oyun-bilgisayari-gaming-laptop-alirken-nelere-dikkat-edilmeli

Gaming Laptop Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? Oyun Bilgisayarı Yorum Yap

Gaming Laptop Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Herkese merhaba değerli dostlarım Gaming Laptop Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? konumuz ise karşınızdayım. Sizlerin de anlayacağı gibi sizlere oyun bilgisayarı alırken nelere dikkat etmelisiniz? Bunların cevaplarını size vereceğim. Şimdi sizlerin de çok fazla vaktini almadan yazımıza geçebiliriz.

Arkadaşlar ilk olarak bilgisayar alırken dikkat edeceğimiz ilk şey ekran kartı. Çünkü ekran kartı fps dediğimiz değerin en yüksek performansını almak için güzel bir ekran kartı gerekiyor. Şu anda ekran kartı gtx 1650 giriş seviyesin de bulunuyor. Şu an günümüzde gtx 1650den düşük bir ekran kartı almanızı önermem. Bunun yanı sıra bir de 1650 Ti var bu ekran kartını da tercih edebilirsiniz. Gtx reflesh var bu da aynı sekment de fakat daha iyi bir performans verebilir sizler bunu da tercih edebilirsiniz. Fps değeri olarak bu işlemciler yüksek fps değeri bile verse ekran hz düşükse maksimum hz kadar fps değeri alırsınız. Ssd olarak da artık en düşük 256 gb öneriyorum çünkü diğerleri düşük olabilir.

Eğer oyun için ssd arıyorsanız 512 gb tavsiye ediyorum sizlere. Hdd mi ssd mi? Bu sorunun cevabını vermek çok kolay aslında dijital bir bellek olan ssd çok daha iyi ve hızlı hdd kesinlikle tercih etmiyorum.

Bunun dışın da rame gelelim. 8 gb ram bana yeter mi diyorsanız yeter fakat her oyunu oynayamazsınız. Ben 8 gb ram kullanıyorum fakat 16 gb ramim olsa bütün kasıntı ve donmalarım gider bu yüzden size de16 gb ram öneriyorum. 32 gb ram almak yerine de işlemciyi arttırabilirsiniz, rtx serisine göz atabilirsiniz. Ekran olarak da 60 hz bir ekran almayın kesinlikle 120 hz veya 144 hz tercih edebilirsiniz. Bunların yanı sıra bilgisayarımı çok taşıyacağım her yerde ihtiyacım olur diyorsanız 15′ öneririm fakat evde sabit kullanacaksanız 17′ alabilirsiniz.

Bunların yanı sıra bir diğer sitemiz olan e ticaret ve dijital pazarlama için digimasa sizleri de bekliyoruz. İyi günler değerli dostlarım. Görüşmek üzere.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı