M1 işlemcili iMac inceleme! Yorum Yap

İçindekiler

M1 işlemcili iMac inceleme!

 

M1 işlemcili iMac inceleme! ARM tabanlı M1 işlemcisini ilk olarak MacBook ailesinde kullanan Apple, geliştirdiği işlemcinin rakip işlemcilerden daha iyi performans ve düşük güç tüketimine sahip olduğunu iddia ediyor.

Giriş seviyesi modelde 8 çekirdekli işlemci, 7 çekirdekli grafik arabirimi, 8 GB RAM, 256 GB depolama, 2 adet Thunderbolt/USB 4 bağlantı girişi ve Magic Keyboard yer alıyor.

Yüksek performanslı iMac modelinde ise 8 çekirdekli işlemci, 8 çekirdekli grafik arabirimi, 256 GB depolama, 8 GB RAM, iki adet Thunderbolt/USB 4 bağlantı girişi, iki adet USB 3 bağlantı noktası, Gigabit Ethernet ve Touch ID özellikli Magic Keyboard mevcut.

Cihaz, True Tone teknolojili 24 inç 4.5K Retina ekrana sahip. Renk doğruluğu konusunda beklentileri fazlasıyla karşılayan ekran, maksimum 500 nit parlaklığa ulaşabiliyor.

143W adaptör ve 2nm güç kablosuyla gelen cihazda yeni nesil 1080p FaceTime HD kamera yer alıyor.

M1 iMac teknik özellikleri

Ekran: 24 inç – 4.5K Retina ekran – 4480 x 2520 çözünürlük – True Tone teknolojisi – 500 nit parlaklık

İşlemci: Apple M1 çip

Depolama: 256 GB / 512 GB SSD

RAM: 8 GB

Kamera: M1 görüntü sinyali işlemcisine sahip 1080p FaceTime HD kamera

Bağlantı Teknolojileri: İki adet Thunderbolt / USB 4 bağlantı noktası – 3,5 mm kulaklık jakı – Gigabit Ethernet

Batarya: 143W güç adaptörü – 2 nm güç kablosu

Kutu İçeriği: iMac – Magic Keyboard – Magic Mouse

Sene başlarında ilk M1 işlemcili masaüstü bilgisayarını piyasaya süren şirketin yeni bir model üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Böylelikle ürünün adının ne olacağı ve özellikleri ile ilgili söylentiler de başlamış oldu. İşte yeni iMac Pro hakkındaki ilk bilgiler…

iMac Pro hakkındaki söylentiler

Muhtemel ismiyle ”iMac Pro”, Apple‘ın MacBook Pro modellerinde tanıtılan M1 Pro ve M1 Max çiplerine sahip olacak. Ayrıca bir ek yapılandırma olası ihtimaller arasında. Yeni nesil cihazın ekranının ise 27 inçlik bir mini LED ile geleceği iddia ediliyor. Ancak önceki söylentiler, daha büyük bir ekrana sahip olacağı yönündeydi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı