Mühendislik-Öğrencileri-Laptop-Alırken-Nelere-Dikkat-Etmeli-?

Mühendislik Öğrencileri Laptop Alırken Nelere Dikkat Etmeli? Yorum Yap

Laptop Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Herkese merhaba arkadaşlar bugün sizlerle Laptop Alırken Nelere Dikkat Etmeli? konumuz ile karşınızdayız. Laptop alırken özellikle mühendislik için laptop tercihi yaparken nelere dikkat etmeliyiz bunu araştıracağız. Bu yazımızda pc önerisi değil de pc alırken gereken özellikleri hakkında bilgiler vereceğim. Eğer bilgisayar önerilerini okumak istiyorsanız bir önceki yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Ana unsurlar nelerdir?

Arkadaşlar kesinlikle dizüstü çünkü siz eğer mühendislik okuyorsanız her an size laptop gerecektir. Sınava giderken pc eğitim için her hangi bir yere giderken yanınızda bulundurmak için en mantıklısı dizüstü tercih etmektir. 

İşletim sistemi olarak bakacak olursak macbook önermiyorum genellikle windows çok daha iyi performans veriyor ve bütün programlar için windows işletim sistemi daha uygun. İşlemci olarak hangini tercih etmeliyim diye düşünüyorsanız intel serisinden i5 10. nesil ve üzeri almalısınız amd olarak düşünüyorsanız ryzen 5 ve üstü almalısınız.

Diğer bir konu ise bellek (ram) seçerken dikkat etmemiz gereken şeyler. Eğer gerçekten ağır programlar ve 3d yazılımlar kullanacaksak kesinlikle en az 16 gb bir ram ihtiyacımız olacaktır. 8 ve 4 bizi çok zorlar ve kasma donma gibi vb sorunlar ortaya çıkabilir. 8gb ram öğrencilik hayatınızda belki işinizi görebilir. Depolama alanına bakacak olursak iki adet depolama alanı var.

Hdd ve Ssd olarak bunlar ikiye ayrılıyor. Hdd fiziksel bir depolama alanı ve bilgisayarınızın ana depolama alanı olarak bakabilirsiniz. Genelde ssdye göre biraz yavaş kalırlar. Ssd ise biraz daha dijital ve hızlı bir depolama alanını kapsıyor. Günlük kullanımda da ssd çok büyük bir etken 512 gb ssd tercih edebilirsiniz. Ssd ve ramler bilgisayara sonradan eklenmesi basit donanımlar olduğu için sonradan ek takviye yapabilirsiniz bunu da göz önünde bulundurmak gerekiyor. Ekran kartı tercihi yaparken de gtx bir ekran kartı tercih etmenizi öneriyorum. Günümüzde çoğu bilgisayar freedos olduğu için buda dikkat etmeniz gereken bir şey. Fakat eğer alacağınız bilgisayar freedos ise çekinmeyin çünkü günümüzde lisans eklemek 5 veya 10 dakikanızı alacaktır.

Dijital pazarlama ve e ticaret için sizi digimasa bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı