laptop-fiste-mi-pilde-mi-kullanilmali-pil-omru-icin-hangisi-daha-iyi

Laptop Fişte mi, Pilde mi Kullanılmalı? Pil Ömrü için Hangisi Daha İyi? Yorum Yap

Laptop Fişte mi, Pilde mi Kullanılmalı? Pil Ömrü için Hangisi Daha İyi?

Laptop Fişte mi, Pilde mi Kullanılmalı?

Herkese merhaba arkadaşlar bugün sizler ile başlıktan da anladığınız gibi Laptop Fişte mi, Pilde mi Kullanılmalı? Konumuz ile karşınızdayız. Evet arkadaşlar sizlere bugün laptopunuzu nasıl kullanmalısınız, hangi şartlar altında kullanmalısınız bunlar hakkında konuşacağız. Şimdi vaktinizi çok da almadan yazımıza geçebiliriz.

Arkadaşlar aslında gerçekten çok basit fakat bir o kadar da akıl karıştıran bir konu ile karşı karşıyayız. Ev de sabit kullanırken fişte kullanmalıyız bunun yanı sıra dışardayken ise pilde kullanmalıyız. Bilgisayarı fişte kullanmak zararlı olarak görülebilir fakat her şey göründüğü gibi değil çünkü artık akıllı piller kendini deşarj etmiyor bu yüzden fişte takılı olarak kullanmak da gayet mantıklıdır. Pilde kullanırsanız daha da iyi performans alacağınızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz çünkü; şarj da kullanmak daha iyi performans verecektir. Laptopu sürekli pil de kullanmak pil döngüsünün daha erken bitmesine sebep olur. Siz eğer fişte takılı kullanıyorsanız elektrik bile olmasa pilde kullanılmış bir laptopdan daha uzun süre kullanabileceksiniz bu denenmiş ve onaylanmış bir şey.

Pil Ömrü için Hangisi Daha İyi?

Matebooklarda ki pil tasarrufu gibi olaylara pek değinmiyorum çünkü biz doğal bir şekilde en iyi pil performansını bulmaya çalışıyoruz şu anda. Bilgisayar fişe takılıyken yüksek performans modunu açarsanız gerçekten güzel bir performans alacaksınız. Video rander ve edit yaparken de fişte olmasını tavsiye ederim. Piller kimyasal cihazlardır ve bir ömrü vardır mutlaka pil bir gün verimini kaybedecektir. Hiç bir pil ilk gün ki kadar iyi performans veremez. Eğer piliniz çıkartılabiliyorsa bile çıkartıp deposuz kullanmayın çünkü voltaj dengesizliklerine sebep olabilir. Bu yüzden pilimiz çıkıyorsa bile çıkarmıyoruz. Son olarak arkadaşlar piller tükenebilir, gerçeklerle yüzleşmeniz lazım eğer bir pil bittiyse artık çalışmıyorsa, eskisi gibi performans vermiyorsa çok da dert etmeyin ve yenisini almaya çalışın. Bir diğer sitemiz olan dijital pazarlama ve e ticaret işlemleri için bir diğer sitemizi de ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı