hp workstation pc

HP’nin en yeni Z serisi iş istasyonları (workstation pc), profesyonellere güç veriyor. Yorum Yap

Günümüzün dijital ortamını ve oyun meraklılarını memnun etmek için 16 GB RAM, 8 çekirdekli işlemci ve 1 TB depolama alanı olan bir bilgisayar sistemi (şimdilik) yeterli olabilir, ancak sanal gerçeklik ve 360 ​​° video içeriği yaratan profesyoneller öksürükler bulabilir ve gerilme altında hışırdar. Hewlett-Packard’ın dördüncü nesil Z iş istasyonları, tasarım lideri ve üretkenlik profesyonellerine yöneliktir; paket lideri Z8, dünyanın en güçlü masaüstü iş istasyonu olduğunu iddia etti.

Yeni Z iş istasyonları, ürün tasarımcıları, mimarlar, dijital yaratıcılar, bilim adamları, eğitimciler, sağlık çalışanları ve finansal tüccarlar göz önünde bulundurularak geliştirilmiştir, ancak aynı zamanda işleme gücünden daha sağlıklı bir değere sahip olan ev tabanlı içerik yaratıcıları için de uygun olabilir. banka hesap bakiyesi.

Yeni Z iş istasyonu paketinin en iyisi, Windows 10 Pro for Workstation Pc veya Linux yüklü olan Z8’dir. 22,5 x 21,7 x 17,5 inç (21,59 x 55,12 x 44,45 cm) boyutlarında ve 49,4 lb (22,4 kg) başlangıç ​​ağırlığında, bu, göz ardı edilecek bir işyeri bilgisayarı değildir. Gerçek zamanlı 3D simülasyonlar veya 8K video düzenlemeleri çalıştırabildiği, işlem yapan homurdanan işlerin üstesinden gelebilecek 56 çekirdeğe sahip yeni nesil Intel Xeon işlemcileri salladı.

CPU seçenekleri, 1.7 GHz Xeon Bronze 3104’te 6 çekirdekli olarak başlıyor ve 2.5 GHz hızında veya Turbo Boost ile 3.8 GHz’e yükselen ve 28 çekirdeği olan 3.8 GHz’e kadar uzanan Xeon Bronze 3104’ten başlıyor. HP, yeni kanal işleminin, ilk işlemcinin kanalından geri dönüşümlü (sıcak) hava yerine, ikinci bir CPU’nun temiz hava ile soğutulmasını sağladığını söylüyor.

Ayrıca, 3 TB’a kadar sürebilir – evet, 24 yuvaya yayılmış DDR4 sistem RAM’inin sağını okudunuz ve 4 TB’a kadar sabit disk veya SSD depolama seçeneğinin de seçilebileceğini okudunuz. Mevcut grafik seçenekleri dört kategoriye ayrılmıştır. Nvidia Quadro P400, Entry 3D seviyesini ve AMD’nin Radeon Pro WX 9100 ve Nvidia’nın Quadro P6000 ünitelerini içeren Ultra High-end teklifleri ile başladı.

Sunulan yedi adet tam boyutlu PCIe genişletme yuvası ve iki adet dahili PCIe yuvası vardır. Kasa, kullanıcıya 10 USB 3.1 bağlantı noktası ve iki USB C bağlantı noktası sağlıyor, ancak alıcı isteğe bağlı olarak Thunderbolt 3 bağlantısını da içerebilir. 1700 watt’lık büyük güç kaynağı, bu güçlü sistemin en zorlu iş yüklerini çalıştırmak için ihtiyaç duyduğu tüm suyu elde etmesini sağlar.

Sırada, Z6, 2015’in Z640 iş istasyonu tarafından sunulanlardan yüzde 67 daha fazla bellek bant genişliğine ve yüzde 27 daha fazla işlemci çekirdeği sayma kapasitesine sahip olduğu bildiriliyor. 12 yuva üzerinde 384 GB’a kadar DDR4 sistem belleği ve 4 TB’a kadar depolama alanı arasından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli Bronz, Gümüş, Altın ve Platin Xeon işlemci seçenekleri bulunmaktadır. Nvidia veya AMD grafik seçenekleri Quadro P400 ve Radeon Pro WX 3100’den Quadro P6000 ve Radeon Pro WX 9100’e kadar uzanıyor.

Bu modelde dört adet USB 3.1 ve ön tarafta iki adet USB C bağlantı noktası, altı adet standart olarak USB 3.1 ve Gigibit Ethernet bulunuyor. HP ayrıca, değerli USB portlarını serbest tutmak için fare ve klavyenin seri portlarını da içeriyordu ve G4 serisindeki diğer iki modelde olduğu gibi, kablosuz bağlantı Bluetooth 4.2 ve 802.11a / b / g / n / ac şeklinde geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı