Mühendislik için i7 şart mı?

Mühendislik için i7 şart mı? Yorum Yap

Mühendislik için i7 şart mı?

Herkese merhabalar arkadaşlar öncelikle sitemize hoş geldiniz. Bu gün sizler ile başlıktan da anladığınız gibi Mühendislik için i7 şart mı? başlıklı konumuz ile karşınızdayım. Mühendislik için i7 kullanmak şart mı? Başka işlemciler ile mühendislik programları çalışmıyor mu? Sizlere bunları aktarmaya çalışacağım arkadaşlar şimdi sizlerin de daha fazla vaktini almadan yazımıza geçebiliriz.

Mimarlık kesinlikle ama kesinlikle en güçlü pcyi gerektiriyor. Fakat mühendislik gibi bir alt seviye gereksinimler de bu kadar da güçlü cihazlar gerekmiyor. İşlemci elbette önemli bir unsur fakat sadece tek başına bir işlemci hiç bir şe yaramaz. Arkadaşlar bu yüzden sizlere nasıl bir yol izlemeleyiz bunu aktaracağım.

İşlemci gerçekten de önemli bir yer kaplıyor pc de fakat ekran kartınız da çok önemli veya ekran kartının yanın da ram kısmı da çok önemli. Mimarlık da ram çok yüksek ve ekran kartı çok güçlü olması gerekiyor çünkü güçlü çizimler yapmaları gerekiyor. Siz bir mühendissiniz i7 alma imkanınız var ise pek düşünmenize gerek yok i7 alıp kullanabilirsiniz fakat i5, r7, r5 gibi işlemciler de sizlerin işinizi görecektir.

Mühendislik yaptığınız süreçte i7 bir işlemciniz olsa dahi sizlere öneri olarak 512 gb ssd bulundurun ve bunların yanında 16 gb ram veya üzeri ana belleğinizin bulunması lazım. Ekran boyutu olarak da 15’6 ekran olan ekranı değil de 17′ bir monitör kullansanız çok daha rahat bir çizim ortamı oluşturmuş olursunuz. Ekran kartı olarak günümüz de giriş seviyesin de ki ekran kartlarından gtx 1650 ti ekran kartını alabilirsiniz. Tabi bunun üstü olan rtx serisine de göz gezdirmenizi tavsiye ederim. Şuan mimarlık için bir bilgisayar almak isteseniz mühendislik için aldığınız laptopun iki katı para verirsiniz çünkü günümüz de laptop almak artık bir lüks haline geldi. Bizlerin de istediği iyi bir laptop olduğu için uygun fiyatlara donanım önermeye çalışıyorum.

Bir diğer sitemiz olan digimasa sizleri de bekliyorum arkadaşlar. E ticaret ve dijital pazarlama için eğitim alabilir ve bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı