 Doların Altındaki Oyun Bilgisayarı
  • 900 Doların Altındaki Oyun Bilgisayarı
  • 1000$ Altında Oyun Bilgisayarı
  • 1300 Doların Altında Toplanan Oyun Bilgisayarı

Fortnite için bilgisayar kurma kılavuzumuz buydu. Bu oyun bilgisayarının tüm parçalarından oldukça memnunuz. Başlangıç ​​için çok iyi bir fiyat olduğunu düşündüğümüz için fiyatı 500$ ile 600$ arasında tutmaya çalıştık. Bu oyun bilgisayarı yapısının her bir parçasını seçerken aklımızda her zaman bir yükseltme seçeneği vardır.

Digimas.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı