monitor-alirken-nelere-dikkat-etmeliyim

Monitör Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim? Yorum Yap

Monitör Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Herkese merhabalar arkadaşlar bu gün sizler ile Monitör Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim? başlıklı konumuz ile karşınızdayım. Sizlere monitör tercih ederken nelere dikkat etmelisiniz nasıl ayrıcalıklara dikkat etmelisiniz bunları sizlere aktaracağım dostlarım. Şimdi sizlerin de vaktini daha fazla almadan yazımıza geçebiliriz.

Öncelikle arkadaşlar monitör seçerken bir sürü konu var ama öncelikle en önemli konumuz çözünürlük olacaktır. Bu günlerde full hd ekran olmayan bir monitör alınmaz bence zaten minimum çözünürlük 1080p ekranı olan monitörler tercih edilmeli. Tabi ki bu çözünürlük arttırılabilir 4k kadar seçebiliriz fakat ben size minimum değerleri öneriyorum.

Bir diğer özellik ise tepkime süresi çünkü oyunlarda yaptığınız işlemlerde verdiğiniz komutu çok kısa sürede sizlere yansıtması gerçekten de önemli olduğunu düşünüyorum. Örneğin bir fps oyunun da biri size hasar atarken sizin verdiğiniz tepkime daha geç gideceği için bu bir dez avantaj olacaktır. Bir diğer unsur ise hertz dediğimiz ekranın maksimum alabileceği fps değeri. Bu değer ne kadar yüksek olursa işimize gelir ve daha akıcı bir ekran görüntüsü alırız. Bu yüzden genel de 120 hz ekranlar tercih edebiliriz. Bir diğer konu da bütçe monitör alırken düşük fiyatlara daha iyi ekranlar tercih etmeyi deneyiniz.

Tabi ki ekran büyüklüğüne de gerçekten dikkat etmeniz lazım bende dikkat ediyorum bunlara. Bunların yanında bir diğer sitemiz olan e ticaret ve dijital pazarlama için digiması da ziyaret edebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı