ips-vs-amoled-hangi-ekran-teknolojisi-daha-iyi

IPS vs AMOLED – Hangi Ekran Teknolojisi Daha İyi? Yorum Yap

IPS vs AMOLED – Hangi Ekran Teknolojisi Daha İyi?

Herkese merhabalar arkadaşlar sitemize hoş geldiniz. Bu gün sizlerle IPS vs AMOLED – Hangi Ekran Teknolojisi Daha İyi? konulu yazımız ile karşınızdayız. Hangi ekran daha iyi hangi ekran daha iyi özellikler veriyor bunun hakkında sizlere bilgiler vereceğim. Şimdi zaman kaybetmeden kıyaslamaya geçelim.

İki ekran teknolojisinin de eksi ve artı yönleri var fakat yazımızın sonunda birinin daha iyi olduğuna karar kılacağız. İlk özelliğimiz parlaklık. Ips ekran çok parlak bir ekrana sahip amoled de parlak fakat ıps bu konuda çok rahat solluyor amoledi. İkinci seçeneğimiz size kontrast yani zıt renkler. Zıt renklere bakacak olursak amoled çok daha güzel bir görünüm sağlıyor. Renk canlılığı olarak yine amoled solluyor renkler amoled de çok canlı ve gerçekçi olduğu için daha güzel bir görünüm sağlıyor. Siyahlarda yine amoled önde siyahlar simsiyah olarak gözüküyor ıps de daha gri. Beyazlara bakacak olursak bu sefer de ıps daha iyi bir görünüm sağlamış. Beyazlar daha beyaz gözüküyor. Bir diğer özelliğimiz olarak geniş açıya bakarsak amoled ekranlar genelde daha geniş bir açı sağlıyor. Size daha rahat bir görüş açısı sağlıyor.

Bunların yanı sıra tepki hızına bakacak olursak amoled ekran daha iyi. Daha seri tepki veriyor. Amoled ekran az pil tüketiyor fakat ıps ekran daha çok enerji harcıyor. Kullanım ömrü olarak bakacaksak ıps ekran daha iyi amoled ekranlar daha hızlı eskiyor fakat ıps bu konuda daha güzel bir performans veriyor. Fiyat olarak bakarsak tabi ki ıps daha ucuz amoled daha pahalı. Üretim maliyeti olarak amoled daha pahalı kalıyor. Şimdiye kadar ki bütün özellikleri toplarsak kesinlikle amoled ekran tercih etmeliyiz. Bir diğer sitemiz olan digimasa da sizi bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı