Mimarlar için hangi bilgisayar? Yorum Yap

Mimarlar için hangi bilgisayar?

 

Mimarlar için hangi bilgisayar? Ne yazık ki mimarlar için  (özellikle yaşlılar ve ikinci sınıf öğrencileri), günümüzün mimari tasarım ve çizimleri çoğunlukla bilgisayarda yapılmaktadır.

Bu nedenle , Revit, 3DS Max gibi CAD yazılımlarında ve Rhino’da “sketch up”ın gelişmiş sürümü için büyük modelleri/tasarımları/sahneleri/izlenecek yolları gösteren özel GPU özellikli bir masaüstü veya dizüstü bilgisayar almanız gerekir. .

Mimarlar için hangi bilgisayar? Çoğu mimar bazen bir masaüstünü barındırabilirken, mimarlık öğrencileri ve hareket halindeki mimarlar taşınabilir bir şey almak zorunda kalacaklar.

Grafikler artık 1650GTX ve 2060RTX arasında yapılandırılabilir. İkinci GPU’nun, işleme için en büyük performans/para oranına sahip olduğu gösterilmiştir. Demek istedikleri, çok daha pahalı olan yüksek seviyeli 2070/2080/1080 GPU’ların, maliyete değecek performansta gözle görülür bir artış sağlamadığıdır. Bu sadece AutoCAD/Revit/3DS Max gibi birkaç yazılım için, diğer yazılımlar değerli bir artış görecek, ancak 2060RTX bunu okuyan insanların %99’u için bence yeterli.

 

 

1. Acer Nitro 5 

Mimari İçin En İyi Bütçe Dizüstü Bilgisayarı

 

2. DELL XPS 15

Mimari İçin En İyi Hafif Dizüstü Bilgisayar

3. MacBook Pro

Mimarlar İçin En İyi Mac Dizüstü Bilgisayar

4. Microsoft Yüzey Kitabı 3 

Mimarlık Öğrencileri ve Mimarlar İçin En İyi UltraBook

5. ASUS VivoBook

Mimarlık Öğrencileri için En Ucuz Dizüstü Bilgisayar

 

Çizim programları için hangi laptop? 

 

Çizim programları için hangi laptop? Dijital bir çağda yaşıyor ve bir tuval üzerine çizim yapmak veya bir resim çizmek için kalem kullanmayı mı düşünüyorsunuz?

Çizim programları için hangi laptop? Akıllı bir alıcı olarak, AutoCAD, Revit, 2D veya 3D modelleme gibi yazılımları kullanarak bir çizim uygulaması çalıştırmak için kendinize bir dizüstü bilgisayar almayı planlıyorsanız, bunlardan bazılarının her zaman önemli olduğunu düşünün, bunlar:

Ağır exe dosyalarını sorunsuzca çalıştıran iyi bir grafik işlemcisine ihtiyacınız var. AutoCAD gibi yoğun grafik yoğun çizim yazılımlarını çalıştırmak için grafik belleğinde 4-8 GB (minimum) VRAM olmalıdır.

İşlemci çok eski veya eski olmamalıdır. İşlemci belleğinin her zaman ağır programları süper hızlı bir şekilde yürütmesi, getirmesi ve başlatması için en az 9. veya 10. nesil olmalıdır.

Çizim için en iyi dizüstü bilgisayar olarak düşündüğünüz bir dizüstü bilgisayarın RAM kapasitesi, bir DDR4 ayrılmış bellek yuvasına sahip olmalıdır. Elbette, dizüstü bilgisayarınızda 6 GB’lık özel bir bellek depolama biriminiz varsa bu bir avantajdır. Böyle bir dizüstü bilgisayar modeli, her zaman gereksinimlerinize akıllıca uyum sağlar.

 

 

  1. Microsoft Surface Pro 7
  2. Yeni Apple MacBook Air
  3. Microsoft Yüzey Kitabı 2
  4. Samsung Notebook 9 Pro 2
  5. Microsoft Surface Dizüstü Bilgisayar 2
  6. 4K+ UHD ile Dell XPS 9370
  7. HP Hayalet X360
  8. HP ZBook Studio X360
  9. HP Kıskançlık X360
  10. En Yeni Lenovo YogaBook C930

 

Mimarlar için mac mi windows mu?

 

Mimarlar için mac mi windows mu? Windows dizüstü bilgisayarlar daha ucuzdur, tüm önemli programları çalıştırabilir ve uyumluluk veya arayüz sorunları hakkında çok fazla endişelenmenize gerek kalmaz. Ancak bazen dizüstü bilgisayarlar o kadar güvenilir olmayabilir, gürültülü olabilir ve aşırı ısınabilir vb. Ancak bu, markaya bağlı olarak değişebilir. Genel olarak iyi bir grafik kartına ve işlemciye sahip, çok yüksek olmayan bir fiyata, 3D modelleme ve oluşturma için harika olan iyi bir dizüstü bilgisayar alabilirsiniz. Öte yandan bir Mac genellikle daha güvenilir ve kullanımı daha hızlıdır, ancak çok daha pahalıdır. Aynı zamanda çok daha kullanıcı dostudur, bu nedenle muhtemelen Windows’ta yaptığınız kadar fazla oyalanmak zorunda kalmayacaksınız. Çoğu programı sorunsuz çalıştırabilir, ancak sorun, üniversitelerdeki ve ofislerdeki birçok makinenin Windows kullanmasıdır, bu nedenle biraz zahmetli olabilir. Teknik özellikler de fiyat için oldukça zayıf, bu nedenle işleme ve 3D modelleme gibi şeyler söz konusu olduğunda, oldukça gecikmeli ve yavaş olabilir.

 

Mimarlar için mac mi windows mu? Çok daha ucuz olduğu ve fiyat için daha iyi özellikler alabileceğiniz için iyi bir Windows dizüstü bilgisayar öne çıkıyor. Temelde ihtiyacınız olan her şey için varsayılan işletim sistemidir, bu nedenle uyumluluk veya arayüz sorunları hakkında endişelenmenize gerek kalmaz ve iyi bir donanıma sahipse, modelleme ve oluşturma güzel ve kolay olmalıdır. Ucuz olmasının da avantajı var. Ayrıca, bir SSD ile donatırsanız , programları başlatma ve açma vb. açısından Mac kadar hızlı olacaktır.

 

Mimarlar hangi programları kullanır?

 

Mimarlar hangi programları kullanır? Dijital tasarım yazılımı, modern mimari sektöründe çok önemlidir. Müşteriler, konsept çizimler, planlar ve fiziksel modellerden daha fazlasını görmeyi bekler. Daha fazla ayrıntı sunan sanal temsilleri görmek istiyorlar. 3D modelleme ile iç mekanlar tasarlayabilir ve binalarınızı doldurabilirsiniz. Hatta bazılarında aydınlatma efektlerini ayarlayabilir ve dış kuvvetlerin bir binayı nasıl etkileyeceğini hesaplayabilirsiniz.

 

Mimarlar hangi programları kullanır? Sorusuna bu yazımızla cevap veriyoruz.

 

Gergedan 3D

Rhino 3D, kurulduğu 1998 yılından bu yana mimari tasarım için en popüler araçlardan biri haline geldi. Kullanıcılar yazılıma çizimler veya fiziksel modeller girebilir. Oradan Rhino, 3B modeller oluşturabilir ve tasarım için belgeler sağlayabilir. Hatta gerçek dünyadaki verileri yazılımın daha yeni sürümlerine tarayabilirsiniz.

 

Revit Mimarlık

 

Bina bilgi modelleme (BIM) konsepti, modern mimarinin anahtarıdır. Sürdürülebilir binaların gelişimi ile ilgilidir. Çevre bilincinin her zaman yüksek olduğu bir dünyada, sürdürülebilirlik birçok müşterinin gündeminde üst sıralarda yer alıyor.

 

SketchUp

 

Birçok mimar, gerçek dünyadaki uygulamaları nedeniyle SketchUp’ı tercih ediyor. Google, SketchUp’ı 2006’da satın aldı. O zamandan beri şirketi satmış olmasına rağmen, Google birçok faydalı özellik uyguladı. Örneğin, topografik görüntüleri Google Haritalar’dan SketchUp’a çekebilirsiniz.

 

V-Ray

V-Ray bağımsız bir tasarım yazılımı değildir. Aslında bir eklentidir. ArchiCAD ve SketchUp ile kullanabilirsiniz. Amacı gerçekçi render oluşturmaktır. Bu, 3B modellerinizi gerçek dünyada göründükleri gibi göstermenize olanak tanır.

 

AutoCAD

 

AutoCAD yazılımı , yayınlandığı 1982 yılından bu yana mimarlık sektörünün demirbaşlarından biri olmuştur. Yazılım o ilk günlerden bu yana çok yol kat etti. Bu tarih aşinalık kazandırdı. Öğrenciler ve profesyoneller onlarca yıldır AutoCAD’i kullanıyor. Bu nedenle, nasıl kullanılacağını öğrenmek, mühendislik veya mimaride iş ararken genellikle yardımcı olur.

 

ArchiCAD

Birçoğu, ArchiCAD’in bir tasarımcının ihtiyaç duyacağı her şeyi sunduğuna işaret ediyor. Hem 2D hem de 3D modeller oluşturmada faydalı olduğunu kanıtlıyor.

 

Füzyon 360

 

Fusion 360 , çok yönlülüğü nedeniyle popülerlik kazanmıştır. Yazılım, hepsi bir arada bir çözüm sunar. Tasarım ve test etmenin ötesinde, yazılımı imalat için kullanabilirsiniz.

 

Mimarlık için kaç gb ram gerekli?

 

 

Mimarlık için kaç gb ram gerekli? Mimarlar, yeni yapıların ve inşaatların proje aşamasından itibaren çalıştığı gibi tüm bu çalışmaları dijital ortamda gerçekleştirdiğini biliyoruz. 3B modellemeler, aydınlatmalar, enerji akışları, simülasyonların hazırlandığı projelerde tüm bu çalışmalara yanıt verebilecek yüksek sistem gereksinimleri isteyen programlar kullanılması gerekiyor. Bu nedenle mimarlar için sağlam, güvenilir ve ihtiyaç duyulan performansı sunabilecek bir laptop tercihi hayati önem taşır.

 

Mimarlık için kaç gb ram gerekli? İşinizi hazırlayacağınız programları kullanırken herhangi bir donma, takılma yaşanmaması ve performans için minimum 16 GB RAM tercih etmelisiniz. Daha uzun zaman kullanılabilecek sorunsuz bir sistem hedeflerseniz 32 GB RAM’i tercih edebilirsiniz.İki ve üç boyutlu sahne ekranlarında rahatça çalışmanızı sağlayan en önemli iki faktörden biridir (diğeri ekran kartıdır). Gene üç boyutlu sahnelerde poligon sayısı arttıkça önemi daha çok belirginleşir ve hareket yavaşlamalarında önemli rol oynar. Öte yandan renderın hızlı alınması için de önemli bir faktördür.Minimum Gereksinim: 8 GB RAM (NOT: Profesyonel çalışmalar için yeterli değildir.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı