Huaweİ Matebook D15 Özellikleri İnceleme Yorum Yap

Huawei Matebook D15 Özellikleri İnceleme

Huaweİ Matebook D15 Özellikleri İnceleme , ilk bakıldığında Apple’dan bariz ipuçları alan bir tasarımla kesinlikle etkileyici bir görünüme sahip olarak karşımıza çıkıyor. Uzay grisi rengi ve klavye düzeniyle, Apple’ın tasarımına çok şey borçlu görünüyor. Ancak ucuz bir taklit gibi görünmekten de kaçınıyor. Bunun için, orta sınıf segmentinde şık tasarımlı dizüstü bilgisayarlardan biri olarak lanse ediliyor. Dizüstü bilgisayarların bağlantı noktalarının kullanıcı deneyimi açısından önemi büyük oluyor.

Huaweİ Matebook D15 Özellikleri İnceleme Bu bilgisayar, USB-C’nin yanı sıra tam boyutlu USB ve HDMI bağlantı noktalarıyla kullanıcısına çok fazla alternatif sunuyor. Güç düğmesi, Windows 10’da güvenli bir şekilde oturum açmak için parmak izi tarayıcı işlevi de görüyor. Düğmeye bastığınızda, parmak izinizi okuyor ve Windows 10 başlatılana kadar bu bilgiyi saklıyor. Ardından Windows 10’da oturum açmak için parmak izinizi kullanıyor.

Huawei Matebook D15 Performansı

Huawei Matebook D15, dört çekirdekli AMD Ryzen 5 3500U işlemcisi, 8 GB RAM’i ve 256 GB SSD ile geliyor. Dizüstü bilgisayarlardan anlayan herhangi bir kişi bu özellikleri gördüğünde performans anlamında çok iyi bir verim alamayacağını hemen görebiliyor.

Bu nedenle daha çok günlük kullanım için bir bilgisayar arıyorsanız tercih edebiliyorsunuz. Bilgisayar oyunları ya da grafik düzenleme gibi işlemler için performansı yeterli olmuyor.

Huawei Matebook D15 Tasarımı

Huawei, ürettiği ilk bilgisayarlardan itibaren üst segment dizüstü bilgisayarlarda gördüğümüz tasarımları kullanan orta sınıf dizüstü bilgisayarlar yaratmak için çabalıyor. Ortaya çıkan tasarımlara bakıldığında bunun oldukça iyi bir fikir olduğu görülüyor.

Huawei Matebook D15 dizüstü bilgisayarın tasarımına baktığımızda bunun Apple MacBook’lara borçlu olduğunu görüyoruz. Gri tasarımından klavye boyutuna ve şekline kadar her şeyiyle bir Apple cihazı olduğunu düşünebiliyorsunuz.

 

Huawei Matebook D15 Pil Ömrü

Huawei, Matebook D15 dizüstü bilgisayarları için tek bir şarjla 13 saatlik ofis çalışmasının yapılabileceğini belirtiyor. Ancak bilgisayarda ofis çalışmasının yanı sıra internette gezinme, video izleme, fotoğraf düzenleme gibi işleri de yapıyoruz. Bu işlemler eklendiğinde doğal olarak pil ömrü de gittikçe azalıyor. Yapılan kullanıcı testlerinde tam ekran video izlendiğinde pilinin yaklaşık olarak beş buçuk saat dayanabildiği iletiliyor. Bu da piyasada çift haneli saatlere ulaşan diğer dizüstü bilgisayarların oldukça gerisinde kalıyor. Ancak konu şarj etmeye geldiğinde daha iyi sonuçlar alındığı görülüyor. Bilgisayarı şarj etmek için USB-C bağlantı noktası kullanılıyor. Bu da herhangi bir USB-C şarj cihazıyla şarj edebilme imkanını doğuruyor. Şarj cihazınızı unuttuğunuzda bunun büyük faydasını görüyorsunuz. Üstelik hızlı şarj edebildiğiniz için kısa sürede bilgisayarınızı daha uzun süre kullanabiliyorsunuz. Huawei tarafından yapılan resmi açıklamada 30 dakikalık şarjın ardından bilgisayarınızı yaklaşık dört buçuk saat kullanabiliyorsunuz. Daha önce ofis çalışması olarak pil ömrünü açıkladığı için bu sürenin de aynı işler için geçerli olacağını düşünmeniz gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı