kac-gb-ekran-kartina-ihtiyacim-var

Kaç GB Ekran Kartına İhtiyacım Var? Yorum Yap

Kaç GB Ekran Kartına İhtiyacım Var?

Herkese merhaba arkadaşlar sitemize hoş geldiniz. Öncelikle Bu gün sizlere Bir ekran kartı aldığımız da kaç gb olması lazım bunu anlatacağım. Başlıktan da anladığınız gibi Kaç GB Ekran Kartına İhtiyacım Var? konumuz ile karşınızdayım arkadaşlar. Şimdi daha fazla vakit kaybetmeden yazımıza geçebiliriz.

Öncelikle kartlar Gb boyutuna göre iyi veya kötü diye belirlenmez. Bellek boyutu elbette önemlidir fakat her şey bu mudur? Değildir tabi ki. 4 gb bir Vrama sahip olan bir ekran kartı 4gb kullanamayacak şekilde tasarlandığı için 4 de olsa 24 de olsa sizin bir işinize yaramaz. Bu yüzden kart alırken Bellek boyutu kadar diğer unsurları da göz onunda bulundurmak gerekiyor. Peki bu bir dolandırıcılık mı diye düşünecek olursanız yanlış bir şey yok bu durumda çünkü size 4 deyip 2 falan vermiyorlar. Büyük bir belleğiniz olabilir fakat bu belleği kullanacak bir sistem olmazsa bütün her şey çöp olur bu yüzden her şeyin birbiri ile uyumlu olması gerekiyor.

Daha güçlü kartlar da daha fazla güç tüketimi olacağı için eğer gerçekten de iyi bir ekran kartınız var ise yüksek vrama sahip olmasına özen göstermelisiniz. 2. El ekran kartı da alırken 4gb ram belleğin altın da ekran kartı almayınız. 2gb ekran kartı tercih edeceğim diyorsanız sorunlarına da katlanmalısınız. Belli bir süre sonra zaten 4gb vrama sahip olan ekran kartları da eskiyecek ve 8gb gerektirecek.

Günümüz de durumunuz el veriyor ise 6 gb vram almak çok güzel olacaktır ve 1080p çözünürlük de gerçekten de güzel bir performans verecektir. Yani toparlamak gerekirse 2. el bile olsa 2gb ram tercih etmek sizin için pekte iyi olmayacaktır. Derseniz ki nispeten ben eski oyunları oynarım çok zorlamam alabilirsiniz. Günümüzde 4 gb vram tercih etmek sizleri gerçekten mutlu edecektir. Her ne kadar bellekten de bahsetsek vram demek her şey demek değildir.

Bunların yanı sıra bir diğer sitemiz olan e ticaret ve dijital pazarlama için digimasa sizleri de bekliyoruz. Görüşmek üzere dostlar…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı