Mühendislik için laptop tavsiyesi 2021 Yorum Yap

Mühendislik için laptop tavsiyesi 2021

Mühendislik için laptop tavsiyesi 2021 modellerini bu yazımızda listeledik, derledik ve inceledik. Kullanacağınız programları bir bilgisayarın kaldırabilmesi, hızlı ve akıcı olması açısından oldukça önemli olduğunu biliyoruz. Bu yüzden yüklü programların aldığınız bilgisayarı yormaması amacı ile seçimler yapmaya çalıştık.

Sizler için birkaç en iyi seçeneği bir araya getirdik ve derinlemesine inceledik. Mühendislik için laptop tavsiyesi 2021  modellerini sizlere sunarken her biri için yaptığımız detaylı incelemeyi de görmüş olacaksınız. Bu sayede seçim yaparken almak istediğiniz Mühendislik için laptop tavsiyesi 2021  modeline karşı bilgi sahibi olmuş olacaksınız.

Bütçenize göre bir dizüstü bilgisayar seçimi yaparak alışveriş listenize ekleyebilirsiniz. Biz her bütçeye hitap etmeye çalıştık ancak asıl amacımız mühendislik bölümlerinin kullandığı ve kullanacağı programı kaldırabilecek, akıcı olabilecek, renk tonları ve geçişleri iyi olan bir dizüstü bilgisayar seçmek oldu.

Beğendiğiniz ve daha detaylı incelemek istediğiniz Mühendislik için laptop tavsiyesi 2021  modellerinin satın alma sayfasına gitmek için ürün adı veya görsele tıklamanız ile satın alma sayfasına ulaşım sağlayabilirsiniz. Sağlıkla kalın. Hadi listemize geçelim.

Mühendislik öğrencileri için en iyi dizüstü bilgisayar nasıl seçilir?

  • AutoCAD gibi karmaşık programlar çalıştırmanız muhtemel olduğundan, bunları çalıştırmak için yeterli güce sahip bir dizüstü bilgisayara kesinlikle ihtiyacınız olacaktır.
  • En yeni Intel Core i5 veya Core i7 çiplerine ve en azından 8GB RAM’e sahip bir dizüstü bilgisayar öneriyoruz. 16GB daha da iyi olsa da.
  • İşlemci tarafından desteklenen entegre bir dizüstü bilgisayar yerine özel bir grafik kartına sahip bir dizüstü bilgisayara sahip olmanın çok önemli olduğu anlamına gelir.
  • En iyi oyun dizüstü bilgisayarları mühendislik öğrencileri için de ideal seçeneklerdir, çünkü bu tür bir grafik gücü sunarlar.
  • Yüksek çözünürlüğe sahip büyük bir ekran da tavsiye edilir ve eğer sahada çok çalışacaksanız, son olarak, şantiyelerde kazalara dayanacak şekilde inşa edilmiş sağlam veya iyi inşa edilmiş dizüstü bilgisayarlardan bazılarına bir göz atmak iyi bir fikir olacaktır.

Mühendislik öğrencileri için en iyi bilgisayarlar

Mühendislik öğrencileri için en iyi bilgisayarlar hangileridir? Bunlar mühendis lisans öğrencileri için önerilen dizüstü bilgisayarlarımızdır. Saf gücü tanıtmanın ötesinde, mühendislik öğrencileri için en iyi bilgisayarlar birkaç kutuyu işaretlemelidir. Bizde sizlere harika yararlı tavsiyeler hazırladık.

Çoğunlukla fiyat ve performansı dengelemeye odaklanan kolej için en iyi dizüstü bilgisayarların çoğundan farklı olarak, bu taşınabilir cihazlar en iyi işlemcileri ve en iyi grafikleri gerektirir, çünkü mühendislik öğrencileri CAM ve CAD gibi yazılımları kullanır ve hepsi işlemci ve grafik yoğun olan birçok hesaplama görevini yerine getirir. Bu nedenle, zorlu görevlerin üstesinden tek bir laptop gelmelidir.

Bununla birlikte, mühendislik öğrencileri de uygun fiyatlı, hafif ve uzun pil ömrüne sahip bir bilgisayara ihtiyaç duyarlar. Ayrıca, mühendislik öğrencileri için en iyi bilgisayarlar da bu ihtiyaçları karşılamalıdır. Kampüsün etrafında taşımak için yeterince ince ve hafif olmalı ve tam şarjla bütün bir okul günü sürecek kadar pil ömrüne sahip olmalıdırlar. Ayrıca güçlü bir tank gibi inşa edilmeleri de yardımcı olur.

Bu efsaneler gibi geliyorsa, endişelenme. Dışarı çıkıp kendiniz bulmanıza gerek yok, çünkü size zaman kazandırmak için mühendislik öğrencileri için en iyi bilgisayarları seçtik ve derledik. Bunlar En İyi Fırsat tarafından test edilmiş öneriler olduğundan, hangi dizüstü bilgisayarı seçerseniz seçin, kaliteyi aldığınızdan emin olun.

 

Dell XPS 15

 

Dell XPS 15, şüphesiz, mühendislik öğrencileri için en iyi dizüstü bilgisayarlardan biri. Şaşırtıcı gücü şık, ince ve hafif bir alt düzen ile birleştiren bu dizüstü bilgisayar, genel olarak bilgisayar deneyiminizi geliştiren iç ve özellikler söz konusu olduğunda geri durmaz.

Bu şaşırtıcı özellikler arasında 500 nit parlaklık, son derece rahat bir klavye, etkileyici hoparlörler ve müthiş bir trackpad ile muhteşem bir parlak ekran var. Bu dizüstü bilgisayarın mükemmel olduğunu söylemiyoruz, ancak şu anda mühendislik öğrencileri için kesinlikle en iyi dizüstü bilgisayar.

Apple MacBook Air (M1, 2020)

Apple MacBook Air (M1, 2020) sadece Apple’ın şimdiye kadar yaptığı en iyi dizüstü bilgisayar değil, mühendislik öğrencileri için en iyi dizüstü bilgisayarlardan biri. Yeni MacBook Air’e güç veren devrim niteliğindeki arm tabanlı Apple M1 çipi sayesinde bu çarpıcı bir başarı: mükemmel performans sunan ve aynı zamanda inanılmaz pil ömrü sunan ince ve hafif bir dizüstü bilgisayar.

Tek bir şarjla 11 saatten fazla sürmeyi kolaylaştıran bu dizüstü bilgisayar, ofiste veya açık havada kolayca yanınızda taşıyabileceğiniz bir dizüstü bilgisayardır. Ekranı muhteşem ve yeni ve geliştirilmiş klavye, bu şey üzerinde saatlerce mutlu bir şekilde çalışabileceğiniz anlamına geliyor.

Asus Zephyrus G14

 

Asus Zephyrus G14 bir oyun dizüstü bilgisayarı gibi tasarlanabilir, ancak kendini yetenekli bir dizüstü bilgisayardan daha fazla kanıtlamıştır. İster oyun konusunda ciddi olun, ister üretkenlik veya içerik oluşturma için güçlü bir dizüstü bilgisayara ihtiyacınız olsun, bu Asus dizüstü bilgisayar inanılmaz bir performansın yanı sıra inanılmaz bir pil ömrü, hızlı bir ekran ve süper taşınabilir hale getiren ince ve hafif bir alt düzen sunar. Ve eğer bir AMD hayranıysanız, kaputunun altındaki işlemciyi kesinlikle takdir edeceksiniz.

 

Dell G5 15

 

Dell G5 15, sağlam bir oyun performansı, inanılmaz bir pil ömrü ve isteğe bağlı 144Hz yenileme hızı ekranı ile ekonomikliği birleştiren bir oyun dizüstü bilgisayarında katil bir kombinasyon. Çok değerli bir dizüstü bilgisayar arıyorsanız, bu sadece dünyanın dört bir yanındaki oyuncular için değil, bir kazanan.

Bu, özellikle yoğun grafik uygulamalara ve 3D tasarım yazılımına güvenenler için profesyoneller ve öğrenciler için mükemmel bir seçenektir. Tek bir şarjla 10 saate kadar süren (testlerimize dayanarak), çok sayıda bağlantı noktası ve daha ince bir oyun estetiğine sahip bir alt düzen, sadece hoş geldiniz ekstralarıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı