mimarlik-icin-hangi-ozelliklerde-laptop-almaliyim

Mimarlık İçin Hangi Özelliklerde Laptop Almalıyım ? Yorum Yap

Mimarlık İçin Hangi Özelliklerde Laptop Almalıyım ?

Herkese merhabalar değerli dostlarım bugün sizlerle Mimarlık İçin Hangi Özelliklerde Laptop Almalıyım konumuz ile karşınızdayız. Nasıl bir bilgisayar almalısınız bunun hakkında konuşacağız. Hani özelliklere sahip ne gibi sistemler kullanan bilgisayarlar tercih etmeliyiz sizlere yardımcı olacağım. Şimdi vaktinizi almadan yazımıza geçelim.

Bu yazımızda mimarlık okuyan bir öğrenci için alacağı laptopun özelliklerini anlatacağım. Marka tavsiyesi yapmayacağım zaten sayfamızda bir sürü tavsiye var.

Öncelikle tercihimiz laptop olacak bunda hem fikiriz diye düşünüyorum. Eğer mimarsak her an pc gerekebilir bu yüzden laptop çok daha iyi olur. Laptopumuzda ana unsur işlemci fakat hangi işlemciyi tercih etmeliyim? Bizim tercih etmemiz gereken minimum işlemci i5 9. nesil. Bu işlemciden aşağısı bizi kurtarmaz. İşlemcimizin uzantısıa dikkat etmemiz gerekiyor genelde H işlemci olur U işlemci pek tavsiye edilmez. Zaten bütün oyuncu bilgisayarlarını inceleyebilirsiniz hepsinde H işlemci olacaktır. U işlemci tercih etmezler. Bunun yanı sıra HQ da olabilir. Diğer bir unsurumuz tahmin ettiğiniz gibi ram, Ddr3 ddr4 gibi ayrılıyor. Artık eski ramleri tercih ederseniz raminiz yavaş işleyecektir. Bu yüzden en az ddr 4 öneriyorum fakat 5 veya 6 alabiliyorsanız sizin için daha iyi olacaktır. Ram kapasitesi olarak bir tavsiye yaparsam kesinlikle 16 gb derim çünkü pcler çok fazla bellek kullanıyor bu yüzden 16 gb ram bizim için önemli. Sistem türü olarak da 64 bit olacak kesinlikle.

Gelelim şimdi de ekran kartına. Ekran kartı en düşük olarak önerdiğimiz Gtx 1650 veya gtx 1650 ti. Minimum ekran kartınız bu olmalı tabi ki siz daha üstüne bütçeniz yeterse onu alın. Ekran kartınızın sonuna ti eklenince daha hızlı ve akıcı performans veriyor. Ekran kartı olarak da minimum 4 gb ekran kartı öneriyorum. Harici ve dahili (ssd hdd) disk olarak 256 gb ssd ve 1tb hard disk öneriyorum (minimum). Alacağınız bilgisayarın tasarımı ve ağırlığı gibi kişisel tercihleri size bırakıyorum değerli dostlarım. Bunların yanı sıra bir diğer sitemiz olan dijital pazarlama ve e ticaret sitemiz digimasa hepinizi bekliyorum. İyi günler değerli dostlarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı