Hp Elite 8100 İş İstasyonu BIOS Güncelleme Yorum Yap

Hp Elite 8100 İş İstasyonu BIOS Güncelleme

Bilgisayarın BIOS’u için güncellemelerin indirilmesi ve kurulması. Bu işlem “BIOS flaşlama” olarak da bilinir.

Yalnızca HP’nin BIOS güncelleştirmelerini yükleyin. BIOS’u yanlış şekilde yüklemek bilgisayarın başlatılmasına veya kurtarılmasına engel olabilir. Bilgisayarınız bir BT servisi tarafından yönetiliyorsa, doğru güncelleştirme işlemi için iletişime geçin.

BIOS güncelleme, standart bilgisayar bakımı olarak önerilir. Ayrıca, aşağıdaki sorunların çözümüne yardımcı olabilir:

 • Bir BIOS güncellemesi belirli bir sorunu çözüyor veya bilgisayarın performansını artırıyorsa.
 • Geçerli BIOS, bir donanım bileşeni veya bir Windows yükseltmesini desteklemiyorsa.
 • HP destek belirli bir BIOS güncellemesi yüklemenizi önerir.

ProBook, EliteBook ve ZBook modelleri gibi iş bilgisayarları için, BIOS ayarları şirketinizin BT departmanı veya yerel BT hizmeti tarafından yönetiliyor olabilir. Güncelleştirilmiş BIOS sürümünün şirketin dağıtım ortamı ile uyumlu olduğunu doğrulayın.

1. Adım: Bilgisayarınızla ilgili gerekli bilgileri toplama

Doğru BIOS güncellemesi bulmak için bilgisayarınızın ürün adı ve numarasını, anakart veya sistem kartı kimliğini (BIOS güncellemesi adında “ROM Ailesi SSID” olarak bilinir) ve BIOS sürümünü edinin.

 1. Yardımcı programı açmak için Ctrl ve Alt tuşlarını basılı tutun ve ardından S tuşuna basın.
 2. Ürün adı ve numarası, Anakart Kimliği Numarası, BIOS sürümü ve İşlemci adını not edin.

2. Adım: Bilgisayarınızı BIOS güncellemesi için hazırlama

BIOS’u güncellemeden önce olası sorunları önlemek için, tüm açık uygulamaları kapatın ve antivirüs yazılımını ve BitLocker’ı geçici olarak devre dışı bırakın.

 • Tüm açık uygulamaları kapatın.
 • Virüsten koruma yazılımınızı geçici olarak devre dışı bırakın. Virüs koruma ayarlarına erişmek için Windows’ta Güvenlik ve Bakım öğesini aratın ve açın ardından Güvenlik öğesine tıklayın.
 • BitLocker Sürücü Şifrelemeyi geçici olarak devre dışı bırakın. Windows’ta, BitLocker’ı Yönet ögesini aratın ve açın. Korumayı duraklat seçeneğine tıklayın ve ardından Evet‘e tıklayın. Hazır olun ve BitLocker kurtarma anahtarını hazır bulundurun.

3. Adım: BIOS güncellemesini yükleme

BIOS güncellemesini HP web sitesinden indirme.

 1. HP Müşteri Desteği – Yazılım ve Sürücü İndirmeleri sayfasına gidin.
 2. Bilgisayarınıza ait ürün sayfasına gidin.
 3. Görüntülenen listeden BIOS öğesini seçin ve ardından kullanılabilir BIOS güncelleştirmelerini gözden geçirin.
  1. Listede bilgisayarınız için bir BIOS güncelleştirmesi görmüyorsanız, mevcut bir güncelleme bulunmamaktadır.
  2. Birden fazla BIOS güncellemesi varsa, önceki adımda Sistem Bilgisi yardımcı programından not ettiğiniz bilgileri kullanarak bilgisayarınıza takılı anakartı belirleyin.
  3. Bir BIOS güncellemesi bulursanız, İndir öğesine tıklayın ve ardından Kaydet öğesine tıklayın.
 4. İndirilen BIOS güncelleme dosyasını kaydettiğiniz klasöre veya masaüstüne gidin ve ardından yüklemeyi başlatmak için dosyanın adına çift tıklayın (örnek: sp12345).
 5. Bilgisayarın güncelleştirmeyi yüklemesini bekleyin. Bilgisayar bip sesi çıkartabilir, ekranı kapatıp açabilir veya fanları çalıştırabilir veya güç ışığı yanıp sönebilir. Bu normaldir.
    DİKKAT: Güncelleme işlemi tamamlanana kadar bilgisayarı kapatmayın veya yeniden başlatmayın.
 6. Kullanıcı Hesap Denetimi ekranında Evet‘e tıklayın.

InstallShield Sihirbazı penceresinde, İleri öğesine tıklayın.Lisans sözleşmesindeki koşulları kabul ediyorum seçeneğini seçin ve ardından İleri öğesine tıklayın.Güncelleştir seçeneğini seçin ve ardından güncellemeyi hazırlamak için İleri‘ye tıklayın.Güncelleştirmeyi yüklemek için Şimdi Yeniden Başlat‘a tıklayın.HP BIOS Güncelleştirme ekranında, Güncelleştirmeyi Şimdi Uygula‘ya tıklayın veya güncelleştirmenin otomatik olarak başlamasını bekleyin.BIOS güncelleştirmesi yüklenirken bekleyin. Bilgisayar yükleme ilerlemesini görüntüler.Sorulduğunda, Başlatmaya Devam Et‘e tıklayın veya bilgisayarın otomatik olarak yeniden başlatılmasını bekleyin. Bilgisayarın yeniden başlatılması birkaç dakika sürebilir.Kilit ekranı görüntülendiğinde, bilgisayarınızda oturum açın.BitLocker askıya alındıysa, Windows’ta bitlocker kelimesini aratın ve ardından Korumayı Sürdür seçeneğine tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı