mimarlık-bilgisayarları-tavsiyeleri

Mimarlık Bilgisayarları Tavsiyeleri – İç mimarlık bilgisayarları Yorum Yap

 Mimarlık bilgisayarları alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Herkese merhaba arkadaşlar. Bugünkü konumuz mimarlık bilgisayarları tavsiyeleri olacak. Başlangıç için bir bilgisayar arıyorsak acele etmemiz gerekiyor. 4 veya 2 senelik bir eğitim sürecinin başında bir iş istasyonu alırsak bu eğitim süreci sonunda bilgisayarımız eski nesil kalabilir ve yeni bir bilgisayar almamamız gerekebilir. Diz üstü veya masaüstü bilgisayar almak için bir tercih yapacaksanız kesinlikle diz üstü bilgisayar seçmelisiniz. Peki neden diz üstü? Çünkü: seyahat ederken yanınızda bulunması ve her zaman kullanabileceğiniz halde bulunması çok işinize yarayacaktır. İlk defa bir bilgisayar alacaksak ve işin uzmanı olmak için adım atmaya başlayacaksak ilk seçimimiz monster abra serisi olabilir fiyatına göre gayet güzel performans alabilirsiniz. Alacağınız modeli abra serisinden bütçenize göre seçebilirsiniz.

Eğer mimarlık bilgisayarları olarak kullanılan bir pc arıyorsak ucuz ve sadece ofis bilgisayarları olarak kullanılan bilgisayarlardan uzak durmanızı öneririm. Eğer benim bütçem geniş sorun yok diyorsanız o sizin tercihiniz. Bilgisayar ararken bilindik markaları ve yüksek nesil bilgisayarlar tercih etmeliyiz. En az 5 veya 6. nesil olmalı kullanacağımız bilgisayar.  Tercih edeceğimiz pc de SSD hard disk bulunmasına özen gösterelim.

Biz bu bilgisayarda bir sürü uygulama ve dosyalar kullanacağımız için işletim sisteminin güçlü ve gayet yeni olmasına özen gösterelim. Tercih edeceğiniz pc de en az 8 gb ram olmasını öneriyoruz. İşlemci tercihi yaparken 4 çekirdekli olmasına önem gösterelim çünkü 2 çekirdekli bir işlemci yapacağınız işlevlerde çok yorulabilir. Ekran kartımız paylaşımsız olmalı ram ve işlemciye her hangi bir yük binmemesi için bu çok önemli. İnternet mağazalarında satılan çoğu bilgisayar fiyatına rağmen monster bir bilgisayarın verdiği özellikleri vermiyor. Macbook almayı hiç önermiyoruz çünkü macbook bir iş bilgisayarı arşivinde bulunamaz. Bilgisayar seçimi yaparken fiyatına göre performansına çok önem göstermeliyiz çünkü kötü bir cihaz alıp tekrar tekrar masrafa girmeyi kimse istemez. Eğer ki farklı özellikle bilgisayar ve iş istasyonlarını incelemek isterseniz sitemizin ana sayfasına göz atabilir ve bir diğer yazılarımıza bakabilirsiniz. Yazılan yazı size yararlı olduysa yorumlar kısmından belirtebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı