İş Bilgisayarı Toplamanın Altın Kuralları Yorum Yap

Merhaba bugün  İş Bilgisayarı Toplamanın Altın Kuralları hakkında konuşacağız.

oyuncu bilgisayarında öncelik ekran kartında olmalı fakat iş bilgisayarlarında öncelik işlemci gücüne verilmeli bugün sunucu gibi bir sistem değilde iş bilgisayarı toplayacağız.

işiniz ne kadar zor ne kadar hızlı yapmanız gerekiyorsa sistem toplarken de buna paralel olarak o kadar parayı gözden çıkarmanız gerekiyor.

bir profesyonelin iş bilgisayarı için önem verdiği konu işlemci olmalıdır olabildiğinde fazla çekirdeğe ve izdeğe yoğunluk  vermeniz lazım.eğer gücünüz el veriyorsa çift işlemci takılan anakartlara 2 adet xeon işlemci takabilirsiniz fakat o kadar çıkamıyorsanız size tavsiyem intel in core exstream serisini seçmeniz. örneğin şuan 5930k gibi bir işlemci alıp ona 32gb ram takviyesi yapıp ssd ve soğutma ile gerçekten güçlü bir bilgisayara sahip olmuş olursunuz.

bol miktarda hızlı ram e ihtiyacınız var sabit disklere ve iyi bir soğutmaya ihtiyacınız var çünkü sistem saatlerce çalışacak olduğu için iyi soğuması lazım.

harici güç kaynağı lazım çünkü elektrik gittiğinde saatlerce yaptığınız render işler bir elektrik kesintisi ile çöp olabilir bu yüzden harici güç kaynağı öneririz.

ekran kartıda bir noktada önemli  oluyor fakat onu sizin kullandığınız programlara göre seçmeniz daha mantıklı olacaktır ama quadro ekran kartlarından seçebilirsiniz.

size amd fx 8000 serisini öneririm render gibi işlerde işinize yarayacaktır.

ramlerin hızlı olması lazım ve minimum 16gb ram alanına ihtiyacınız var mümkünse 32 64gb lara çıkmanızı tavsiye ederiz.

diğer önemli nokta depolama alanı yaptığınız işler fazla yer kaplayacak olduğu için yüksek kapasiteli hızlı depolama alanlarına ihtiyacınız olacak.

iyi hızlı bir SSD ve güvenlik diskleri alabilirsiniz. ssd seçerken psı girişli seçerseniz daha iyi olur çünkü onlar biraz daha hızlı oluyor.

soğutma çok önemli gerçekten önemli diyoruz çünkü bu bilgisayar saatlerce çalışacak olduğu için iyi bir soğutma sistemi ile serin kalmaya ihtiyacı var.

kasanın havalandırmasına dikkat edin.

işlemci soğutucusu çok önemli eskisi gibi pahalı şeyler değil soğutucular.

iş bilgisayarınız varsa bir tane de harici güç kaynağı çok önemli elektrik gittiğinde en azından dosyalarınızı işlerinizi kaydetmeye fırsatınız olur.

işlemciye oc yapmanızı tavsiye etmiyoruz çünkü optimizasyonu bozuluyor.

sistem önerisi:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı