Masaüstü ve Mobil İş İstasyonu Bilgisayarları Yorum Yap

Masaüstü ve Mobil İş İstasyonu Bilgisayarları

Müşterilerimiz sıklıkla “Hangisi en iyisi – masaüstü mü mobil iş istasyonu mu?” diye soruyor. Cevap, büyük ölçüde her kullanıcıya ve özel iş akışına bağlıdır. Her birinin net artıları ve eksileri vardır. Masaüstü bilgisayarları ve mobil iş istasyonlarını düşünürken bilinçli bir karar vermenize yardımcı olmak için birkaç dakikanızı ayıralım.

Masaüstü İş İstasyonu Bilgisayarının Avantajları

Değer – Dizüstü bilgisayar gibi herhangi bir mobil çözüme göre masaüstüne geçmenin en büyük avantajı, masaüstünün sunduğu değerdir. Masaüstü bileşenleri, aynı bileşenlerin (genel olarak konuşursak) mobil sürümlerinden daha ucuz olduğu için, genellikle bir masaüstü ile bir mobil çözümden daha fazla iş istasyonu bilgi işlem gücü elde edersiniz.

 

Yükseltilebilirlik – Bu, çoğu insanın dikkate almadığı büyük bir şeydir. Çoğu masaüstü bilgisayarın yükseltilebilirliği, Pro sütununda büyük bir çentiktir. Yeni donanım piyasaya çıktıkça tek tek bileşenleri yükseltme yeteneği, sistemi performansın en uç noktasında tutar ve sistemin genel ömrünü uzatır. Dizüstü bilgisayarlar genellikle yalnızca RAM ve sabit sürücü yükseltmeleriyle sınırlıdır ve genellikle fabrikada kurulum gerektirir.

 

Yapılandırma seçenekleri – Dizüstü bilgisayarlar birkaç mobil Intel veya AMD işlemci seçeneğiyle ve çok az profesyonel grafik çözümüyle sınırlıdır, ancak masaüstü bilgisayarlar çok sayıda ihtiyacı karşılamak için neredeyse sınırsız CPU, GPU, RAM ve HDD seçenekleri sunar.

 

Güç – Masaüstü bilgisayarlar performans açısından çok daha yüksek bir tavan sunar. Birden çok sabit sürücüye ve profesyonel düzeyde grafiklere sahip çift işlemcili bir sistem mi arıyorsunuz? 16+ çekirdek? 256 GB RAM? Bunları en uç mobil iş istasyonunda bile bulmada iyi şanslar.

Mobil İş İstasyonu Bilgisayarının Avantajları

Mobilite – Dizüstü bilgisayar iş istasyonları, dünyanın her yerinde veya evde, yaptığınız her yere gider, işinizin de seyahat etmesine olanak tanır ve üretken olmanızı sağlar. Belki bu açıktır, ancak yine de belirtilmesi gerekir. Tam olarak yapılandırılmış bir masaüstü iş istasyonunu bir sonraki toplantınıza taşımayı veya bir tanesini baş üstü kutusuna tıkıştırmayı deneyin. Mobil iş istasyonları, küçük form faktörlü masaüstlerinin bile sağlayamadığı esnekliği sunar.

 

Daha küçük çalışma alanı – Dünya gezgini olmasanız bile, sınırlı çalışma alanınız varsa mobil iş istasyonu en iyi çözüm olabilir. Kullanışsız bir kutu, monitör, klavye, fare, hoparlörler ve diğer çevre birimleri yerine, bir dizüstü bilgisayar hepsini çok daha küçük bir alanda yapar.

 

Son Karar – Masaüstü ve Mobil İş İstasyonu Bilgisayarları

Masaüstü ve mobil çözüm arasında geçiş yapma kararı, gerçekten yalnızca sizin verebileceğiniz bir karardır. Yukarıdaki kriterlerden hangisinin sizin ve işiniz için en önemli olduğuna bağlıdır. Daha fazla yardım veya bir iş istasyonu bilgisayarını yapılandırma konusunda yardım için satış ekibimiz sadece bir telefon kadar uzağınızda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı