Laptop mu Almalı PC mi Toplamalı ?

Laptop mu Almalı? PC mi Toplamalı? Hangisi Daha Mantıklı? Yorum Yap

Laptop mu Almalı? PC mi Toplamalı? Hangisi Daha Mantıklı?

Herkese merhabalar değerli dostlarım sitemize hoş geldiniz bu gün sizlerle Laptop mu Almalı PC mi Toplamalı konumuz ile karşınızdayım. Evet arkadaşlar bu konu gerçekten çok tartışılan bir konu. Gerçekten iki bilgisayar kullanma şekli hakkında çok yorum var çok fazla görüş var. Nasıl yapacağız ne seçeceğiz bu gün buna karar vereceğiz. Şimdi vaktinizi çok almadan geçelim.

İlk olarak tasarıma göz atacak olursak laptop taşınabilir. Eğer taşıma zorunlu değilseniz masaüstü pc kurmanız işinize gelir. Güç tüketimi olarak bakacak olursak laptop daha iyi bu yönde çünkü her zaman fişe bağlı bir kasa çok enerji harcayacaktır. Fiyat performans olarak masa üstü pc çok çok daha iyi olduğu söylenebilir. Çünkü diz üstü bilgisayarlar performansının yüz de yüzünü hiç bir zaman kullanmayacaktır.

Donanım yükseltme imkanı olarak baktığımız zaman pc çok yüksek fakat laptop öyle değil lehimli yapıları olduğu için istediğimiz gibi yükseltemiyoruz bu yüzden pc bir tık önce bu konu da.

Laptop mu Almalı PC mi Toplamalı ?

Bir başka konu ise laptopların parçaları gerçekten de çok pahalı fakat pclerin öyle değil daha ucuza daha yüksek performans veren parçalar bulabiliriz. Verimli kullanım sistemi olarak baktığınızda kullanım süresi gerçekten çok değişiyor yani demek istediğim bir laptop aldığınızda 5 sene sonra kullanamazsınız fakat bir pc 5 sene sonra hiç değişmez ve sizi hala memnun eder. Siz eğer ev içerisinde hareket ettirmek ve mutfağa odaya götürmek istiyorsanız laptop almalısınız fakat ben sabit şekilde evin için de işimi görürüm diyorsanız pc tercih etmek çok daha avantajlı olacaktır. Daha az ücret ödeyerek daha fazla performans almak gerçekten daha iyi diyebiliriz. Ben şahsi görüşüm olarak bir öneri de bulunacağım.Arkadaşlar eğer öğrenci değilseniz ve gerçekten bu bilgisayarı yürütmeniz gerekmiyorsa size pc almanızı tercih ediyorum çünkü daha az para verip daha güzel performans almanızı tavsiye ederim. Bunların yanı sıra bir diğer sitemiz olan dijital pazarlama ve e ticaret sitesi olandigimasa da sizi bekliyoruz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı