laptop-alirken-dikkat-etmeniz-gereken-8-ozellik

Laptop Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 8 Özellik Yorum Yap

Laptop Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 8 Özellik:

Herkese merhaba değerli dostlarım bu gün sizlerle Laptop Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 8 Özellik hakkında konuşup sizlere öneriler yapacağım. Başlıktan da anlayacağınız gibi sizlere laptop alırken nelere dikkat etmeliyiz, nasıl özellikler taşısın, ne gibi özelliklerine dikkat etmeliyiz bunun gibi bilgileri size aktaracağız. Şimdi daha fazla vaktinizi de almadan anlatmaya geçelim.

Evet arkadaşlar bizim ana unsurumuz işlemci. Bu işlemcinin özellikler nasıl olmalı? bunu sizlerle beraber konuşacağız. Özellikle işlemci hızı iyi olmalı 3.5 ghz ile 5 ghz arasında bir hızı olmalı. Eğer boost özelliği varsa daha da artacaktır bu hız. Bir diğer işlemci özelliği ise çekirdektir. Birden fazla işlemi aynı anda yapmak için çekirdek sayısı gerçekten önemlidir 4 – 8 arası çekirdek bulunduran bir işlemciye iyi diyebiliriz. Üçüncü bir unsurumuz ise önbellek. Ram yerine kullanılan ön bellek deposu da ne kadar geniş olursa o kadar iyi olur.

Bir diğer özelliğimiz ise ekran kartı. Ekran kartı bilgisayar da gerçekten de büyük pay oynuyor. Ekran kartımız genellikle 64 bit olmalı. Bir diğer unsurumuz ise ana bellektir (RAM) . Gddr4 bir ram alırsanız sizin işinizi görecektir. Bir diğer özelliğimiz ise monitör yani ekran, ekranımız geniş ve ıps lcd olursa bizim için çok iyi olacaktır. Genel de 15’6 ekrana sahip full hd bir ekran tercih etmenizi tavsiye ederim. Bir diğer özellik ise fps değeri yani hz diyebiliriz. Bir ekran 60hz ise maksimum 60 fps alacaktır. 120 hz ise maksimum 120 fps alacaktır.

Bir diğer özellik ise sdd. Ssd tercih etmek sizin için çok yararlı olacaktır. Ssd aldığınızda bilgisayarınız hızlı açılır ve uygulamalar da daha hızlı bir özellik gösterir. Bilgisayar alırken usb portlara da dikkat ediniz 2.0 dan yüksek bir jak girişi tercih etmeye çalışın çünkü veri aktarımı için size lazım olacaktır. Bunların yanı sıra farklı bir özelliğimiz ile adaptör. Sarj deposu kaç amper ve kaç saat gidiyor bunları da siz araştırırsanız sizin için de daha iyi olacaktır.

Bunların yanı sıra sizi diğer sitemiz digimasa da bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı