2021in-en-iyi-is-istasyonlari-profesyoneller-icin-guclu-bilgisayarlar

İçmimar ve Mimarlar İçin Bilgisayar Seçim Rehberi Yorum Yap

İçmimar ve Mimarlar İçin Bilgisayar seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

İçmimar ve Mimarlar İçin Bilgisayar seçerken dikkat etmemiz gereken şeylerden biri fiyattır fakat, fiyatı yüksek olan güzel düşük olan kötü diye bir biçimlendirme bulunmuyor. Yüksek fiyatına rağmen işimize yaramayacak bilgisayarlar da mevcuttur. Peki nelere dikkat etmeliyiz? En başta dikkat etmemiz gereken şey işlemcidir. Bilgisayarda rander yaparken kullanılan yük büyük kısımda işlemciye uygulanır. Bu yüzden pc seçerken başta dikkat etmemiz gereken şeylerden biri işlemcidir. Bir diğer dikkat etmemiz gereken unsur bellek. Ram belleğimizin hızından ziyade depolama alanına dikkat etmemiz gerekir. Alacağımız bilgisayarın depolama alanının da geniş olmasına dikkat etmeliyiz ve mutlaka ssd bulundurmalıyız. Ssd kullanmak çok fazla işinize yarayacaktır. Ekran kartı da çok önemli fakat bizim için biraz geri planda kalabilir. Tercih edeceğimiz bilgisayarın işlemcisini araştırmamız lazım workstation pc uygunluk oranını bulup gözden geçirmemiz lazım. Alacağımız pc burayı bastırarak söylüyorum kesinlikle ekran kartı paylaşımsız olmalı ve diğer depolamalara yük bindirmemeli.

Genellikle yüksek veya düşük her hangi bir online siteden bilgisayar arıyorsanız ekran kartı paylaşımlı olacaktır. Peki paylaşımlı ekran kartı tam olarak nedir? Paylaşımlı ekran kartı aldığı yükü rama bindirir ve sistemi zorlar. Monster bir notebook tercih ederseniz böyle sorunlarla karşılaşmazsınız. Çok daha profesyonel bir iş istasyonu arıyorsanız sitemizde bulunan workstation için özel üretim kasa ve notebooklara göz atabilirsiniz. Ekran boyutu da alırken dikkat etmemiz gereken unsurlardan biridir. Bir diğer özellik ise ağırlık bu tamamen size kalmış eğer taşırım diyorsanız daha ağır hafif olsun isterseniz daha hafif bir tercih yapabilirsiniz.

Bir diğer yazılara ve başka ürünlere ulaşmak için ana sayfamıza göz atabilir veya bize sosyal medyadan ulaşabilirsiniz. Sonuç olarak hepsini değerlendirmek gerekirse alacağımız bilgisayarda işlemci en önemli genelde intel öneriyoruz ve 6. nesil ve üstünü öneriyoruz. Ekran kartı genelde çok fark etmiyor işlemcisi iyi bir pc aldığınızda size yetecek kadar ekran kartı da mevcut olacaktır.

Dijital pazarlama ve e-ticaret için sizi bir diğer sitemize davet ediyoruz. iyi günler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı