laptop-almak-isteyenlerin-bilmesi-gereken-10-onemli-konu

Laptop Almak İsteyenlerin Bilmesi Gereken 10 Önemli Konu Yorum Yap

Laptop Almak İsteyenlerin Bilmesi Gereken 10 Önemli Konu:

Herkese merhaba arkadaşlar. Bugün başlıktan da anladığınız gibi Laptop Almak İsteyenlerin Bilmesi Gereken şeyleri konuşacağız sizlerle. Şu anda piyasa gerçekten kötü, ekonomi de kötü bu yüzden fiyatlar biraz yüksek. Ben size almanız gereken bilgisayarı değil de nasıl bir bilgisayar tercih etmelisiniz bundan bahsedeceğim. Şimdi sizlerin de vaktini almadan ilk önerimize geçebiliriz.

Laptop taşınabilir mi?

Eğer laptop almanız şart değil veya alacağınız bilgisayarı sadece evde kullanacaksanız masa üstü alabilirsiniz. Neden masa üstü diye soracak olursanız, laptoplar gerçekten çok çabuk ısınıyor, hızlıca eskiyor, yükseltme imkanları da çok düşük cihazlar olduğu için evde kullanmak için masaüstü daha ideal olabilir.

Ucuz laptoplar iyi mi?

Arkadaşlar ucuz olan laptoplar oyun konusunda berbat. Evet tek kelimeyle berbat fakat zaten oyun için üretilmediği için sorun değil eğer iş için günlük hayat için laptop alacaksanız alabilirsiniz. 4000 lira altında bir laptoptan günümüzde 100 fps 120 fps beklemeyin her hangi bir oyunda 60 fps alıyorsa iyidir.

Fiyat performans

Fiyat performans konusunda tek bildiğim şey amd arkadaşlar hem ucuz hem yüksek performans olsun diyorsanız ryzen3 ryzen5 gibi işlemcili laptoplar tercih ederseniz gerçekten çok yüksek fiyat vermeden gta5, lol, cs gibi oyunları akıcı şekilde oynayabilirsiniz.

Laptop soğutucuları ne kadar işe yarıyor?

Laptop soğutucuları aslında sıcak havayı geri ittirdiği için her zaman çok iyi performans vermez fakat işe yarar ve faydalıdır. Alabilirsiniz işinizi görecektir. Fakat siz yine de çok büyük bir performans vermeyin.

Bıos güncellemeleri

Laptoplarında ana kartlarında güncellemeler oluyor. Bu güncellemeler zor ve herkesin yapacağı işlemler değil fakat bios sitemini güncel tutarsanız sitem gerçekten çok daha iyi çalışır ve bilgisayarınız ısınmaz daha güzel performans verir.

Laptop Zemini nasıl olmalı?

Eğer laptopunuz düz bir zeminde değilse içine toz kaçabilir ve daha çok ısınabilir dikkat etmeniz lazım.

Bakımı var mıdır?

Laptoplar da bakım ister temizlik ister bunların yanı sıra termal macunu değişmeniz de iyi olacaktır. Yazımız bu kadardı arkadaşlar bir diğer sitemiz olan digimasa sizi de bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı