intelin-7-nesil-kaby-lake-islemcilerine-ilk-bakis

Intel’in 7 Nesil Kaby Lake İşlemcilerine İlk Bakış Yorum Yap

Intel’in 7 Nesil Kaby Lake İşlemcilerine İlk Bakış

Intel’in 7 Nesil Kaby Lake İşlemcilerine İlk Bakış :Intel’in en yeni Kaby Lake işlemcileri, giderek gelişen teknolojik gelişmeler göz önünde bulundurularak özel olarak tasarlanmıştır. Yüksek çözünürlüklü videoları yayınlamak/kodlamak, zengin grafik medya üretmek veya büyük CAD montajlarını yönetmek istiyorsanız, 7. Nesil Kaby Lake işlemcilerden başkasına bakmayın.

Ancak Intel’in yeni mimarisi olağanüstü yeni bir şey değil. Tasarımları daha önceki Skylake mimarisine dayanmaktadır. Intel, 7. Nesil Core i serisinde tekerleği yeniden icat etmese de, en azından onu yeniden tanımladı.

Bir SYSmark performans kıyaslaması, Skylake ile çalışan bir bilgisayarın üretkenlik özelliklerini 7. Nesil Kaby Lake bilgisayarıyla karşılaştırdı ve ikincisinin üretkenlik açısından yüzde on ikiyi aştığını buldu. WebXPRT, kendinden önceki 6. Nesil Çekirdeğe kıyasla Kaby Gölü’ndeki performansta yüzde on dokuz artış kaydetti. Kaby Lake, çekirdek saat hızlarındaki artış nedeniyle tek iş parçacıklı uygulamaları kullananların favorisi olmaya aday. En yeni WS-X143’ümüz , önceki nesillere göre yaklaşık 0,5 GHz artışla 5 GHz’e kadar çalışır.

Bir saatlik 4K videoyu on iki dakikada dönüştürmeye ne dersiniz? Yeni çipler iki özel kod çözücüyle birlikte geliyor. HEVC 10-bit kod çözme özelliği, 4K videoları herhangi bir rahatsızlık olmadan sorunsuz bir şekilde oynatmasına olanak tanır ve VP9 kod çözme özelliği, son kullanıcının 4K videoları veya 360 derecelik videoları oynatırken çoklu görev gerçekleştirmesine izin vererek bunu bir adım daha ileri götürür.

Bu CPU’lardan yararlanacak olan yeni WS-M mobil serimizin (yakında) pil ömrünün , yeni 7. Nesil işlemcilerin artan verimliliği nedeniyle artması bekleniyor.

Yeni CPU’lar ayrıca Intel’in Speed ​​Shift teknolojisini kullanmaya devam edecek. Bu teknoloji, işlemcinin işlemcinin hızını mümkün olan en kısa sürede optimum güç verimliliği için uyarlamasını sağlar. Speed ​​Shift teknolojisi, Intel’in Speed ​​Step teknolojisinin yerini almıştır, ancak Speed ​​Shift yalnızca Microsoft Windows 10 gibi uyumlu işletim sistemleriyle çalışır.

Çekirdek i5-7600K Çekirdek i7-7700K
çekirdekler: 4 4
İş Parçacığı: 4 8
Litografi: 14nm 14nm
Baz Frekans: 3,8 GHz 4.2 GHz
Yükseltme Frekansı: 4.2 GHz 4,5 GHz
DDR Desteği: Çift 2.400 (DDR4) Çift 2.400 (DDR4)
Intel Grafikleri: HD 360 HD 360
L3 Önbellek: 6 MB 8 MB
TDP: 91W 91W

Kilidi Açılmış Sürümleri Aşırı Hızlandırmak

Intel, Kaby Lake’de hız açısından olağanüstü bir gelişme sağladı; yine de, masaüstü serisi işlemcilerinden bazılarını hızlandırma gücü verir: Core i3-7350K, Core i5-7600K ve Core i7-7700K. Kaby Lake, voltaj seviyelerini yükseltmeye gerek kalmadan daha yüksek frekansları vuracak şekilde tasarlanmıştır. Yeni 7. Nesil işlemciler, temel saat frekansını daha kararlı hale getirmek için voltaj seviyelerini otomatik olarak ayarlar.

Transistör düzeyindeki geliştirmeler dizisi, 7. Nesil işlemcilerin zahmetsizce yüksek hızlara ulaşmasını sağladı. Turbo Boost’ta da bir gelişme fark edilebilir. Çipin bir AVX talimatını işlemesi gerektiğinde, otomatik olarak downclock yapacak ve ardından genel talimatları almak için daha yüksek bir saate dönecektir.

Neyse ki Intel, 100 serisi yonga setleriyle geriye dönük uyumluluğu korudu, bu nedenle üreticiler yeni yongaları desteklemek için bir BIOS güncellemesi sağladığı sürece Skylake’den yükseltme yapmak burada pek sorun olmayacak.

Bir Rus web sitesi (OCLabs), Core i7-7700K’nın sunabileceği nihai performansı kontrol etmek istedi. Böylece, bir Z170 anakart ve soğutma için bir miktar sıvı nitrojen ile bir deney yaptılar. Core i7-7700K, Z170 anakartında overclock edildiğinde, 7.022.96 MHz (veya 7 GHz) gibi şaşırtıcı bir sonuçla karşımıza çıktı. Bu hız, hala çalışan iki çekirdekle elde edildi. Çok miktarda sıvı nitrojen tedarik edebiliyorsanız, bu sizin için de mümkündür, ancak burada İş İstasyonu Uzmanları olarak, sıvı soğutma çözümü aracılığıyla saat hızlarımızı daha sürdürülebilir bir 5.00GHz’e çıkarıyoruz.

4.25 GHz hızında çalışırken Core i7-7700K, en yüksek performansı sunarken yetmiş iki santigrat derece civarında ısınabilir ve boştayken otuz iki santigrat derecede kalabilir. En yüksek performans sırasında 145W’a kadar güç tüketebilir ve boşta kalırken ortalama 44W tüketir.

Digimas.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı