lumion-icin-onerilen-bilgisayar-is-istasyonu

Lumion için Önerilen Bilgisayar İş İstasyonu Yorum Yap

Lumion için Önerilen Bilgisayar İş İstasyonu

Lumion için Önerilen Bilgisayar İş İstasyonu; Mevcut Lumion İş İstasyonunuz GPU oluşturma gereksinimleriyle mücadele ediyor mu? Mimari ve CAD modellerinizi daha hızlı ve verimli bir şekilde oluşturmaya başlamak ister misiniz? Bu kılavuz, Lumion’dan en iyi şekilde yararlanmak için mükemmel şekilde tasarlanmış bir İş İstasyonunu yapılandırmanıza yardımcı olur.

Lumion, sisteminizin grafik kartına çok fazla bağımlı bir uygulamadır. Bu nedenle, mükemmel işleme süreleri elde etmek için doğru GPU yapılandırmasını seçmek hayati önem taşır. Ancak, sisteminizin modelleme yazılımınız için doğru şekilde yapılandırıldığından emin olmanız da önemlidir.  Bu konuda size yardımcı olabilecek profesyonel uygulamalarla ilgili bir  dizi kılavuzumuz var.

Ancak tekrar Lumion’a odaklanarak, GPU oluşturma performansınızı en üst düzeye çıkarmak ve oluşturma sürelerinizi en aza indirmek için Lumion İş İstasyonunuzu nasıl yapılandıracağınızı keşfedelim.

Bir Lumion İş İstasyonu için en iyi GPU hangisidir?

Lumion, GPU beygir gücünü sever. Ne kadar çok sağlarsanız o kadar iyi. Yüksek düzeyde ölçeklenebilirdir, yani kendisine sunulan grafik kartı performansının %100’ünü kullanacaktır. Bu nedenle, düşük kaliteli bir grafik kartı veya günümüzün en üst düzey grafik kartını seçerseniz, oluşturma süreleriniz Lumion İş İstasyonunuzda bulunan donanıma göre iyi bir şekilde ölçeklenecektir.

Lumion aynı zamanda hem NVIDIA hem de AMD grafik kartlarıyla çalışabilen çok esnek bir uygulamadır, yani aralarından seçim yapabileceğiniz birçok seçeneğiniz vardır. Bu kadar çok seçeneğe sahip olmak, hangi grafik kartının satın alınacağına karar vermeyi zorlaştırabilir, ancak size yardımcı olacak basit bir yolumuz var.

Passmark benchmark  , Lumion için iyi grafik kartlarını belirlemek için mükemmel bir araçtır. Karmaşık modellerin neredeyse gerçek zamanlı işlemeleriyle optimum performans için 20.000+ Passmark puanı veren ve en az 10 GB grafik belleği olan grafik kartlarını öneririz. Ortalama kullanıcılar için 14.000+ Passmark puanı ve giriş seviyesi kullanıcılar için 10.000+ Passmark puanı çok saygın performans seviyeleri sağlamalıdır.

NVIDIA GeForce RTX grafik kartları , bu yazının yazıldığı sırada   gereksinimleri iyi karşılıyor ve çok makul bir fiyat noktasında. NVIDIA veya AMD’den profesyonel grafik kartları da mükemmel şekilde çalışacak; ancak, para için oldukça iyi bir değer sunamayabilirler. Ancak, kararınızı vermeden önce kullanmayı planladığınız diğer uygulamaların grafik gereksinimlerine bakın. Alternatif olarak,   sizin için mükemmel GPU yapılandırmasını keşfetmeye yardımcı olması için bugün ekibimizle iletişime geçin.

Son olarak Lumion, diğer GPU işleme uygulamalarından farklı olarak yalnızca ekranınıza bağlı grafik kartını kullanır. Diğer GPU oluşturma uygulamaları, performansı artırmak için birden fazla GPU’yu birlikte kullanabilir. Bu nedenle, Lumion’u çalıştırırken ekran çözünürlüğünüzü full HD’den fazla olmayacak şekilde ayarlamanızı öneririz. Daha yüksek çözünürlüklü ekranlar, grafik kartlarını zorlayabilir ve bu da oluşturma sürelerinizi olumsuz etkiler. 4k sizin için bir zorunluluksa, yalnızca 2. bir 4K monitöre güç sağlamak için ikinci bir grafik kartı düşünebilirsiniz, ancak Lumion’u birincil HD monitörünüze bağlı birincil grafik kartınızda çalışmaya devam edin.

Merkezi İşlem Birimi (CPU)

Grafik kartı konfigürasyonu bir Lumion için en kritik faktördür, ancak iyi ve dengeli bir Lumion Workstation için CPU hala çok önemlidir. 4.00+ GHz saat hızına sahip bir CPU öneririz. Yüksek saat hızı GPU performansını daha da artırabilir, bu nedenle bu, gözden kaçırılmaması gereken bir özelliktir.

AMD Ryzen ve  Intel Core serisi iş istasyonları bunun için olağanüstü. Her ikisi de tek bir grafik kartını destekler ve aynı zamanda bugün mevcut olan en yüksek Saat Hızlarını sunarak onları bir sonraki Lumion İş İstasyonunuz için ideal hale getirir. Bu seçeneklerin her ikisi de para için olağanüstü değer sağlar. Yüksek çözünürlüklü bir ekrana güç sağlamak için ikinci bir grafik kartı eklemek istiyorsanız, AMD Ryzen Threadripper ve  Intel Core X-Serisi İş İstasyonu ideal olacaktır. 

Lumion İş İstasyonunuz için en iyi CPU’yu düşünürken müşterilerimize sunduğumuz son öneri, kullanıyor olabileceğiniz diğer uygulamalardır. Lumion öncelikle GPU odaklı olduğundan, CPU’nuzu yüksek saat hızını korurken kullandığınız diğer uygulamalara göre uyarlamak mantıklıdır.

Geri Arama İsteği
Danışmanlık İste

Lumion İş İstasyonunuzu Tamamlama

Artık bir sonraki Lumion İş İstasyonunuz için en iyi grafik kartı seçeneğini ve CPU’yu bildiğinize göre, bunu en iyi RAM ve Depolama seçenekleriyle tamamlamanız gerekir.

Küçük giriş seviyesi projeler için 16 GB RAM’in yeterli olmasını öneririz. Ortalama Lumion kullanıcıları 32 GB bellek ile başarılı olurken, son derece karmaşık ve yüksek çözünürlüklü renderlar üretmek isteyen ileri düzey kullanıcılar 64 GB+ RAM’den faydalanabilir.

Yeterli belleğe sahip olmamak performansı ciddi şekilde etkiler, bu nedenle projelerinizi sorunsuz bir şekilde işlemek için kendinize yeterli RAM vermenizi öneririz. Ancak, bir denge bulmak önemlidir çünkü sistemin belleğini önemli ölçüde aşırı belirtmek gereksizdir. Bu, performans avantajı sağlamaz ve GPU’nuza daha fazla yatırım yapmak daha akıllıca olur.

Yeni Lumion İş İstasyonunuzun ihtiyaç duyduğu son bileşen, yüksek hızlı depolamadır. Birincil depolama sürücünüz olarak bir NVMe SSD takmanızı öneririz. Bu sürücüler, bugün mevcut olan en hızlı sürücülerdir ve İşletim Sisteminizi ve uygulamalarınızı üzerine yüklemek için ideal seçimdir. Bütçe bilincine sahip kullanıcılar için SATA tabanlı bir SSD mükemmel bir alternatiftir. Sabit Disk Sürücüsünü ikincil depolama seçeneği olarak da düşünebilirsiniz. Bu sürücüler çok daha yavaştır ancak proje dosyalarının uygun maliyetli, yüksek kapasiteli uzun vadeli depolanması için mükemmeldir.

Lumion Mobil İş İstasyonları

Lumion, dizüstü bilgisayarlarda harika çalışıyor ve   Lumion’da GPU işlemeye uygun çok çeşitli çözümlerimiz var. Genel olarak, harika bir masaüstü İş İstasyonu yapan aynı ilkeler, mobil meslektaşları için de geçerlidir. GPU performansı anahtardır, bu nedenle bunu en üst düzeye çıkarmak çok önemlidir. Bunu yüksek saat hızında bir işlemci, yeterli kapasiteye sahip RAM ve en son NVMe depolama teknolojisi ile takip etmek, Lumion için iyi optimize edilmiş bir Mobil İş İstasyonuna sahip olmanızı garanti edecektir.

Önerilen Lumion Spesifikasyonları

PROJE BOYUTU GİRİŞ SEVİYESİ ORTA SINIF ÜST DÜZEY
İşlemci AMD Ryzen 5 / AMD Ryzen 7
Intel Core i5 / Intel Core i7
AMD Ryzen 5 / AMD Ryzen 7
Intel Core i5 / Intel Core i7
AMD Ryzen 5 / AMD Ryzen 7
Intel Core i5 / Intel Core i7
Hafıza 16 GB DDR4 32 GB DDR4 64 GB DDR4
Grafik kartı 6GB+ VRAM
10.000+ Geçiş İşareti
8GB+ VRAM
14.000+ Geçiş İşareti
10GB+ VRAM
20.000+ Geçiş İşareti
Depolamak (NVMe/SATA) SSD + HDD (NVME/SATA) SSD + HDD NVMe SSD + HDD

Digimas.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı