nvidia-geforce-rtx-3070-ti-incelemesi

NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti İncelemesi Yorum Yap

NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti İncelemesi;

Herkese merhaba arkadaşlar. Öncelikle sitemize hoş geldiniz değerli dostlarım. Bu gün sizlerle beraber başlıktan da anladığınız gibi NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti İncelemesi yapacağız. Sizlere bu ekran kartının ne gibi özellikleri ve bizlerin bilmesi gereken çoğu şeyi sizlere aktaracağım. Şimdi vakit kaybetmeden yazımıza geçebiliriz.

Ti serisi bildiğimiz gibi gerçekten de pahalı bir ekran kartı. Bu ti serisinin meaning yapılmayacağına dair bir konuşma söz konusu eğer ki böyle bir olursa kartı bulmak bizler için daha kolay olabilir. Gddr 6 x kullanıyor bu da tabi ki daha hızlı olmasını sağlıyor. Güç tüketimi olarak 290 w bir güç tüketimi mevcut bu da güzel bir değer bence iş görecektir. Tek bir adet fanı bulunuyor. Yüz de elli sekiz şekil de çalışıyor. Tek bir fanı olduğu için zaman zaman ısınmalar olabiliyor. Güç kaynağı olarak 750 w bir güç kaynağı kullanabilirsiniz. Diğer kendi rakiplerin de ki performanslarını kıyaslayacak olursak başarılı bir ekran kartı kendisi.

Oyunlar da ki performanslarını inceleyecek olursak; güzel optimize edilmiş bir oyunda güzel fps alabilirsiniz. Bu durumun şöyle özetleyim. Eğer bir oyun güzel optimize edemiyorsa ve optimizasyon sorunu var ise düşük çözünürlükte bile kötü fps alırken çok güzel optimizasyon edebilen bir oyunda yüksek çözünürlük de güzel değerler alabilirsiniz.

Kendi fiyatıyla yaklaşık fiyatlara sahip bir AMD ekran kartı ile kıyaslamak gerekirse. Bazı işlevler de amd bazı işlevler de 3070 daha iyi performans verdi siz bunları inceleyip ona göre bir tercih yapabilirsiniz. Bu ekran kartın da orta bir sisteme yerleştirildiği zaman ağır oyunlar da (f1 , the war zon, pubg, horizon) düşük grafikler de güzel fps veriyor. 4k çözünürlük de pc bu ekran kartı ile zorlanıyor fakat yine oynatıyor ama 2k da daha yüksek performans alabilirsiniz. Dediğim gibi tekrarlıyorum daha hafif oyunlar da daha yüksek değerler alabilirsiniz.

Bir diğer sitemiz olan e ticaret ve dijital pazarlama için sizleri de sitemiz digimasa bekliyorum. Bir diğer yazı da görüşmek üzere.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı