kasa-ici-dogru-hava-akisi-nasil-saglanir

Kasa içi doğru hava akışı nasıl sağlanır? Yorum Yap

Kasa içi doğru hava akışı nasıl sağlanır?

Herkese merhaba arkadaşlar. Öncelikle Sitemize hoş geldiniz. Bu gün sizlere başlıktan da anladığınız gibi Kasa içi doğru hava akışı nasıl sağlanır? başlıklı konumuz ile karşınızdayım. Sizlere kasa için de doğru hava akımı nasıl sağlanır ve bunun yanın da kasa da ki standart sıcaklık nasıl yakalanır bunları anlatmaya çalışacağım. Şimdi sizlerin de vaktini almadan yazımıza geçebiliriz.

İlk olarak şu yanlışı düzeltelim. Her kasaya eklediğiniz fan kasayı soğutmaz, rahatlatmaz. Hatta ve hatta daha kötü bir düzen sağlarsanız daha kötü sonuçlar çıkarabilir ve ekstra sıcaklık olarak bize geri dönerdi. Peki nasıl fanları yerleştirmeliyiz diyorsanız. Temel, standart bir kasa da öncelikle kasanızın önün de bulunan fan içeri üflemeli çünkü temiz havayı içeriye almamız lazım. Yan kapaklarda ki fanlar da havayı içeri vermeli ve temiz bir hava almalı. Peki biz bu havayı nasıl dışarı aktaracağız? Tabi ki tepe fanları sayesin de olacak bu dediklerim. Tepede ki fanlar havayı yukardan doğru orantılı şekil de dışarıya aktaracaktır. İçeri de oluşan sıcak hava da dışarı gittiğin de işimize gelecektir.

Şimdi önden ve yandan havayı aldık temiz bir şekil de. Aldığımız havayı da tepe ve egzoz fanlardan da dışarı aktardığımız da sıcak hava dışarıya çıkmış olacaktır. Son olarak da işlemci fanımız var o fan da kesinlikle havayı dışarı üflemeli bu yüzden ya tepe fanlara yada egzoz fanlara bakması lazım. İşlemciden gelen hava dışarıya gitmelidir. Bunları yaptığımız sürece kasa daha rahat ve daha refah şekil de çalışacaktır. Yeni bir kasa alacaksanız yan ve tepe fanlarının bulunmasına özen gösterin. Sizlere bir öneri daha yapayım kasanızı masanız da açık bir yere koyun ve bunun yanı sıra kasanızın üstünü örtmeyin. Bir diğer unsur ise kasanız tozlandıkça temizleyin ısınmasına izin vermeyin. Bunların yanı sıra bir diğer sitemiz olan e ticaret ve dijital pazarlama için de diğer sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Bu günlük yazımız bu kadardı bir diğer yazılar da görüşmek üzere.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı