4000-5000-tl-en-iyi-laptop-tavsiyeleri

İç mimarlık bilgisayar önerileri: Yorum Yap

İç mimarlık bilgisayar önerileri:

Herkese merhaba arkadaşlar başlıktan da anladığınız gibi İç mimarlık bilgisayar önerileri konumuz ile karşı karşıyayız. Evet arkadaşlar sizlere almamız gereken bilgisayarların özellikleri nasıl olmalıdır? Ne gibi laptoplar tercih etmeliyiz? Veya bunların yanı sıra direkt hangi bilgisayarı tercih etmeliyiz buna karar kılacağız. Şimdi sizlerin de vaktini almadan yazımıza geçelim.

Eğer laptop alacaksan çalışma sahasın da şarj veya kablo olmadan çalışma yapmak için pil bizim için çok önemli. Kullanacağımız uygulamalar ağır uygulamalar olduğu için (autocad) bizlere de yüksek sistemler gerekiyor.

Bizim için en önemli özelliklerde biri ram. Ana bellek ne kadar büyük olursa o kadar rahat çizim yapabiliriz. Bence minimum 16 veya 32 gb ram kullanmalısınız. Zaten sık sık çizim yapacağınız için kasma donmadan dolayı sinir olabilirsiniz bence 32 gb ram tercih edin sizin için de garanti olsun. Tabii ki ram tek yeterli olmayacaktır.

Ana belleğin yanında en az i7 bir işlemci olmalı. Bunların yanı sıra ekran kartı da bir o kadar önemli. Minimum bir ekran kartı olarak rtx2050 gibi bir işlemci tercih edebilirsiniz. Ekran olarak da 17′ tercih edebilirsiniz. Bir diğer unsur ise tarama hızı olacaktır. Bunun bir diğer adı hz bu daha yaygın bir isim. En az 120 hz ekran öneriyorum ben sizlere siz durumunuz varsa 144 hz 1 ms bir ekran tercih edebilirsiniz. Ekran tipi olarak da ıps lcd bir ekran tercih edebilirsiniz. Bir diğer bilgisayar özelliğimiz ile ağırlık oluyor çok yanımız da taşıyacağımız için ağırlığına dikkat etmenizi öneriyorum. Klavye olarak da ışıklı karanlık da daha göz alıcı bir klavye tercih etmenizi öneririm. Alacağımız laptop da soğutma sistemi de olmalı buna da dikkat ederseniz sizin için daha iyi olur. Bu kadar iyi bir bilgisayar oluştururken dosyalarımızı saklayabileceğimiz geniş bir depolama alanı da bulunmalıdır. Bunların yanı sıra bir diğer sitemiz olan e ticaret ve dijital pazarlama için sizleri digimasa da bekliyoruz. İyi günler dostlarım. Görüşmek üzere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı