mimar-hangi-3-boyutlu-yazılımları-bilmeli?

Bir İç Mimar Hangi 3 Boyutlu Yazılımları Bilmeli? Yorum Yap

Bir İç Mimar Hangi 3 Boyutlu Yazılımları Bilmeli?

Herkese merhabalar değerli dostlarım sitemize hoş geldiniz öncelikle. Bu gün sizler ile başlıktan da anladığınız gibi Bir İç Mimar Hangi 3 Boyutlu Yazılımları Bilmeli? konumuz ile karşınızdayım. Sizlere bir iç mimarın bilmesi gereken yazılımları ve nasıl kullanılır bunları anlatacağım. Şimdi sizleri de daha fazla vaktini almadan yazımıza geçelim.,

Bizlerin kullandığı 3s max, maya gibi yazılımları biliyorsunuzdur veya duymuşsunuzdur belki. Bu gibi yazılımlar ile 3d çizimler yapabilirsiniz. 3ds maxın çok güzel bir özelliği bulunuyor. Bu özellik internet de bulunan hazır çalışmaları kopyalayıp , aktarabiliyoruz bu yüzden kullanması bizler için daha avantajlı olacaktır. Başlangıç için 3d max ve maya gibi uygulamalar öğrenmesi kolay yazılımlar bu yüzden ilk başta bunları öneriyorum.

İkinci olarak görselleştirme yazılımını bilmeniz ve gerçekçi bir şekilde rander yapmanız gerekiyor. Bu özellik de ise en ünlü ve başarılı bir uygulama olan vray var bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Birde corona rander var onu da kullanabilirsiniz. Vrayin yapabildiği her şeyi yapabiliyor, tavsiye ediyorum. Bir diğer yazılım programımız ise octane. Bu program sadece ekran kartını çalıştırıyor ve şimdiye kadar saydığım programlar arasında ki en hızlısı diyebilirim.

Ben size birden çok uygulama öneriyorum fakat endişe etmeniz gereken bir durum yok. Çünkü zaten öğrendiğiniz modellemelerden birini öğrenince  otomatik şekil de diğerlerini de öğrenmiş oluyorsunuz aslında bu yüzden endişe etmeyiniz.

İç mimarlık okuyan insanlar mimarlık ve endüstriyel bilgiler de öğreniyor ve bunları da yansıtıyor bu yüzden çok geniş bir kapsam ve çizimlerin iyi olması sizlerin de elin de. Ben sizlere en iyi uygulamayı da araştırıp bulsam olay sizlerde bitiyor. Bir başka program ise revit 3d. Bu programı da araştırıp öğrenebilirsiniz fakat çok pratik değil ama daha iyi özellikleri de bulunuyor. Bu yüzden sizler de dediğim uygulamaları indirip öğrenmeye başlayabilirsiniz. Bunların yanın da bir diğer sitemiz olan e ticaret ve dijital pazarlama için digiması da ziyaret edebilirsiniz. Şimdilik görüşmek üzere değerli dostlarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı