bir-mimar-hangi-3-boyutlu-yazilimlari-bilmeli

Mimar Hangi 3 Boyutlu Yazılımları Bilmeli? Yorum Yap

Mimar Hangi 3 Boyutlu Yazılımları Bilmeli?

Herkese merhabalar arkadaşlar. Öncelikle sitemize hoş geldiniz. Başlıktan da anladığınız gibi Bir Mimar Hangi 3 Boyutlu Yazılımları Bilmeli? başlıklı konumuz ile karşınızdayım. Sizlere hangi yazılımları bilmelisiniz. Hangi eklentileri kullanmalısınız bunları sizlere aktaracağım değerli dostlarım. Şimdi daha fazla vaktinizi almadan yazımıza geçebiliriz.

Herkesin bildiği ana uygulamalardan biri zaten autocad. Bu programı mimar olmayanlar bile biliyor bunun yanı sıra bir sürü program var max , maya vb gibi fakat bunların arasın da en verimlisi bence autocad. Bu yüzden sizlere öğrenmeniz gereken ilk program olarak autocadi öneriyorum.

Bunları yanı sıra sketchup var arkadaşlar gayet başarılı ve birinci sınıf bir uygulama sizler de indirip kullanabilirsiniz gerçekten de daha basit bir uygulama diyebiliriz.

Eğer ki rander için uygulamalar arıyorsanız vray ve corona rander uygulamalarını öneriyorum değerli dostlarım. Corona vraye göre daha zor kullanılıyor fakat vrayden daha ince işleri yapmanızı sağlayacaktır. Ve bunun yanı sıra vray gerçekten de hızlı rander alıyor bu özelliğini de unutmamak gerekiyor. Bir diğer uygulamamız ise Lumion değerli dostlarım bu uygulama da gayet başarılı ve güzel bir uygulama gönül rahatlığı ile indirip kullanabilirsiniz.

Bir diğer cad uygulamaları ise Archicad ve revit bunlar uzun zamandır kullanılıyor piyasa da ve ücretsiz şekil de demo olarak kullanabiliyorsunuz. Bu iki programa da göz atmanızı tavsiye ederim. Bu verdiğim programlar sizlerin işinizi görecektir ama ekstra olarak kullanmanızı istediğim bir uygulama daha var Allplan diye bir uygulama. Alman uygulaması ama dili değişip kullanabilirsiniz sizlerin işini görecektir. Bunların yanın da bir diğer sitemiz olan e ticaret ve dijital pazarlama için sizleri digimasa da davet ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı